TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

tomasz.k

New member
Nie, nowki sztuki. W Bronowicach też są.
Głupio było nie wziąć :) Jeszcze tylko znajdę gdzieś sprzęt do kalibracji w pracy żeby to ustawić.
 

Brylant_22

New member
Byłem zdecydowany już na TCL U65P6046 przeczytałem cały ten temat 217 stron, ktoś tu pisał że Thomson 65uc6406 jest bratem bliźniaczym P6046.Całe szczęście miałem okazje wczoraj zobaczyć 65uc6406 w akcji na żywo w sklepie selgros i mogłem go porównać do LG 65 UJ6307 który był obok Thomson , na telewizorkach była wyświetlana ta sama reklama słaba jakość, razem z żoną doszliśmy do wniosku że o ile jeśli chodzi o kolory/kontrast Thomson wypadł dużo lepiej od LG.
Natomiast LG wyświetlał dużo ładniej obraz wszystko było ładnie wygładzone i z odległości około 3m przyjemnie się patrzyło czego nie można powiedzieć o Thomson okrutna pixeloza twarze wyglądały jakby były z małych kwadracików martwi mnie to strasznie bo taki obraz nas strasznie denerwował i męczył.

Chciałbym się dowiedzieć czy mogło to być spowodowane tym że Thomson miał nie włączone jakiejś funkcji w stylu (wygładzenie krawędzi itp?). Bo jeśli zamówiony TCL ma grać tak samo jak ten Thomson wtedy rezygnuje z kupna tego tv.
 

tomasz.k

New member
W opcjach widzialem tylko dwa ustawienia - Noise reduction i MPEG nr (tez pewno noise reduction), raczej na cuda bym w tym tv nie liczyl. Obraz SD nie wyglada jakos super, zreszta jak chcesz taki ogladac to chyba nie ma co 4K kupowac.

Co do samego porownania to kwestia cegiel moze zalezyc tez od sposobu podlaczenia i samego kabla - jezeli jest uszkodzony/slabej jakosci/bardzo dlugi lub inny typ sygnalu byl do nich dostarczony to wtedy takie zachowanie moze nie wystepowac w domu.

Natomiast jak chcesz sie upewnic to sciagnij kilka plikow z neta i nagraj na dwa pendrive w fat32 - odpal jednoczesnie na obydwoch tv i porownaj.
 

WALLY92

New member
Mam pytanie, Podczas oglądania serialu na Netflixie, HDR odpala się automatycznie, w trybie tym ustawienia obrazu różnią się od bez HDR. Czy jest możliwość wyłączenia HDR, tak aby nie włączał się automatycznie?
Dodatkowo wydaje mi się, że obraz w trybie HDR jest ciemniejszy ( co samo w sobie jest dziwne, bo przecież powinien być jaśniejszy) - możliwe, że to kwestia skopanych ustawień obrazu. Dziwne też wydało mi się, że będąc w trybie HDR, jasność automatycznie ustawiona była na 100, a obraz wydawał się ciemny, jak zacząłem ruszać wskaźnikiem i zjeżdzałem w dół to obraz rozjaśniał się i ściemniał na przemian, przy różnych wartościach. Potrafiłobyć tak, że przy wartości 75 obraz był jaśniejszy niż na wartości 100. Z czego to może wynikać?
 

janusz

New member
Bez reklam
Byłem zdecydowany już na TCL U65P6046 przeczytałem cały ten temat 217 stron, ktoś tu pisał że Thomson 65uc6406 jest bratem bliźniaczym P6046.Całe szczęście miałem okazje wczoraj zobaczyć 65uc6406 w akcji na żywo w sklepie selgros i mogłem go porównać do LG 65 UJ6307 który był obok Thomson , na telewizorkach była wyświetlana ta sama reklama słaba jakość, razem z żoną doszliśmy do wniosku że o ile jeśli chodzi o kolory/kontrast Thomson wypadł dużo lepiej od LG.
Natomiast LG wyświetlał dużo ładniej obraz wszystko było ładnie wygładzone i z odległości około 3m przyjemnie się patrzyło czego nie można powiedzieć o Thomson okrutna pixeloza twarze wyglądały jakby były z małych kwadracików martwi mnie to strasznie bo taki obraz nas strasznie denerwował i męczył.

Chciałbym się dowiedzieć czy mogło to być spowodowane tym że Thomson miał nie włączone jakiejś funkcji w stylu (wygładzenie krawędzi itp?). Bo jeśli zamówiony TCL ma grać tak samo jak ten Thomson wtedy rezygnuje z kupna tego tv.
Wydaje mi się, że odpowiedź jast zawarta w tym zdaniu "...kolory/kontrast Thomson wypadł dużo lepiej od LG...". Przy ustawieniu mocnego kontrastu i kolorów automatycznie obraz staje się nienaturalny i denerwujący szczególnie przy słabej jakości sygnału.
Ponadto słabej jakości obraz jest dostarczany najczęściej analogowo, a tu już bardzo duży wpływ ma połączenie, wystarczy nieco gorzej wykonana końcówka przewodu.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
Mam pytanie, Podczas oglądania serialu na Netflixie, HDR odpala się automatycznie, w trybie tym ustawienia obrazu różnią się od bez HDR. Czy jest możliwość wyłączenia HDR, tak aby nie włączał się automatycznie?
Dodatkowo wydaje mi się, że obraz w trybie HDR jest ciemniejszy ( co samo w sobie jest dziwne, bo przecież powinien być jaśniejszy) - możliwe, że to kwestia skopanych ustawień obrazu. Dziwne też wydało mi się, że będąc w trybie HDR, jasność automatycznie ustawiona była na 100, a obraz wydawał się ciemny, jak zacząłem ruszać wskaźnikiem i zjeżdzałem w dół to obraz rozjaśniał się i ściemniał na przemian, przy różnych wartościach. Potrafiłobyć tak, że przy wartości 75 obraz był jaśniejszy niż na wartości 100. Z czego to może wynikać?

Wylacz micro dimming i jakies dynamiczne czernie - prawdopodobnie to zmienia jasnosc jak jasny kursor zchodzi na ciemne czesci ekranu.
Wydaje mi sie, ze mozna miec osobne ustawienia obrazu dla kazdego zrodla - mozliwe ze HDR tez bo wtedy chyba jest widoczne HDR w oknie ustawien.
Gdzies tam byla opcja ktora mowi ze stosuj ustawienia do tego zrodla albo do wszystkich - przestaw to.
 

Brylant_22

New member
Wydaje mi się, że odpowiedź jast zawarta w tym zdaniu "...kolory/kontrast Thomson wypadł dużo lepiej od LG...". Przy ustawieniu mocnego kontrastu i kolorów automatycznie obraz staje się nienaturalny i denerwujący szczególnie przy słabej jakości sygnału.
Ponadto słabej jakości obraz jest dostarczany najczęściej analogowo, a tu już bardzo duży wpływ ma połączenie, wystarczy nieco gorzej wykonana końcówka przewodu.


Też o tym dziś myślałem, bo faktycznie lg był dużo ciemniejszy. W sumie i tak Tcl jak już będzie w sklepie (jest zamówiony) sprawdzę z pendrive jakiś film na nim i na TX-65EX600E bo też jest dostępny w tym sklepie i wtedy podejmę decyzję który z tych dwóch kupie. Dzięki.
 

tomasz.k

New member
Widze maly problem z tym tv, nie chce mi wlaczac automatycznie amplitunera :( Zdaje sie dzieje sie tak jak jest szybkie uruchamianie wlaczone.
 

kukuru

New member
Możecie przypomnieć jaki był kod do menu serwisowego? Był w tym wątku, ale nie mogę znaleźć

A drugie to jakie jest hasło żeby przywrócić ustawienia fabryczne? Żąda ode mnie a żadnego nie ustawiałem.
 

polak7

New member
Też tak macie, że telewizor za każdym razem po włączeniu długo łączy się z siecią WIFI (jakieś 40 sekund)?
Da się to poprawić?
 

tomasz.k

New member
Nie, łączy się od razu.

Ja kojarze ze cos bylo z tym nie tak jak podlaczylem tv, ale to bylo na starszym sofcie jaki przyszedl z tv - podpialem kabel bo i tak tam mialem dostepny.

Ktos cos wie o amplitunerze i jego wlaczaniu? U mnie jak tv jest w sleep (szybki start) amplituner nie wlacza sie sam, natomiast jak wylaczam tv to sie wylaczy tez amplituner.
Uzywam onkyo nr525.
 
Status
Zamknięty.
Do góry