telewizor 37-40 cali, LED do PS3 i komputera

aux84

New member
Witam.
Rozglądam się za telewizorem wielkości 37-40 cali na podświetleniu LED, oczywiście Full HD.
Najpierw może napisze co mnie interesuje (nie interesuje) i do czego głównie będzie służył:

1) główne zastosowanie: komputer (rozdzielczość 1920x1080) - chcę oglądać filmy w jakości hd odtwarzane za pomocą KMPlayera. Jak będzie wyglądała kwestia jakości? Interesuje mnie taki telewizor który dokładnie odwzoruje obraz (jeden piksel z kompa na jeden piksel TV). Jak będzie wyglądała kwestia odświeżania? 60 Hz (tak jak podaje karta graf. kompa) czy 100 Hz (o ile oczyiście taką częstotliwością będzie dysponował TV). Oczywiście sygnał będzie szedł kablem DVI -> HDMI. Dźwięk zostanie puszczony na solidną wieżę, więc jakość dźwięku w TV mnie nie interesuje.

2) Drugim zastosowaniem będzie konsola PS3. Obraz będzie szedł kablem HDMI ->HDMI. Zastanawia mnie kwestia dźwięku - znów chcaiłbym go usłyszeć na wieży: rozumiem, że aby to zrobić dźwięk powinien być puszczony ze złącza AV konsoli kablami RCA na wejście aux w wieży.

3) nie interesuje mnie internet w TV (patrz pkt pierwszy)

4) nie interesuje mnie obraz 3D w TV

5) chciałbym, aby jakość odtwarzanych filmów z dysku USB była również b. dobra (jak wygląda sprawa odświeżania?, tj. będzie to 60HZ jak w przypadku komputera, czy 100 Hz?

6) miałem okazję działać na telewizorze UE40D5500 Samsunga (na konsoli PS3) - obraz wydał mi się b. dobry. Czy polecacie ten TV? Jak on spisuje się z komputerem? Wiem, że ma odświeżanie tylko 50Hz - to nie za mało? Czym ten telewizor różni się od LE40D5500?

7) Przedział cenowy jaki mnie interesuje to do 2500zł (nowy) albo jakaś świetna używka w tej cenie

8) Jak widzicie nie wspomniałem o "regularnej telewizji" - nie ma ona dla mnie znaczenia, prawdopodobnie TV jej nigdy nie "zobaczy"


Podsumowując: interesuje mnie najbardziej jakość obrazu (ma być ostry jak żyleta z komputera i PS3). Dźwięk TV, internet w tv czy 3D są mi kompletnie zbędne.
 

don111

Banned
100hz jest użyteczne w sporcie, programach rozrywkowych itp, nieprzydatne raczej w filmach (efekt sztuczności ruchu) i grach (musi być wyłączone bo wprowadza duży input lag)
w tej kwocie nie kupisz żadnego full led, jedynie kiepską krawędziówkę, więc ten Samsung chyba mógłby być (brak 100hz nie przeszkadza w tym przypadku), ewentualnie LG 42LV4500, choć ja na Twoim miejscu kupiłbym Panasonic 42G30, lepszy zarówno do filmów jak i gier od każdego LED w tej kwocie
 

szadyman

New member
Grałem na samsungu 32 D5500 w 2 gry uncharted 3 i unleashed 2 współpraca z ps3 muszę przyznać że dobra a może nawet i b.dobra.Kolory ,ostrość ,płynność itd. wszystko ok. co mnie trochę zaskoczyło ,bo oglądając tv. czasem jest widoczny brak 100hz.W kwestii kompa to nic nie mogę napisać.
 
Do góry