TechniSat HD4 jak odtworzyć nagranie na PC

CuDlacz

New member
Witam

Jestem posiadaczem dekodera TechniSat HD4 CX, który nie posiada własnego dysku, tylko nagrywa na źródła zewnętrzne po łączu usb. Jeśli chcę nagrywać muszę sformatować dysk (flash lub HDD na system plików TSD_V2). Po sformatowaniu, windows (vista) nie rozpoznaje tego systemu plików :sad:.

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu ? :blagam:

P.S.
Sygnał do dekodera jest z kablówki

P.S. II
Jeśli temat jest nie tu gdzie trzeba proszę o przeniesienie
 

ssn

New member
Ja podłączyłem kablem sieciowym do routera i kopiuję nagrane programy na udostępniony dysk komputera, trwa to długo, ale działa.
Później pozostaje już tylko odtworzenie z użyciem np. Media Player Classic Home Cinema, lub nawet MS Media Player.

Inni podobno radzą sobie podłączając dysk twardy z dwoma partycjami (i jedną formatują przez PVR).
Wtedy można kopiować pomiędzy partycjami, używając opcji Technisata. (sam nie sprawdzałem tego)
 
Ostatnia edycja:

CuDlacz

New member
Dzieki za podpowiedź. Sprawdziłem wersję na dwa dyski i działa. Ten drugi musi tylko być w FAT32 bo NTFS nie widzi. Śmiga bardzo szybko wiec tobie też polecam.
Jeszcze raz dzieki.
 
Ostatnia edycja:

cosby

New member
A ja zaktualizowałem oprogramowanie tunera i bez problemu można korzystać wtedy z dysku czy nawet pendrive sformatowanego w FAT32 - filmy na tym nagrane bez problemu otwiera się na PC. Aktualizacja dostępna jest na stronie Technisat.pl.

UWAGA: Po aktualizacji czasem karta dziwnie się zachowuje - tzn. wyskakuje komunikat o błędzie karty. Nie wiem czy to wina tego że w trakcie aktualizacji karta była w czytniku. Jutro idę z reklamacją do kablówki ;)
 

czarga

New member
U mnie po aktualizacji softu wyskakiwał błąd karty smart. Wymieniłem dekoder w kablówce na drugi, w którym również zaktualizowałem soft i znowu błąd karty smart. Musiałem powrócić do porzedniej wersji oprogramowania.
 

cosby

New member
Miałem podobnie - dziś wymieniłem dekoder ale softu nie będę zmieniał. To nie tyle wina softu że nie widzi kart ale jaki mi powiedziano - niezgodność softu z oprogramowaniem dostawcy sygnału czyli naszej kablówki. Nowy soft zadziała poprawnie gdy i oni go uaktualnią.

Metoda na dysk z dwoma partycjami działa na starym sofcie. Tworzymy na dysku dwie - pierwsza bez znaczenia jaka bo ją dekoder sformatuje a druga Fat32. Filmy nagrywane na partycji 1 bez problemu i dość szybko można przenieść na partycję 2 a tamta na kompie jest odczytywana poprawnie i wszystko działa ;)
 

czarga

New member
Otrzymałem z Technisata nowy soft 1607c, w którym poprawili błąd z czytaniem karty. Po wgraniu nie mam problemu z kartą. Podobno testowali ten soft w kilku kablówkach.
 

darecky69

New member
Witam, jest szansa aby także otrzymać informacje skąd pobrać nowy soft? U mnie po aktualizacji jest problem z epg, czyli nie zawsze wyświetla się informacja o bieżącym programie po zmianie kanału, czasem także pojawia się błąd karty.
 

luk_k

New member
U mnie po aktualizacji softu wyskakiwał błąd karty smart. Wymieniłem dekoder w kablówce na drugi, w którym również zaktualizowałem soft i znowu błąd karty smart. Musiałem powrócić do porzedniej wersji oprogramowania.

Też tak miałem, ale wystarczyło w ustawieniach wyłączyć szybki start dekodera i po problemie.
 

tomekk969

New member
Jest też inna metoda.Podłączyłem pod usb huba(jakiś no name) i podpiąłem dwa pendrive'y.Jeden fat 32 i drugi zformatowany na tunerze.Tuner widzi oba i można swobodnie przenosić pliki.
 

mark-em

New member
Witam
Tez skusiłem sie dzis na soft 1607b i napotykam podobne problemy do Waszych. Czy ktoś mógłby mi użyczyć ten soft 1607c skoro działa poprawniej? Bede wdzięczny za kontakt gg:47131.
 

CureMar

New member
U mnie po aktualizacji softu wyskakiwał błąd karty smart. Wymieniłem dekoder w kablówce na drugi, w którym również zaktualizowałem soft i znowu błąd karty smart. Musiałem powrócić do porzedniej wersji oprogramowania.
A jest jakaś szansa, żeby zdobyć tę starszą wersję oprogramowania? Najnowsza (ta z literką "c" też niestety nie dała rady naprawić błędu karty). Niestety, na stronie technisata jest tylko nowa wersja; starych nigdzie nie mogłem znaleźć.
 
Do góry