Technics i Jamo S718

Rafal7

Banned
Wiesz od razu zapatrywałem się na pma 710/720 ale spojrzałem w specyfikacje obu i różnica w mocy jest kilka watt.Nowy pma 510/520 kosztuje tyle co uzywny710/720, dlatego takie pytanie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co do mocy to jestem pozytywnie zaskoczony. Dzis troszke bardziej odkrecilem 720 aby zobaczyc kiedy zaczynaja sie znieksztalcenia.

Moje kolumny maja 6ohm i 85dB skutecznosci wiec tak srednio. Plyta z lat mlodosci przywieziona jeszcze z niemiec Modern Talking, dynamika na poziomie DR11 sprawdzone foobarem.
Tryb Pure Direct, volume dojechalem do godziny 14tej i znieksztalcen nie bylo, dalej juz nie podkrecalem bo nie dalo sie wytrzymac w pokoju. Podczas normalnego sluchania volume mam na 9-9 30 wiec zapasu mocy jest jeszcze masa.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tego nie wiem, zasilacz troszke slabszy niz ten w 720. Im wiecej mocy i jej zapasu tym lepiej, potem kupisz jakies wymagajace kolumny i okaze sie ze wzmacniacz nie daje rady ich odpowiednio wysterowac.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No nie da sie ukryc, Pioneer pod wzgledem wygladu u mnie zaraz po Marantz'u ale zeby nie ta usterkowosc i serwis..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To już nie będziesz Technicsa kupować ?

Jak się patrzę na tym słynnym portalu jest wzmacniacz dzielony Technics serii 2000 ,za ....7577zł !! .W dniu swojej premiery rynkowej ten wzmacniacz nie kosztował tyle .

Przecież dysponując taką sumą można kupić np. Creek Destiny i mimo, że nie jest to wzmacniacz dzielony roznosi tego Technisca w puch

Jak widać wysokie temperatury nie służą wszystkim
 

Henry

Active member
Bez reklam
Porównywałeś 30 z 50...(pewnie tak ;) )
Dla mnie 50 grała z większym "polotem" było czuć moc, a twoje kolumny też do najmniejszych nie należą ;)
 

Rafal7

Banned
Nie, nie porównywałem ich.Kupił bym nawet A-10 ale trochę za słaby.
Teraz spojrzałem i ten A-50 ma pobór 72W a moc 2x90W nie rozumie wzmacniaczy klasy D.Jak można z litra napoju zrobić półtora litra.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak widać nie tylko Polak potrafi ;) Czasem chyba nie warto patrzeć na specyfikacje na papierze, a "organoleptycznie" się przekonać.
A tak serio to jak będziesz miał okazję to spróbuj gdzieś odsłuchać obydwa modele, bo różnica w cenie duża nie jest, a w mocy dźwięku już była.

Chociaż i tak mistrzostwem są kompletne KD o mocy 1000W czy więcej :D
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja na Twoim miejscu to kupilbym NAD 326, gwarancja usmiechu na mordzie ! ;)

Taki maly off top, zainteresowal mnie ostatnio nowy filmik Reduktora szumu o regulacji barwy, loudness itd. Ok im mniej posrednikow tym brzmienie lepsze i dlatego mamy Pure Direct. Wtedy dostajemy dzwiek bez ingerencji ale jak wiadomo sluch ludzki gorzej slyszy niski bas i wysokie tony przy niskich poziomach glosnosci. Czy w takim przypadku wlasnie ludness troszke nie maskuje tych niedoskonalosci i nie jest on tak calkiem "be"? No nie wiem panowie podoba wam sie brzmienie Direct na niskim poziomie glosnosci np. wieczorem?
Ja mam regulatory na 0 ale loudness zalaczony i wg mnie jest to ok. Podobno po przekroczeniu volume za godzine 12 filtr ten stopniowo sie wylacza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry