Telewizor 37-40 cali bez 3D

man4business

New member
Witam serdecznie.

Przymierzam sie do zakupu TV 37-40 cali tak do 2 kPLN.
Zdecydowanie nie chce miec 3D, bardzo zalezy mi aby TV posiadal dobre skalowanie obrazow SD (bedzie podlaczony tylko i wylacznie do telewizji cyfrowa naziemnej).
Telewizor bedzie sluzyl glownie do ogladania filmow. Internet nie jest konieczny (planuje zakup rowniez dongla z androidem - ale to moze pozniej)
Mam tez male wymaganie odnosnie wygladu: jak najciensza ramka i najlepiej w kolorze zblizonym do czarnego Pianocrafta :) tak aby sie dobrze z nim komponowal...
Ponizej bardziej dokladna lista:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2.5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? okna z boku telewizora ale sa rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czytał większość formatów pod USB + polskie napisy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Tylko telewizja cyfrowa naziemna
10.Jakie urządzenia? czasami komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale raczej bede uzywal pendriva z androidem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki? brak
17.Preferencje co do wielkości? 37-40
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? kąty widzenia, 3D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie, nie chce 3D!


Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam!
 

man4business

New member
Czy to prawda, ze nie mozna dzisiaj kupic dobrego telewizora bez 3d?
Zalezy mi tylko na dobrym odbiorze naziemnej tv. Najczesciej ogladal bede filmy z dysku/komputera.
Moze ktos cos doradzi...
 

Piti11

New member
A do jakich potrzeb lg nie pasuje?

I jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie: dlaczego nikt nie poleca produktów najlepszej, klasycznej firmy - sony?
 

Szadoł

New member
A jak w Philipsach 5007 i 4007 wygląda teraz sprawa z oprogramowaniem ? Czytałem dużo narzekania na jego wadliwość - wyszły jakiś fixy ?. U mnie ze względu na charakter docelowego użytkownika zwiechy telewizora czy duże opóźnienia w reakcji są niedopuszczalne.
 

man4business

New member
Te Panasoniki z serii E6
wygladaja rzeczywiscie bardzo bardzo dobrze, ale 42E6 jest powyzej gornego pulapu cenowego.
Panasonic 39E6 jest tez powyzej maksymalnej kwoty ale juz ciut blizej.

Z tego co widze, to jest jednak problem z dostepnoscia, ciezko wiec bedzie cos na zywo zobaczyc.
Na allegro jest kilka sztuk no ale to tylko na zdjeciahc mozna obejrzec :-(
 

man4business

New member
Widzialem dzisiaj tego Panasonica (42 cali) w sklepie "nie dla idiotow". Rzeczywiscie prezentuje sie rewelacyjnie. Nie widzialem jak wyglada sygnal SD - ale HD zwala z nog :)
Bardzo cienka ramka, telewizor wyglada jak typowy 40 cali ale obraz jest super.
Minusy: Cena 2499 zdecydowanie za wysoka i dodatkowo tylko i wylacznie w wersji srebnej wystepuje aktualnie.
Mily pan z MM twierdzil, ze nie ma jednak duzej roznicy w stosunku do modelu E5 jesli chodzi o sama matryce i jakosc obrazu...
Czy to prawda?
 
Ostatnia edycja:

man4business

New member
Na test Panasonica sie nie doczekalem ale przemyslalem sprawe i prawie zdecydowalem sie na ten model:
TV Thomson 39FU6663
Na co prawda 3D, ktorego nie chcialem :-( ale cóż... najwyżej schowam okulary powiem, ze nie ma 3D :)
Czy ktoś mógłby podzielić się obiektywnymi wrażeniami z eksploatacji tego telewizora?
W szczególności chodzi mi o to, jak wyglada sprawa z jakoscia obrazu SD, odtwarzaniem i nagrywaniem filmow na usb oraz czy przegladarka internetowa obsluguje flash (bo co strona to inne zdanie znajduje na ten temat :))
 

man4business

New member
W saturnie znalazlem Panasonic TX-L39E6Ek za 1999 PLN. Zakladam, ze to dobra cena.
Troche pogladalem na nim probek hd (z pendriva), wyglada ok. Internet tez sprawia wrazenie lepiej dopracowanego niz w Thompsonie. Jedyny minus to to, ze tv jest "assembly in Czech Rep." a jak wiadomo, pepiczki tocza z nami ostatnio brudną wojne o produkty zywnosciowe, wiec nie chcialbym ich wspierac :)
Nie udalo mi sie obejrzec niestety sygnalu telewizyjnego SD (a wiec nie wiem jak wyglada sprawa skalowania na ktorej mi dosc zalezy)
Moze ktos ma juz ten telewizor i moglby upewnic mnie, ze nie bede zalowal zakupu :)?
Jutro/pojutrze musze zdecydowac sie na zakup.
Thompson 39 badz Panasonic 39... :)
Pozdrawiam
 

feb

New member
Ja równiez planuje zakup TX-L39E6Ek lub TX-L42E6Ek, także czekam aż ktoś jeszcze się wypowie, zastanawiam się również nad 42pfl4007 (ze względu na często używaną konsolę ps3 )
 

man4business

New member
Koniec końców nie kupiłem tego Panasonica. Obejrzalem raz jeszcze kilka probek HD i SD i mam takie mieszane uczucia. Jakosc obrazu byla duzo gorsza niz w sasiedniej Toshibie 40" 939G... Musze wiec sprawe jeszcze przemyslec.
Nowy interface Panasonica bardzo przyjemny i w zasadzie tyle.
Moze ktos, kto ma 39 badz 42 cale wypowie sie obeiktywnie na temat jakosci obrazu w tym modelu?
Tak jak wspominalem interesuje mnie najbardziej telewizja naziemna i filmy z usb
 
Do góry