telewizor 2000-2300zł

mart3112

New member
Witam poszukuję telewizora w przedziale cenowym do max 2000-2300zł.
Ładnie wypisując :)
- przekątna to min 42' do 50'
- telewizor w 75% służyłby do grania na ps3, 20% do oglądania filmów z ps3 (głównie hd), 5% tv sd
- jakość dźwięku tv nie musi być dobra, gdyż za to odpowiedzialny będzie amplituner
- odległość kanapy do tv to jakieś 2,8-3m
- tv nie musi posiadać możliwości oglądania z niego filmów przez usb
- podłączone urządzenia amplituner, ps3 i nie raz pc
- dla mnie najważniejesza jest jakość obrazu (brak rozmycia, kolory, głębia czerni)
- tv który teraz posiadam to jeden z ostatnich crt'ków philipsa 28'
Po buszowaniu po internecie na własną rękę znalazłem o to takie telewizorki:
PANASONIC TX-P42U30E, LG 50PK350, samsung UE40C5000

Po lekturze różnych tematów i stron doszedłem do wniosku, że najlepiej pasowałaby mi plazma, ale mam pare zastrzeń:
- Na ile groźne dla dzisiejszych plazm jest tzw. wypalanie?
- Czy dużo bardziej plazmy są prądożerne od lcd?
- To co zauważyłem dużo osób pisze że plazmy szybciej padają niż crt lub lcd, chociaż z drugiej strony wyczytałem że plazmy swoją żywotność mają podobną jak lcd czy crt. Więc co jest w końcu prawdą?

Jeżeli coś jest lepszego w tym przedziale to czekam na wasze sugestie, oraz jeżeli w wyższym przedziale cenowym są lepsze telewizorki i warto przeczekać, aż stanieją to moge przeczekać ;)
 

mart3112

New member
dzięki kiki za odp. ale ta toshiba jak poczytałem to lubi mieć problemy z sygnałem. A coś z 50' w tym przedziale cenowym warto brać?
 

mart3112

New member
Wpisując w google na pierwszej stronce jest temat z elektrody, że ten telewizor ma problemy z sygnałem i pojawiają się na ekranie kropki. A wybierając już plazme to bardzo się wypalają te dzisiejsze? Głównie chodzi mi o PANASONIC TX-P42U30E.
 

MaxusPaynus

New member
Biorąc pod uwagę wielkość tv i pieniążki jakie chcesz na to przeznaczyć, to zdecydowanie polecałbym Ci plazmę. Jeżeli mowa o grach, to prawdą jest fakt, że kolory i czerń będą lepsze niż na lcd, niestety plazmy mają jeszcze to do siebie, że stały obraz potrafi się wypalić, taki jak np HUD z gry. Na dzień dzisiejszy na rynku tv plazmowych najlepiej radzi sobie Panasonic i tą markę bym Ci polecał. Zużycie prądu w tych plazmach spadła do minimum, wiadomo, że troszeczkę więcej niż lcd, lecz napewno nie jest to 2 razy więcej jak to miało miejsce jakieś 2-3 lata temu.
 

mart3112

New member
A bardzo długo musi być wyświetlany stały obraz by doszło do wypalenia się oraz na ile pomaga napaprawa tego przez sam telewizor. Również chyba na tym forum natknąłem się, że w plazmach są jakoś przesuwane pixele dłużej wyświetlane jeden obraz czy to prawda?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem że nie mam pojęcia o jakie kropki chodzi ?
A to pisał jakiś specjalista? Czy ktoś kto podłączył telewizor pod drut- bo wówczas na każdym telewizorze będzie widać kropki. Dziś w dobie przejścia na DVB-T nie ma żadnych problemów na tym poziomie sprzętu.
Poproś o prezentacje w domu to się przekonasz.
 

mart3112

New member
Najbardziej jestem przekonany do panasonic'a TX-P42U30E tylko boję się o wypalanie iluminoforu bo nie uśmiecha mi sie widzieć po paru miesiącach jakiegoś logo czy coś w tym rodzaju na białym tle
 

KolinR

New member
a czemu nikt nie poleca panasonic s30 ? przeciez jest lepszy od u30 i mieści sie w cenie. W rtv euro kupiłem za 2290 w 20 ratach + 50 za transport.
 

mart3112

New member

don111

Banned
nie ma żadnego wypalania, chyba że będziesz dzień w dzień przez minimum tydzień czasu oglądał coś lub grał w jedną i tą samą grę gdzie są elementy statyczne na ekranie ciągle w tym samym miejscu, wtedy jakieś ryzyko istnieje

są możliwe krótkotrwałe powidoki (ledwo widoczne na ciemnym tle, czarnej planszy bez sygnału) ale to nie są wypalenia i znikną całkowicie w ciągu kilku minut, kilku godzin, albo i kilkunastu godzin

przy tej odległości 46' to wg mnie minimum, mam taki tv przy odległości 2,5 - 2,7m i do gier to jest ciut za mało, do filmów może być
na Twoim miejscu dopłaciłbym do Panasonica 46S20 lub najlepiej 46S30 jeśli się taki pojawi, nowe modele mają już pixel orbiter (zabezpieczenie przed wypalaniem przez przesuwanie pikseli), model U bym odpuścił
najlepsza jest jednak chyba opcja z LG 50PK350, 50PV350, te tv mają ciut wyższy input lag od Panasonica, minimalnie gorszą czerń, słabiej świecą ale mają ładniejsze, bardziej naturalne kolory, prawidłową gammę, przy tym cena jest śmieszna
jeśli w pokoju nie masz dużo światła i oglądasz w zaciemnieniu głównie to brałbym zdecydowanie tego LG 50', w innym przypadku rozważyłbym też 46 serię S z Panasonica, choć wciąż skłaniałbym się bardziej do LG z uwagi na wielkość i cenę (bo Panasonic S generalnie byłby ciut lepszy do gier)
 

mart3112

New member
Dzięki don111, na taką odpowiedz liczyłem :) Co do nasłonecznienia pokoju można powiedzieć, że jest duże lub bardzo duże ale jak coś to założe roletę i powinno być o wiele lepiej, choć teraz na moim crt jakoś nie widze siebie w odbiciu ;) Również z twojej odpowiedzi wnioskuje że seria U nie ma jeszcze
pixel orbiter? Patrząc na plazmy min 46' zauważyłem, że cenowo różnica jest większa między 42 a 46' niż 46 a 50'. Ale jeżeli piszesz, że z taką odległością najlepiej wybrać min 46' to chyba skuszę się na tego LG, a jak nie będzie mi wystarczająco odpowiadać jakość to poczekam, aż stanieją lepsze modele :)
 

KolinR

New member
co do wypalania się nie wypowiem bo mam dopiero tydzień czasu. Jak ktoś wspomniał jest opcją przesuwania pixeli. porównanie modeli ze strony panasonica (nie mogę jeszcze wstawiać linków)Ja tu widzę coś więcej niż tylko liczba wejść do tv....
 

mart3112

New member
Na dobrą sprawe jestem już zdecydowany na lg 50PV350, ale znalazłem za 2100 Samsung PS50C530 i czy ten samsung będzie lepszy niż ten lg?
 
Do góry