Telewizor 32" (1500-1800zł)

Spider001

New member
Witam.
W najbliższym czasie zamierzam kupić telewizor. Ze wzgędu na ograniczoną ilość miejsca (telewizor będzie wisiał rogu na ścianie) w grę wchodzi raczej 32", maksymalna szerokość to 85cm.
Z tego co zauważyłem telewizory plazmowe zwykle występują w większych rozmiarach niż LCD więc wybór prawdopodobnie ograniczy się do tego drugiego.
Kwota do przeznaczenia: 1500-1800 (chętniej niższa granica).

Wykorzystanie telewizora:
45% - Oglądanie telewizji (sygnał analogowy z kablówki)
35% - Gry na konsolach (PS3, Xbox 360, sporadycznie PS2)
20% - Wykorzystanie TV jako monitora (filmy z PC)

Telewizor musi mieć przynajmniej 3 wejścia HDMI (najlepiej 4), byłoby miło gdyby miał FullHD i MPEG4.

Nie jestem uprzedzony do żadnej renomowanej firmy ;).


Proszę serdecznie o podanie propozycji.
 

Spider001

New member
Dokonałem selekcji następujących modeli:


LG 32LH4000 (ew. 32LH3000)
Toshiba 32AV635DG
Toshiba 32XV500PG
Toshiba 32RV685 (przekracza budżet)
Panasonic TX-L32X10

Samsung LE-32B550
Samsung LE-32B551
Sony KDL-32EX302
Sharp LC32DH500
Sharp LC32DH57E

Który najlepiej spisałby się w kablówce SD i w grach na konsolach?
 
Ostatnia edycja:

Spider001

New member
Na FullHD aż tak bardzo mi nie zależy, podobno bardzo ciężko jest dostrzec różnicę w tej przekątnej.
Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie z serią 685. Czy poza FullHD 32AV635 będzie odstawał od swoich droższych braci jakością obrazu? I jak wypadałby w starciu z Samsungiem B550?

I jeszcze jedno, czy te telewiozry nadają się do gier z konsol?


Spytałbym się jeszcze o Panasonica TX-L32X10 - dość mało informacji o nim a w rankingu najlepszych telewizorów w 2009 roku znalazł się w top10.
 
Ostatnia edycja:

Guciak

New member
IMO zakup telewizora jest na kilka lat, dlatego TV powinien być najnowocześniejszy w określonej kwocie, jeżeli potrzebujesz jednak zwykły TV do SD to najtańszy samsung 32B550 będzie OK a nawet LG LH3000 który można wyrwać obecnie za 1350zł

Absolutnie bym nie kupował telewizora bez fullHD zwłaszcza jeżeli masz go łączyć z PC.
 

RAISER

New member
Dokładnie Guciak, jak ma być również do PC to tylko i wyłącznie Full HD ! Osobiście radziłbym poważnie zastanowić się nad najnowszym 32-calowym Philipsem z serii 3000. Posiada rozdzielczość Full HD, naprawdę dobry odbiór programów w SD, szybką matrycę i znakomite kolory. Nawet dżwięk jest bardzo dobry jak na tę klasę TV. Te cztery ostatnie rzeczy to zresztą cecha charakterystyczna praktycznie wszystkich modeli Philipsa :smile: Moim zdaniem jest lepszy od Samsunga B550. Oczywiście zmieścisz się w cenie, naprawdę bardzo fajny TV, bardzo polecam !
 
Ostatnia edycja:

annddy

New member
Dokładnie Guciak, jak ma być również do PC to tylko i wyłącznie Full HD ! Osobiście radziłbym poważnie zastanowić się nad najnowszym 32-calowym Philipsem z serii 3000. Posiada rozdzielczość Full HD, naprawdę dobry odbiór programów w SD, szybką matrycę i znakomite kolory. Nawet dżwięk jest bardzo dobry jak na tę klasę TV. Te cztery ostatnie rzeczy to zresztą cecha charakterystyczna praktycznie wszystkich modeli Philipsa :smile: Moim zdaniem jest lepszy od Samsunga B550. Oczywiście zmieścisz się w cenie, naprawdę bardzo fajny TV, bardzo polecam !

Jak posiadasz ten tv tj. PHILIPS napisz coś więcej.
 

Spider001

New member
Czy mógłbyś podać konkretny model tego Philipsa? :) Szukałem na głownej stronie Philipsa i Allegro ale nie znalazłem TV z FullHD i chociaż trzema wejściami HDMI w tej cenie.
Co do łączenia TV z PC - mam na myśli jedynie oglądanie filmów (zapewnie nie FullHD ;))
 

RAISER

New member
OK sorka, kajam się :smile: Nie zauważyłem że model ten posiada tylko jedno wejście HDMI... swoją drogą to niezłą manianę odwalił Philips z tymi HDMI, przecież 3 wejścia tego typu to powinno być absolutne minimum w dzisiejszych TV :???::evil::confused::sad::x:fool:
 
Ostatnia edycja:

Spider001

New member
Heh, też się zdziwiłem gdy zobaczyłem, że ma tylko jedno wejście, niemniej jednak to go dyskwalifikuje.

Czy odczuję duży dyskonfort oglądając filmy z PC (w normalnej rozdzielczości) na TV bez Full HD?
Pytam, ponieważ jak narazie jestem nastawiony raczej na Tośkę 32AV635 a jutro muszę dokonać zamówienia :).
 

annddy

New member
Do góry