TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

BARONG

New member
według wcześniejszych zapowiedzi nie będzie działać ze starszymi Percee.
Kiki jeszcze sprawdzi ale moim zdaniem bez szans.

W dodatek to jeszcze plik uszkodzony jest, już parę razy próbowałem pobrać.
 

Attachments

  • 2019-09-21 17_13_56-GG - Powiadomienia.jpg
    2019-09-21 17_13_56-GG - Powiadomienia.jpg
    16 KB · Wyś: 107

wookash0

New member
W przypadku WiFi połowa sukcesu do dobry router który na dodatek jest na bieżąco aktualizowany.
Dużo ludzi traktuje routery jak zwykłe pudełko które raz podłączone w domu nie trzeba doglądać, a to duży błąd zarówno pod kontem bezpieczeństwa jak i sprawności działania sieci.
Używam w domu WiFi we wszystkich urządzeniach i nie mam z tym żadnego problemu.
Możesz mieć TV za 10 tyś. z najlepszym softem, a kiepski lub źle skonfigurowany router może sprawić, że nie da się bezprzewodowo zrobić nic.

Sprawdzałem na dwóch routerach - UPC oraz Ubiquity Edgerouter X. To nie jest słaby sprzęt, na pewno lepszy od tego z UPC. Do tego mam bezprzewodowy AP AC Lite. U mnie zachowanie na obu było podobne z tym ze na UPC musiał być odpowiedni kanał wifi 5ghz żeby TV łączył się z siecią. Także to nie wina routera, czy konfiguracji, bo inne urządzenia działają jak powinny. Byłem ciekaw jak dziala wifi u innych.

Co do narzekania - chciałbym żeby działał na max swoich możliwości, stad pytanie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Sprawdzałem na dwóch routerach (...)

Mam wrażenie, że większość osób sprawdza przez strony typu speedtest.
To co tam wychodzi to ważny wskaźnik, niemniej do oceny wifi należy zacząć od sprawdzenia połączenia między urządzeniami czyli tv <-> router. Niektóre routery to pokazują w szczegółach, są też programy na androida potrafiące to pokazać. Programy na androida jak zwykle nie chcą się dać łatwo zainstalować. U mnie wifi wg speedtest działa na max fizycznego łącza czy 40M
Połaczenie do routera 900/1300M
 

xgrey

New member
Sprawdzałem na dwóch routerach - UPC oraz Ubiquity Edgerouter X. To nie jest słaby sprzęt, na pewno lepszy od tego z UPC. Do tego mam bezprzewodowy AP AC Lite. U mnie zachowanie na obu było podobne z tym ze na UPC musiał być odpowiedni kanał wifi 5ghz żeby TV łączył się z siecią. Także to nie wina routera, czy konfiguracji, bo inne urządzenia działają jak powinny. Byłem ciekaw jak dziala wifi u innych.

Co do narzekania - chciałbym żeby działał na max swoich możliwości, stad pytanie.

UPC jak i każda inna kablówka daje tanie badziewia. Aktualizują to jak jest jakiś problem krytyczny, a już zdecydowanie nie można tego uznać za sprzęt dobry.
Ubiquity Edgerouter X to router przewodowy więc nijak ma się do działania WiFi.
Natomiast AP AC Lite to dobry sprzęt, ale wymaga ręcznej konfiguracji i optymalizacji gdyż nie posiada żadnej "automatyki" w wyborze najbardziej odpowiedniego pasma i kanału bazując na otoczeniu w którym pracuje.
Inna sprawa że WiiFi nigdy nie będzie działało na max swoich możliwości, za dużo czynników zewnętrznych ma na to wpływ, przestań robić sobie nadzieje :)
 
Ostatnia edycja:

gorbi13

Member
A może ktoś próbował znaleźć bez błędu??? Może komuś udało się znaleźć na innych serwerach. Twoje odpowiedzi wzbudzają we mnie mnie pewne "wąpliwości''. Ale jakie to nie powiem bo regulamin forum nie akceptuje takich wypowiedzi. Ale chyba znowu pomyliłeś Stoperan z Braveranem.

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
A może ktoś próbował znaleźć bez błędu??? Może komuś udało się znaleźć na innych serwerach. Twoje odpowiedzi wzbudzają we mnie mnie pewne "wąpliwości''. Ale jakie to nie powiem bo regulamin forum nie akceptuje takich wypowiedzi. Ale chyba znowu pomyliłeś Stoperan z Braveranem.

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

A co rozsądnego napisać jak pytasz czy plik z błędem nadaje się do aktualizacji telewizora?
Dostałeś odpowiedź na poziomie pytania.

Z pojawiających się wcześniej informacji android P będzie tylko dla tegorocznych modeli.
Czyli modele identyfikujące się percee tv zostaną przy starszym android. Może będą a może nie aktualizacje.
Tegoroczne (chyba) beyond tv to inny chip albo marketing i nie będzie zgodności.

Może coś/ktoś... nadzieję można mieć...
Wkurza Cię bo chciałbyś nowszy soft a nie będzie? Jak napisałbym bardziej okrągłymi słowami byłoby lepiej? telewizor się nie zmieni.
 

xgrey

New member
Mam taki przypadek w świeżo kupionym 55dp660, że obraz w trybie HDR mocno się przyciemnia na wszystkich profilach obrazu z wyjątkiem Dynamiczny., a nawet na nim jest ciemniejszy niż na obrazie bez HDR.
Miałem jeszcze do niedawna Thomsona 65UD6406 czyli odpowiednik tego TCL i tam obraz w HDR był tak jak powinno być czyli jaśniejszy.
Testowane na Netflix.
Czy ktoś miał taki przypadek może, albo wie w czym może być problem ?
 

xgrey

New member
Jeszcze jeden problem jest.
TV nie pamięta poziomu głośności i za każdym razem jak się opala jest ustawiony na 20, mogę zmniejszyć do 0 i wyłączyć TV, a po ponownym włączeniu znów jest na 20.
Tego też nie miałem na Thomsonie, a soft ten sam V543
 

david911

New member
Mam taki przypadek w świeżo kupionym 55dp660, że obraz w trybie HDR mocno się przyciemnia na wszystkich profilach obrazu z wyjątkiem Dynamiczny., a nawet na nim jest ciemniejszy niż na obrazie bez HDR.
Miałem jeszcze do niedawna Thomsona 65UD6406 czyli odpowiednik tego TCL i tam obraz w HDR był tak jak powinno być czyli jaśniejszy.
Testowane na Netflix.
Czy ktoś miał taki przypadek może, albo wie w czym może być problem ?

Mam to samo, niektórzy pisali, że upgrade softu pomaga, niestety nie w moim wypadku.
Pozdrawiam
 

xgrey

New member
I co z tym softem? Da się to zainstalować? Bo przy rozpakowywaniu błąd wywala.

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Plik na stronie TCL jest już poprawny i można go rozpakować.
Wewnątrz mamy plik o nazwie V8-R851T02-LF1V179.zip i co jest dosyć oczywiste w tej postaci TV pokazuje komunikat o braku pliku z aktualizacją.
Jak się jednak okazuje TCL rozpoznaje właściwy plik w danym TV po jego nazwie, czyli jak zmienimy nazwę na powiedzmy V8-T658T01-LF1V179.zip to aktualizacja jest rozpoznawana.
Nie próbowałem jednak jeszcze jej zapuścić na TV, na 99% wywali stosowny błąd na procesie weryfikacji plików wewnątrz archiwum zip, jednak szkoda mi w razie czego zwalić sobie TV, małżonka by mnie zamordowała :)
Może ktoś będzie chciał sprawdzić :)
 

ashcrimson

New member
Hey guys. Sorry that I am writing in English.. Quick question...
Right now I am running V379 on my P60 TV. I tried using V519 before but it was too unstable. Any chance that V544 works well with few bugs? Anybody got any feedback? Thanks!
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hey guys. Sorry that I am writing in English.. Quick question...
Right now I am running V379 on my P60 TV. I tried using V519 before but it was too unstable. Any chance that V544 works well with few bugs? Anybody got any feedback? Thanks!
Very limited claims to 544. In my opinion really good. Weaknesses are the same like previous..

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

biedronka1

New member
Panowie, jest jakaś wersja softu na której działa oryginalna/oficjalna aplikacja HBO GO? Bo na aktualnej wersji co mam (519?) nadal występuję błąd 5.1. Przepraszam za pytanie, bo może odpowiedź się pojawia w którymś miejscu ale wątek ma już 706 stron i ciężko się w nim odnaleźć...
 
Status
Zamknięty.
Do góry