Technics AX6 zamienić na inny - jaki?

goabroad

New member
Witam,

Jestem posiadaczem Technics'a ax6, kolumn stereo ELTAX i małych, stosunkowo niedrogich satelitek. Mój amplituner jest już troszkę leciwy i chciałbym go wymienić na coś bardziej aktualniejszego (zastanawiam się nad YAMAHA RXV 363, 463 bądź Harman Kardon AVR 147).
Amplitunera używam z DVD Manta Emperor, niestety połaczone po analogowych chinchach gdyż AX6 nie posiada żadnego dekodera a dekoder ma wbudowany odtwaracz DVD.
Czytałem dobre opinie o HD AVR 147, ale jak się on ma do Yamahy RXV 363? Czy warto dopłaciić i kupić HD czy może wystarczy Yamaha? Kino mam przystosowane do 5.1, oglądam głównie filmy i koncerty na DVD.

Wszelkie opinie forumowiczów mile widziane.

Pozdrawiam,
GoAbroad
 

goabroad

New member
Tak też myślałem... słyszałem kiedyś u znajomego Harmana jeszcze jak miał zwykłe stereo i zrobił na mnie duże wrażenie. Yamahy znam tylko z opinii czasopism i swego czasu wiem, że były/są zachwalane do kina domowego. Jednakże AVR147 przy obecnej cenie jest chyba bezkonkurencyjny.
Na swojego Technicsa w zasadzie też nie mogę narzekać, a jego wielkim minusem jest to że nie ma wbudowanego dekodera DD, DTS. Na szczęście do tej pory ratowało analogowe wejście 5.1.

Dziękuję i pozdrawiam
GoAbroad
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lecho25

New member
Yamaha

goabroad napisał:
Witam,

Jestem posiadaczem Technics'a ax6, kolumn stereo ELTAX i małych, stosunkowo niedrogich satelitek. Mój amplituner jest już troszkę leciwy i chciałbym go wymienić na coś bardziej aktualniejszego (zastanawiam się nad YAMAHA RXV 363, 463 bądź Harman Kardon AVR 147).
Amplitunera używam z DVD Manta Emperor, niestety połaczone po analogowych chinchach gdyż AX6 nie posiada żadnego dekodera a dekoder ma wbudowany odtwaracz DVD.
Czytałem dobre opinie o HD AVR 147, ale jak się on ma do Yamahy RXV 363? Czy warto dopłaciić i kupić HD czy może wystarczy Yamaha? Kino mam przystosowane do 5.1, oglądam głównie filmy i koncerty na DVD.

Wszelkie opinie forumowiczów mile widziane.



Pozdrawiam,
GoAbroad

To zalezy tez ile chcesz wydac,
Yamahe rxv 363 jak najbardziej polecam, ktore juz ma wyjscie hdmi, wiec odtwarzacz jakbyc zmienil na porzadniejszy, to bys mial sygnal po kablu hdmi.Musisz pamietac, zeby odtwarzac mial wejsc HDMI, a nie tylko wyjscie na TV. Wtedy masz kino domowe z prawdziwego zdarzenia.
 
Do góry