Telewizor 32 cale do ~1500 zł +-100 zł, jeśli będzie warto dołożyć.

BuShMaN_90

New member
Wiem, że takich tematów jest sporo i z góry przepraszam, że tworzę nowy o podobnej treści. Żeby nie przedłużać:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2.
2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? ~1.2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 osoba.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, rzadziej bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Telewizor będzie stał.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak :D.
8. Co chcesz aby telewizor posiadał? Szczególnych wymagań brak - miło by było, gdyby na pokładzie znalazło się Wi-Fi lub wejście LAN oraz HDMI.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa/naziemna.
10. Jakie urządzenia? PC, laptop, dysk twardy, pendrive.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Powiedzmy, że max 4 godziny.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Myślę, że bez znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, czasem seriale, wiadomości.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie na TV? Jeśli będzie taka możliwość, to tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak.
16. Preferencje co do marki? Panasonic.
17. Preferencje co do wielkości? Maksymalnie 32 cale - większy mi się nie zmieści.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska jakość obrazu, zniekształcenia kolorów, nierównomierne podświetlenie, brak płynności obrazu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500zł +-100 zł, jeśli będzie warto dołożyć.
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie, jestem raczej przeciwnkiem 3D. Choć z drugiej strony jeśli będzie miał, to nic się nie stanie.

Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska jakość obrazu, zniekształcenia kolorów, nierównomierne podświetlenie, brak płynności obrazu.
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie, jestem raczej przeciwnkiem 3D. Choć z drugiej strony jeśli będzie miał, to nic się nie stanie.

Nie wiem co masz na myśli pisząc płynny, jak to że ma być algorytm kompensacji ruchu to najniżej to 32F6100
 

BuShMaN_90

New member
Czyli w tej cenie wyłącznie 50Hz z polepszaczami płynności, tak?

Poleciłbyś jakieś konkretne modele? Rozważam Panasonica TX-L32E6E, Philips 32PFL4508H, Samsung UE32F6200, Toshiba 32TL933 oraz Philips 32PFL4508K.
 

tdx

New member
Bez reklam
Niestety pod zwgędem płynności F6100 jest lepszy zauważ że
moj F6100 ma CMR 200Hz
a ten co podajesz F6200 ma CMR 100Hz

różnica w płynności jest taka (obejrzyj całe):

taki jak F6200
[youtube]Ok8s87Kjnr4[/youtube]


taki jak F6100
[youtube]r1mertCKfd8[/youtube]
 

BuShMaN_90

New member
Faktycznie w F6100 matryca jest szybsza. A gdyby budżet podnieść do ~1650-1700 zł, to byłoby coś choć trochę lepszego od takich TV za ~1500 zł?
 

tdx

New member
Bez reklam
W tym roku bardzo niewiele jest 32" z "natywną" 100Hz matrycą. Jak Cię nie interesuje smart to możesz sięgać po F6100
 

Traper44

New member
Pierwsza moja myśl, to był właśnie Panasonic 32-E6E - potem zacząłem się zastanawiać i znowu mam mętlik w głwoie.

Ten Panasonik jest na matrtycy 50Hz, jak 90% modeli 32" i jest porównywalny do:

- Sony 32w655 (za 1 grosz Sony przedłuża gwarancję do 5 lat, ma smart, nie ma 3D, nagrywa na USB)
- LG 32LA620s (ma smart i 3D)

Na matrycy 100Hz będą Samsungi z seriiF6xxx (nie wszystkie).
 

BuShMaN_90

New member
Chyba zdecyduje się na Panasa, albo dopłacę do F6400.

Jeszcze jedno pytanko mi przyszło na myśl - jak z awaryjnością Samsung vs Panasonic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry