TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

limarus

New member
A masz soft 373?
Próbowałeś po aktualizacji zmieniać balans bieli albo przestrzeń barw?



Zgłosić soft ściągnięty z jakiegoś niezidentyfikowanego serwera na gwarancję TCL'a, brzmi nawet sensownie :bober:

Konkretniej chodziło mi o związek szybkiego uruchamiania i wifi, u mnie taki problem nie występuje. To że inne babole są obecne i okazjonalnie pojawia się różowa poświata to inna sprawa ;)
 

klossowski

New member
Konkretniej chodziło mi o związek szybkiego uruchamiania i wifi, u mnie taki problem nie występuje...)

U mnie na sofcie z sklepu (176) też nie występował, ale nie miałem automatycznej zmiany proporcji obrazu, to zaktualiwałem soft i teraz tak mam, nie tylko ja z resztą:) Na szczęście tv wisi nad routerem więc połączyłem kabelkiem:)
 

Kraczykruk

New member
Czy podobne problemy występują także z tym ANDKIEM na telewizorach Philips , Sony itp ? co są na Androidach ?

Philips i Sony mają swoje problemy, ale obecnie TLC ma najgorszy soft. Kiedyś miałem Philipsa i strasznie system lagował, ale od wersji 7.0 jest zdecydowanie lepiej. No i Philips wypuszcza co 2-3 miesiące oficjalne aktualizacje przez OTA i na swojej stronie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Philips i Sony mają swoje problemy, ale obecnie TLC ma najgorszy soft. Kiedyś miałem Philipsa i strasznie system lagował, ale od wersji 7.0 jest zdecydowanie lepiej. No i Philips wypuszcza co 2-3 miesiące oficjalne aktualizacje przez OTA i na swojej stronie.


Moje zdanie jest takie : jeśli nie potrafi się czegoś dokładanie dopracować to nie powinno się tego wprowadzać , Tv powinien być tv a nie kombajnem multi medialnym z apkami itp , Do tego są TV Box itp , Miałem samsunga Tizen - bez problemu , mam LG , webos 3.0 - bez problemu i to się nazywa smart a jak mi będzie mało to kupię jakiegoś TV BOX , ale na razie nie jest mi potrzebne
 

Kraczykruk

New member
Moje zdanie jest takie : jeśli nie potrafi się czegoś dokładanie dopracować to nie powinno się tego wprowadzać , Tv powinien być tv a nie kombajnem multi medialnym z apkami itp , Do tego są TV Box itp , Miałem samsunga Tizen - bez problemu , mam LG , webos 3.0 - bez problemu i to się nazywa smart a jak mi będzie mało to kupię jakiegoś TV BOX , ale na razie nie jest mi potrzebne

To nigdy nie jest takie oczywiste. Każdy kupuje sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. Ja nie chce mieć kilkunastu sprzętów podpiętych pod TV bo się nie ogarnę z pilotami :) Tu TVBox, tu dekoder, tu dwa piloty do samego TV, tu soundbar, tu konsola... Rozumiesz mój punkt widzenia?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
To nigdy nie jest takie oczywiste. Każdy kupuje sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. Ja nie chce mieć kilkunastu sprzętów podpiętych pod TV bo się nie ogarnę z pilotami :) Tu TVBox, tu dekoder, tu dwa piloty do samego TV, tu soundbar, tu konsola... Rozumiesz mój punkt widzenia?




Rozumiem , wielkie zamieszanie , kable itd , ale jeśli coś się projektuje to ma to działać , rozumiem jakiś problem może wystąpić ale jak czytam na temat problemów w TCL to dla mnie i dla wielu innych osób które nabyły tv to jest totalna porażka z działaniem !!! Co raz resetuj bo to nie działa a to tamto , o czym mowa ?

Ja webosa odpalam to jak dla córki 2 letniej to muzę puszczę na youtubie , to jakieś trailery oglądnę , tak to nie używam , żonę też to nie interesuję , ale niektórzy lubią czy tv na andku , czy na tizen , czy na webos ,

Także ogólnie najgorszy soft ma TCL i nie ma co ukrywać
 

klossowski

New member
Rozumiem , wielkie zamieszanie , kable itd , ale jeśli coś się projektuje to ma to działać , rozumiem jakiś problem może wystąpić ale jak czytam na temat problemów w TCL to dla mnie i dla wielu innych osób które nabyły tv to jest totalna porażka z działaniem !!! Co raz resetuj bo to nie działa a to tamto , o czym mowa ?

Nie chcę bronić TCL'a bo powinien poprawić podstawowe błędy, ale to jest tv z systemem operacyjnym i można instalować dowolne oprogramowanie, to NIGDY nie będzie działać bez zarzutu! Ja mam w kompie CentOS i też nie raz muszę resetować i kupę rzeczy nie chodzi :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Rozumiem , wielkie zamieszanie , kable itd , ale jeśli coś się projektuje to ma to działać , rozumiem jakiś problem może wystąpić ale jak czytam na temat problemów w TCL to dla mnie i dla wielu innych osób które nabyły tv to jest totalna porażka z działaniem !!! Co raz resetuj bo to nie działa a to tamto , o czym mowa ?

Ja webosa odpalam to jak dla córki 2 letniej to muzę puszczę na youtubie , to jakieś trailery oglądnę , tak to nie używam , żonę też to nie interesuję , ale niektórzy lubią czy tv na andku , czy na tizen , czy na webos ,

Także ogólnie najgorszy soft ma TCL i nie ma co ukrywać

Po prostu za dużo czytasz, a za mało sam masz kontaktu. Od prawie roku mam P6046 i tylko przy pierwszym androidzie 7 pod koniec 2017 miałem drobne problemy z niektórymi aplikacjami (w ciagu 10 miesięcy chyba 1 lub 2 razy restartowałem, a Ty piszesz jakby to trzeba było robić conajmniej kilka razy w tygodniu). Miałem wcześniej kilka niedrogich boxów z których byłem zadowolony, ale żaden nie działał nawet w przybliżeniu tak dobrze jak TCL. Może box za 500 zł zadziała lepiej, ale moim zdaniem nie warto choćby z powodu konieczności używania dodatkowego pilota .
Nie twierdzę, że wszystko wiem o TV, bo po prostu używam do swoich potrzeb np. mam dekoder Orange więc nie wypowiem się na temat współpracy z modułem CI (było sporo wpisów, że źle, ja u teścia na moim starym LG też mam wiele problemów bo działa to słabo), niemniej na podstawie kilkuletnich doświadczeń nigdy bym się nie zdecydował na TV bez androida, nawet z zewnętrznym boxem. Na moje potrzeby system zamknięty jak nawet świetny Tizen odpada np. dyskwalifikuje go brak Titala, o Kodi nie wspomnę.
Może oczywiście być tak, że jest Ok bo nie zmieniałem softu chyba od marca bo nie bardzo wiem co od czasu v353 jest wartego zainteresowania, ważniejsze dla mnie dobrze działające aplikacje androida (szczególnie w/w).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No jak Karol 1976 powiedział to już już pozamiatane.
Inni nie mają prawa się nawet cieszyć - przecież Karol powiedział.
Człowieku - więcej pokory ...

A tu ZONK są zadowoleni : ( nie licząc płątnych hejterów, którzy jak ognia boją się TCLa)

=============================
5/5 Wystawiono 11 miesięcy temu Do zakupu podchodziłem jak kot do jeża. Zależało mi na niezbyt drogim 55'' Tv ze Smartem.
Co mnie przekonało to to, jak jakiś klient bawił się w sklepie pilotami i porównywał szybkość działania androida w tym Tcl i Philipsie i Soniaku.Tcl chodzil najszybciej ku mojemu zdziwieniu. Mogę tylko potwierdzić po zakupie, że bangla niesamowicie szybko ( jak w Tv za conajmniej 4 kg/zł). Nie udało mi się go przyciąć.
Podłączona PS4 zasuwa jak ta lala . Na Youtube 4k jest moc wrażeń. Na Netfliksie kopara opada. Jakość obrazu za tą cenę super. Wykonanie za szczotkowanego Amelinium ( wszystkie inne w tej cenie plasykowe) też pierwsza klasa. POLECAM


Zalety
  • jakość dźwięku
  • jakość obrazu
  • łatwość obsługi

    -=========================
5/5 Wystawiono 8 miesięcy temu
Świetny TV za śmieszne pieniążki , ja kupiłem w Carrefour gdzie kosztuje 2199 , ale było promo i dostałem bon na zakupy za 500 zł więc TV wychodzi zajefajnie cenowo ;). Co oferuje, ano sporo więcej jak ***************unki, LG, Czy SOmy w tej cenie , bo ma HDR 10 bit, ma Smart TV oparty o Androida 6.01, ma 16 gb pamięci na dane , ma procesor 4 rdzenie więc smart smiaga płynnie i bez problemu , filmy z pendrive z kodekiem Hevc 265 bez zacięcia, materiał 4k z youtube bez zacięcia a wygląda tak że z butów wyrywa ;), fajny lekki pilot, 4 wyjscia HDMI, Dwa porty USB w tym jeden 2.0 drugi 3.0 , moduł do podłączenia satelity (trzeba kupić osobną kartę CL tak chyba się to nazywa) Dolby DTS, można instalować gry , apki itd z sklepu play google, komunikację bluetooth obustronną . W sklepach w towarzystwie TCL zobaczycie na pewno jakieś somy , LG i inne samsungi i na nich obraz za pewne będzie wyglądać lepiej , celowy zabieg żeby sprzedać droższe TV w większości z 8 bit HDR (ja się sugerowałem informacjami z internetów i zaryzykowałem i nie żałuje :D), nie sugerować się tym bo jak w domu odpalicie coś z youtuba w 4k ,jakieś dema samsunga czy inne to zobaczycie miazgę na ekranie coś co w sklepie nie jest do zobaczenia;) tak pięknie to wygląda. Wrażenie że obraz wychodzi z ekranu ;). Polecam ten TV z całego serca jako posiadacz nadal (tv samsunga i LG FHD) Super TV.

Zalety
  • łatwość obsługi
============================================
5/5 Wystawiono 2 lata temu Bardzo dobra jakość wykonania telewizora, to trzeba podkreślić! Dodatkowo chyba PIERWSZY działający android na telewizorze, szok i nie dowierzanie!
Za tą cenę zdecydowanie najlepsza 43" dostępna na rynku.



============================================


Opinia pochodzi z produktu podobnego: TCL U55P6046

Ocena:
5/5 Wystawiono 8 miesięcy temu
Świetny sprzęt w świetnej cenie. Przed zakupem zastanawiałem się na panasonikiem i samsungiem. Nawet kupiłem samsunga serię 6000, chciałem mieć w miarę dobrą czerń. Mimo zapewnień na forach internetowych ze siedzi tam matryca va dostałem ips a czerń można by powiedzieć była kiepska. Wymiana na inny model samsunga z serii 6 tysięcy coś tam, skończyła się definitywnym końcem przygody z tą firmą. Samsung robi z klienta bałwana, raz ładuje ips a raz va w zależności gdzie ty jest składany. Więc mamy ruletke i trzeba liczyć na szczęście kupując przez internet.
Dwa samsungi poszły z powrotem do sklepu.
W domu pojawił się TCL i kopara opadła, android daje nieograniczone możliwości, YouTube śmiga jak wściekły, Netflix bajka. Do tego różne aplikacje do wyboru. Pod względem użytkowania wygody to świetny tv. System nie zawodzi, nie wiesza się, nie zamula, nie przycina, wszystko działa płynnie rak jak powinno. Tv odpala w 3 sek.
Obraz na na wysokim poziomie, co prawda nie jest to Quantum Dot od samsunga nie jest tak jasny jak tv za 5tys ale za 3 koła dostajemy 55" w matrycy VA, naprawdę dobrej matrycy. Dzień przyzwoita, płynność bardzo dobra, jasność taką sobie, jak u konkurencji do 4tys, przydało by się więcej światełka.
Podsumowując, dostajemy 55" z fajną matrycą za niecałe 3tys ze STABILNYM andkiem na pokładzie który pod względem możliwość zjada wszystkie samsungi na śniadanie.
Polecam z czystym sumieniem!

Zalety
  • jakość dźwięku
  • jakość obrazu
  • łatwość obsługi
============================================
Ocena:
4/5 Wystawiono 5 miesięcy temu
TCL P6046 posiadam od 9 miesiecy i jak do tej pory gra dobrze bo nie można powiedzieć że bardzo dobrze bo to inna półka cenowa,wygląd owszem szczotkowane aluminium robi swoje,waga TV jest nizsza od konkurencji o około 4 kg.Wada to kąty widzenia słabe [mój wisi to trzeba nim kręcić.
Ale prawdziwy chit to pilot głosowy którego dopiero teraz dokupiłem [150zł] pilot działa bardzo dobrze,wywołuje wszystko co jest w TV,w telewizji naziemnej zmienia programy np.z polsatu na TVN itp.Polecam.



=-===========================================
4,5/5 Wystawiono 8 miesięcy temu
W tej cenie najlepsze co możemy dostać. Jakość obrazu genialna, aluminiowe ramki i nóżki, zgrabny pilot, sprawnie i szybko działający android 6.0.1. Brak mi wyjścia optycznego dźwięku, ale mamy HDMI z ARC oraz wyjście Coaxial SPDIF. Wiadomo, że TV Samsunga/Sony/LG za 4500 zł będzie ciut lepszy, węższe ramki, jaśniejsze podświetlanie panelu, czujnik oświetlenia, PVR, ale czy warto dopłacać prawie 2x więcej? Kwestia indywidualna.

Zalety
  • jakość dźwięku
  • jakość obrazu
  • łatwość obsługi
===============================================

5/5 Wystawiono 11 miesięcy temu
Super świeci za te pieniądze, w tej cenie jedyny telewizor z bajerami z wyższej półki. Youtube, Netflix działa bez zarzutu, obraz płynny, nie zacina się. Ponoć składany w Polsce, wiec nie ma problemu z gwarancja. Polecam

Zalety
  • jakość obrazu
  • łatwość obsług
================================================




A TU przykład płatnego hejtera

0,5/5 Wystawiono 8 miesięcy temu
Pełno błędów w oprogramowaniu.Na dodatek smuży strasznie.


================================================
 

DLUGI321

New member
Skąd ty te komentarze pobrałeś ???? Ciekawe co ci ludzie by teraz powiedzieli po tych 8-11 miesiącach użytkowania czy dalej są tacy zadowoleni obawiam się że nie. Zlicz sobie teraz osoby które nie są zadowolone i dopiero ci szczęka opadnie po której stronie jest racja że bardziej skopanego systemu jak ma TCL nie uświadczy się u innych producentów.
 

DLUGI321

New member
Zdaje mi się że większość tych pozytywnych komentarzy jest pisana w czasie kiedy był jeszcze android 6 który mimo swoich błędów działał najlepiej. A po wydaniu 7 pozytywnych komentarzy jak by mniej.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

ebola1972

Member
Temat jest baaaaaaardzo długi. Ile to już postów? Ile tych postów dotyczy problemów użytkowników? Co bym nie przewinął to sporo tego. Czy to sami płatni hejterzy piszą? I potem jeszcze przeczytasz " więcej pokory". Rączki opadają.
 
Status
Zamknięty.
Do góry