TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306

pawol

New member
wynalazlem soft na ryskim tcl
Техническая поддержка - официальный сайт TCL в Đ***Оссии

model p6us ma opublikowany sprawdzony juz soft v231 a p62us ma soft leciwy soft v102. tego platforma jest ta sama.

Jak wiemy soft jest wspolny dla calej platformy i utwierdza mnie to po raz kolejny jaki burdel ma tcl publikujac starocia dla p62us. Oni chyba sami nie ogarniaja co do czego i dlaczego :)

U ruskich widze ze juz jest soft v281. na www .mythomson.com jak zwykle sa do tylu
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
soft v281 załadowany i działa. TV jest duzo bardziej responsywny. Tlumaczenie jak zwykle robione przez amebe tj. bez zmian. z menu update z sieci oczywiscie nie dziala. ogolnie
na plus
 

pawol

New member
predkosc na pierwszy look i cos robili z epg z tego co widzę.
Nie pamietam juz ja byli w v231 ale teraz widzę w menu update z usb ruscy pisza ze zmienic trzeba . zip na .bin zeby poszlo usb z menu
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
v337 u mnie juz jest zaladowane i dziala rownie szybko jak v281. cos dodali do menu o nazwie "wyrazistosc ruchow" i "mniej migania". poprawione epg - w koncu trzyma sie czasu przy przewijaniu gora / dol. cos dorobili dodatkowego w "podswieltenie dynamiczne".
Pobierzcie sobie soft zanim wygasną linki.
Ja sie potem nie bede bawil w zadne wysylanie softu - nawet proszę nie pytac mnie o to.
 
Ostatnia edycja:

siwy1380

New member
Mam pytanie co do ustawień HDR — jak ustawić parametry tak, aby były względnie najlepsze w tym trybie wyświetlania? Chodzi głównie o konsolę PS4 Slim i Netflix.
 

dagmara111

New member
link już nie działa.mam jeszcze pytanie czy da się zaktualizować netflixa do nowszej wersji w telewizorze ja mam z 2016r a np. w xboxie jest z 2018r.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dobry wieczór, chyba zepsułem TV...

Rozpakowałem plik z aktualizacją v337 od ruskich i wrzuciłem tak na pendrive... O dziwo wszystko się załadowało ale mam zniekształcony obraz i logo Thomson zamiast TCL. Lewa połowa TV wyświetla prawą stronę i odwrotnie. Błagam Was o pomoc.

Posiadam TV TCL P6026. Czy jest opcja żeby wgrać na nowo cały software? TV się włącza, włączy się także update z pendrive.

próbuj każdej opcji reset przez każde menu serwisowe udostępniające reset
 

pawol

New member
uwaliles go nie softem a majstrujac w trybie serwisowym. masz zmienione project id. rozpakuj soft w kompie np. przez 7zip i przejrzyj wszyskie pliki w folderze tclconfig. tak znajdziesz swoje id. rozmiar panela tez ma znaczenie w twoim modelu. potem w trybie serwisowym 1950 se je ustaw. id zmienia logo oraz typ panela. i to u ciebie wyszlo. id 34 co pisalem ci na priv jest dla u55p6006. ty masz inny model
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
Przelukałem tclconfigi i TCL P60*6 jest obsługiwany przez soft
Wypisz ID z foldera tclconfig/model i próbuj
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
v337 to chyba nie dla tcl. całkiem inne pliki brak pliku update.podejrzewam ze to do thomsona


To nie brak pliku update!
po postu nie rozpakowywać tego i zmienić nazwę na update.zip. Ludzie myślcie!
update.zip ma juz odpowiednią strukturę plików w sobie. Skoro ściągnięty plik ma taką budowę
to wypadałoby ruszyć głowicą i nie rozpakowywać tego a jedynie zmienić nazwę i wrzucić na pendrive.
Ja się poddaję...rozwaliło was to że ruski nie zapakował update.zip w następny .zip tylko zmienił nazwę głownego pliku?

soft pasuje do wielu tv jak na liście wyzej. Osobiście mam na TCL U55p6006.
Moj TV jest w konfigach pod ID 34 a project ID soft ustawia odpowiednią konfigurację HW i odpowiednie loga.
I np. zmieniając ID z 34 na 37 u mnie otrzymam Thomsona 6306 zakładając że wyszły z tym samym panelem.
W skrajnej sytuacji gmerając na pałę w ID można nic nie zobaczyć na panelu. Zostaje wtedy połączenie przez konsolę i przywrócenie ID.
Nie robilem tego ale podobno Rx/Tx szeregowe na 115200 jest wyprowadzone przez jacka audo. Aktywuje się toto w trybie serwisowym jako serialO czy jakoś podobnie. A i napięcia podobno tam są 3,3V. Podobno należy w czasie startu TV wklepać "debug" i wtedy mamy shella. Podobno też należy w trybie serwisowym wyłączyć watchdoga bo TV interpretuje dostęp do shella jako error i wali reboota.



Profil np. EU_34 ma wpis U55P60*6 czyli pasi też do UP6026

A wiec przykładowo

ID 34 jest dla U55P60*6
ID 33 jest dla U50P60*6
ID 32 jest dla U43P60*6


Widzę żę pojawiają się też inne ID wlasciwe dla modelu P60*6.
Bo np. ID 20 jest też dla U43P60*6, widziałem też ID powyżej ID 100 i to kilka razy.

Prawdopodonie jest tak, model wychodzi z róznymi panelami i ID ustawia odpowiedni panel.
W konfigach też można dojść jaki panel jest w danym ID.

Ale to niech zainteresowany sam sobie szuka tych ID
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
I super że poszło. Miałeś jakiś niefart albo starszy wypust TV z okresu gdzie dawali inne ID. Choć wątpię żeby taki błąd zrobili - nie dowiemu się tego. Ważne że jest rozwiązanie.

Tylko pamietajcie ze konfigi w foldrze tclconfig/model są do wielu marek. ID które podałem są dla TCL P60*6. Thomsony i inne marki mają swoje ID.
Ale to wszystko widać ładnie w konfigach
 

pawol

New member
Ja to sobie mysle ze przed eksperymentami z ID warto sobie zapisac klikniecia pilotem . Chodzi o to ze gdyby sie zdarzylo wybrac skrajnie zly panel to zeby trafic w menu w ciemno. zapis na zasadzie 2xdol Ok 3xlewo Ok wpisac ID OK itd.
 

pawol

New member
Ty miales 60 cali? bo widze ID 157 to U60P60*6
a ID 137 to amerykański 49S412


Przy okazji...
W pliku tclconfig/json_sys.ini widać ładnie przypisanie panelu do ID.
I np. widać żę 55 calowy Thomson 55UC63*6 (ID37) ma dokładnie ten sam panel co 55 calowy TCL U55P60*6 (ID34) a dokładnie to oba korzystają z profilu ID 34.


Szukając w pliku json_sys.ini sekwencji panels_34.ini widzimy ze ten sam panel poszedł do project ID
34,37,95,123,124,131.


Same modele paneli widać w /tclconfig/panel/
i dla powyższych IDków jest to panel LSC550FN11-9


Analizując dalej ID 95 to Thomson 55UD62*6W
a ID 131 to TCL 55DP60*

a więc mamy 4ry klony!.

hardware i software feature według konfigów są identyczne
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
musze rozkminic jak rozpakowac i spakować soft. na 100% jest podpisany. chodzi o to ze w australijskich ID widac ze wlaczony mają PVR i timeshift. Czyli sama platforma to ogarnia.
Widzialem ze na forum xda developers motali cos z podpisywaniem softu
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
Looo panie ile ja się nakombinowalem by ten soft rozpakować i koniec końcem odpuściłem nie mam pojęcia jak to zrobić a można by było coś na własną rękę poprawić

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 
Do góry