Telewizor 1000-1200 zł 32 cale

mikus90

New member
Witam jako że jestem nowy chciałbym wszystkich gorąco przywitać i podziękować z góry za pomoc.

Chciałbym zakupić telewizor w cenie 1000-1200 zł telewizor będzie używany przez osoby starsze które całe życie oglądały telewizje na odbiornikach CRT, więc zależy mi na w miarę dobrym obrazie, dobrym skalowaniu telewizji SD (kablowa z multimedi) dodatkowym atutem jest sprawne odtwarzanie filmów z pendriva lub dysku przenośnego najpopularniejszego avi ( divix / vxid) opcjonalnie mkv 1080p jeżeli mieści się w tym budżecie.

Wybór jest naprawdę ogromny i czytając różne fora po prostu nie wiem co wybrać, model który zapadł mi w pamięć SHARP LC-32LE244EV jest w MM za 1149. Telewizor będę kupować w normalnym sklepie więc prosiłbym o modele w miarę dostępne w polskich rtv marketach.

Pozdrawiam oraz dziękuje za każdą pomoc.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~ 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głownie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? telewizor będzie stać na wysokości 60-70 cm od żiemi
6.Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor stoi prostopadle do okna, gdy swieci słonce zasłaniam zasłony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary CRT Philips 20 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? stosunkowo dobry obraz, dzwięk sprawne przełaczanie kanałów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka z multimedi SD w przyszłości pewnie HD
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnetrzny / pendrive może w przyszłosci dongle z androidem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6h, czasami dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - zawsze byłem zwolennikiem matowych ale nie będe wymagał niewiadomo czego za te pieniądze
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? -
17.Preferencje co do wielkości ? 32"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? porównywalnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1000-1200 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie
 

mikus90

New member
Dziękuje serdecznie a czy są jakieś róznice miedzy LC-32LE244EV czyli ten który jest w MM a z innymi literkami na końcu np samo E i jak na tym EV odpala sie filmy z pendriva czy wszystko sprawnie ?
 

Theng

New member
Podepnę się do tematu bo jestem w podobnej sytuacji. Zaciekawił mnie polecany Sharp ale ma odświeżanie 50Hz. Za to znalazłem LG 32LN5400, który ma 100Hz. Sygnał będzie z tv naziemnej. Jak to jest z tymi hercami?
 

MarcelD

New member
Sharp 145 a Blaupunk BLA32 ?

Podpinam się teraz pod ten temat. Bardziej pasuje w granicy cenowej. W ostatnim temacie Kiki (dziękuje za doradzenie) doradził żebym wybrał Sharp 145. Teraz w selgrosie pojawia się oferta Blaupunkta BLA32. I moje pytanie który wybrać czy dalej zostać przy Sharp?
ten i ten maja HD Ready i 100 Hz. Pytanie czy na takim tv zauważalne sa różnice miedzy HD ready a Full HD a 50 i 100 Hz?
dziękuje za odp pozdrawiam

p.s.
TV będzie podłączony do dekodera Vectry a z czasem może do n-ki. Ten tv u mnie będzie wyłącznie służył do oglądania tv nic poza tym. Oczywiście w grę wchodzi tylko LED.
 
Do góry