TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

klossowski

New member
Hi kiki, where i can find the calibrations for p6046?

Thank you

​For example here:
youtube.com/watch?v=4Q5J4yBXTl0
I have in my​ ​43UC6406 LG IPS​ RGBW​ panel witch edge backlight​ and these settings are quite ok for me. I also have dynamic contrast and mix dimming "on", sharpness​ "30" and backlight "50" or "60".
 
Ostatnia edycja:

polak7

New member
Dajcie mi jakiś sposób na przyspieszenie działania tego TV. Mam zainstalowane jedynie kodi z prostą wtyczką, która daje jedynie tvp sport. Żadnych innych aplikacji. Wyczyściłem pamięc współdzieloną, gdzie pokazywało mi zużycie 490 mb. Dalej zamula.
 

polak7

New member
Jak odpalę na kompie i podłączę kablem HDMI do telewizora, to obraz nie tnie.

Do tego przestał mi działać pilot sterujący głosem. Ale to nie duży problem, bo używam tego drugiego.

Ogólnie jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
Jak odpalę na kompie i podłączę kablem HDMI do telewizora, to obraz nie tnie.

Do tego przestał mi działać pilot sterujący głosem. Ale to nie duży problem, bo używam tego drugiego.

Ogólnie jestem zadowolony.

Tak jak pisalem wczesniej kup Mib TV box zeby twoj TCL android tv dzialal jak prawdziwy Android TV.
Podlaczysz go przez ten sam port HDMI przez ktory nie tnie obraz. Tylko uwazaj z tresciami HDR, bo po nich sie moga kolory rozjechac czasem - wtedy wystarczy wylaczyc tv calkowicie (lub odlaczyc prad w przyplywie agresji jezeli dzieje sie to kilka razy dziennie), odczekac dwie minuty (symboliczna zaduma nad miska ryzu) i cieszyc sie plynnym i dobrze dzialajacym systemem (do nastepnego rozjazdu).
Polecam kupic tez amplituner zeby miec fajny dzwiek, wtedy ilosc kombinacji zeby to dzialalo zwiekszy sie kilkukrotnie :p
 

polak7

New member
Haha, dzięki za radę :D Jeszcze jestem w stanie wytrzymać to co się dzieje, ale jak już nie podołam, to faktycznie zakupię Mi Boxa.
 

klossowski

New member
A ja sobie w końcu poradziłem z tą automatyczną zmianą formatu. Po prostu wgrałem najnowszy soft (373) i tam jest taka opcja:):) Wreszcie TVP Kultura i Historia będę mógł oglądać bez przestawiania ustawień:):) A te Wasze opisy update'u softu na moim egzemplarzu w ogóle nie działały. 3 godziny z tym walczyłem z różnym softem z ruskich serwerów i za każdym razem aktualizacja się rozpoczynała, po czym po ok 2 nim pojawiał się komunikat "update failed, try again". Dopiero "reset all" i "shop reset" z menu serwisowego pomogło i zaczęło się aktualizować z USB 2.0 i to bez wciskania żadnych przycisków, po prostu pen był włożony do gniazda, włączyłem tv z pilota i rozpoczęła się aktualizacja, dziwne, ale się udało. Może komuś mój opis się przyda:)
 

klossowski

New member
Znalazłem błąd w sofcie v375 - Balans bieli 12p jest resetowany po restartu
U mnie dokładnie to samo, tylko nie resetuje się do ustawień fabrycznych, a do moich poprzednich :shock:
Kontrast dynamiczny tak samo, po każdym restarcie jest wyłączony.
No i oczywiście jak działa wifi, to nie działa szybkie włączanie :eek:
A tak poza tym i brakiem żółtego koloru, to cud miód malina :popcorn:
 

klossowski

New member
No z tym cudem maliną trochę się pospieszyłem, wyszukiwanie głosowe po restarcie też ustawia się na angielski, mimo że wcześniej ustawiłem na polski. Jedyne co w tym tv działa to matryca i android, czyli to co dostarczają Samsung, LG i Google :D
 

rafaaaal

Member
tcl u43p6046 - serio ten telewizor nie ma timera? Nie da się ustawić aby wyłączył się po godzinie?

Da się jakoś piloty od tego TV zgrać z urządzeniem arc-1011yr

Tak, żebym trzech pilotów nie musiał używać.
 

klossowski

New member
tcl u43p6046 - serio ten telewizor nie ma timera? Nie da się ustawić aby wyłączył się po godzinie?

Da się jakoś piloty od tego TV zgrać z urządzeniem arc-1011yr

Tak, żebym trzech pilotów nie musiał używać.
W starym sofcie na pewno normalnego timera nie było, w nowym już jest:
Home > Settings > Screen saver > Sleep timer
Ale nie wiem, od której wersji, bo tylko jedną do tej pory instalowałem (373).
Tylko jak wgrasz nowy soft, to będziesz miał problemy jak wyżej opisane. Było lepiej Mantę kupić :D
 

rafaaaal

Member
W starym sofcie na pewno normalnego timera nie było, w nowym już jest:
Home > Settings > Screen saver > Sleep timer
Ale nie wiem, od której wersji, bo tylko jedną do tej pory instalowałem (373).
Tylko jak wgrasz nowy soft, to będziesz miał problemy jak wyżej opisane. Było lepiej Mantę kupić :D

Miałem mantę. Nadaje się jedynie na działkę i tam teraz spoczywa.


Timer musi być, to TV w sypialni lubię jak coś leci do snu..
 
Status
Zamknięty.
Do góry