TCL Seria C70

Grundo

New member
Również poproszę o nową wersję softu miejonie@gmail.com model tv - TCL LED 55C7026

co się zmienia względem pierwszego rzutu A8? bo już kilka tygodni temu otrzymałem A8 i chciałbym dowiedzieć się przed flashem co się zmienia względem starszej wersji
 

d3m

New member
Ok no to pierwsze wrażenia z v499 na moim c70.

- nie działa poprawnie CEC, tv nie potrafi nadal poprawnie obsłużyć urządzeń po hdmi

- tv muli podczas przygłaśniania dźwięku w soundbarze

- poziom dzwięku na wyjsciu jest strasznie zaniżony trzeba dość mocno podbijać głośność

- podczas odtwarzania obrazu w HDR nie da się wejść w zaawansowane ustawienia dzwięku, tak dzwięku WTF?

- TV potrafi się sam włączyć ze stanu czuwania

- nadal nie poprawione okresowe nie pobieranie adresu IP po dhcp na kablu pomaga wł/wył TV
 

Kraczykruk

New member
Ja nie widzę poprawek względem poprzedniej wersji. Błędy z którymi się borykam zostały: programy zewnętrzne do odtwarzania plików wciąż nie czytają dysków. Netflix wciąż ma problemy: treści HDR nie zawsze się uruchomią, albo brak dźwięku, albo obrazu. Dobrze, że restart TV jest w miarę szybki :)
Może system działa trochę szybciej, a może to kwestia przywrócenia ustawień fabrycznych.

Do osób którym włącza się TV samoczynnie: miałem podobną sytuację, i wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale u mnie winny był router tp-link. Odkąd zmieniłem go wymieniłem skończyły się problemy z samoistnym włączaniem TV i z okazjonalnym brakiem pobierania adresu IP.
 

DLUGI321

New member
Ok no to pierwsze wrażenia z v499 na moim c70.

- nie działa poprawnie CEC, tv nie potrafi nadal poprawnie obsłużyć urządzeń po hdmi

- tv muli podczas przygłaśniania dźwięku w soundbarze

- poziom dzwięku na wyjsciu jest strasznie zaniżony trzeba dość mocno podbijać głośność

- podczas odtwarzania obrazu w HDR nie da się wejść w zaawansowane ustawienia dzwięku, tak dzwięku WTF?

- TV potrafi się sam włączyć ze stanu czuwania

- nadal nie poprawione okresowe nie pobieranie adresu IP po dhcp na kablu pomaga wł/wył TV
Zgadzam się że obsługa HDMI ARC jest skopane w tej jak i poprzedniej wersji już kiedyś o tym pisałem trzeba faktycznie bardzo mocno podglosnic by dźwięk był zadowalający pod warunkiem że tv poprawnie rozpozna podłączone urządzenie i zacznie poprawnie nim sterować a zdaje mi się że z wersji na wersję jest z tym gorzej. Jeśli chodzi o szybkość to podejrzewam efekt placebo nowy system to trochę pochodzi szybko i znów będzie mulil. A tak to tylko nowy numerek i żadnych większych zmian więc jak komuś działa wszystko na wcześniejszej wersji to nie widzę większego sensu aktualizacji

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

xel

New member
Dzięki za podesłanie softu na maila. Od dwóch dni jadę na bodajże 495 z 4pda.
Problemy:
-Pierwszego dnia netflix podczas 30-minutowego odcinka zamulił z pięć razy.
-Migotanie ekranu (pomogło wyłączenie overscanu).
-Cicho gra (zapauzowanie filmu na netfliksie na 5-10 minut pomogło).
-Wczoraj w nocy wybudził się ze standby, na szczęście jeszcze nie spałem.
-Mam wrażenie, że większy clouding, ale to moze kwestia ustawień obrazu.

Z plusów:
-w porównaniu do V3xx, który miałem wcześniej, to są opcje sterowania obrazem w trybie HDR,
-sprawia wrażenie szybszego działania, ale to może skutek wyczyszczenia.
-Da się grać na PS4 Pro w HDR, w v3xx kolory były tak tragiczne, że wyłączałem HDR w grze.

Zastanawiam się, który soft jest najlepszy (najstabilniejszy) i jednocześnie nie wykastruje opcji obrazu.

Netflix 75%
PS4 15%
PC/YT/Spotify 10%
Anteny/dekoderów w ogóle brak.

Ktoś ma jakieś doświadczenia?
 

Pollaik

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam.Trafiłem na forum po kilku tygodniach użytkowania TCL65c7026,wersja softu:353.Nie chciałbym się tutaj powtarzać,ale przydałaby mu się raczej pomoc w postaci upgrade-u.Tylko którego?Czy mógłbym prosić o poradę bardziej doświadczonych?
 

pioterek9

New member
Witam.Trafiłem na forum po kilku tygodniach użytkowania TCL65c7026,wersja softu:353.Nie chciałbym się tutaj powtarzać,ale przydałaby mu się raczej pomoc w postaci upgrade-u.Tylko którego?Czy mógłbym prosić o poradę bardziej doświadczonych?

żaden nie jest idealny :) wszystko zależy od tego do czego używasz tv i jakie masz podpięte do niego sprzęty - najłatwiej byłoby powiedzieć że najnowszy ale pojawiają się informacje że soundbary działają cicho i przy aktywnym szybkim włączaniu telewizor potrafi się samoistnie uruchomić - mnie akurat te problemy nie dotyczą bo ani z jednej ani z drugiej opcji nie korzystam na plus w tym sofcie że poprawnie przełącza się w tryb HDR podczas gier (przynajmniej na Xklocku) we wcześniejszych softach zdarzały się problemy z DTSem rozjeżdżaniem listy kanałów czy z HDRem w netflix'ie, jeśli nie posiadasz soundbara i nie przeszkadza Ci to że TV zamiast 3 sekund uruchamia się 30 to ostatni soft v499 będzie chyba najlepszy na nic więcej użytkownicy szczególnie nie narzekają - ja osobiście jeszcze też nie :) ale soft jest "na rynku" dopiero od niedawna, aha i uważaj na v495 pojawiają się problemy z późniejszą instalacją aktualizacji
 
Do góry