TCL Seria C70

shalafi

New member
czy ktoś spotkał się z tym, że na Androidzie 8, jak odtwarza film z serwera DLNA, który ma HDR, to w lewym górnym rogu pojawia się logo HDR10 i nie znika w trakcie oglądania filmu?
 

kokon20

New member
Witam,c70 49 cali użytkuje od roku.
Mam problem z obrazem.
Mianowicie gdy na obrazie są np.wzrory, kropki,paski kolorowe wtedy obraz podczas ruchu zaczyna skakać.
Zaznaczam że tv nie miał updatu softu.
 

Cisrev

New member
Hi. I cant get to work USB gigabit LAN under developer settings USB RNDIS. Is this option supported in A7.0 or A8.0?

Can I get the new A8.0 update? I like to test it on my u65c7006.

Kind regards
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wait a few more days, and it will be the new update, revised to 8.0.
Please, remind me in a few days.
Information about it, will be on the forum.
 

Psydon1602

New member
Hello, sorry for writing in English, but you guys seems to be the best online forum available regarding TCL TV's.
I'm following your forum for a long time now, although this is my first post.

I have myself U55C7006. I just figured out that this TV has only 100Mbit LAN port. As Cisrev has asked earlier, is there any working USB 3.0 to Gigabit adapter for our TVs? I have tried several and none of them were recognized (they were labeled as Android TV compatible). Could we get this feature working in Android 8.0 firmware?
I'm asking because i want to stream 4K videos in Plex over my local network, but because of the LAN and WIFI 5GHz speeds they seem to be always lagging and buffering...

And kiki can you send me in PM link for latest Android 8.0 update?

Thank you! :blagam:
 

Kraczykruk

New member
Żaden player (Kodi, MX Player, VLC) nie chce mi czytać dysku zewnętrznego. Uprawnienia do aplikacji ma, ale tylko do odczytu pamięci wewnętrznej innej opcji nie ma. Wbudowany odtwarzacz czyta dysk zewnętrzny, ale znowu ma problemy z napisami.Czy jest to wina testowej wersji Androida 8?
 

MO_R

Member
KraczyKruk Mam identycznie na androidzie 8. Muszą to poprawić w nowy sofcie. Pytanie mam na jakiej głośności oglądacie tv. Ponieważ u mnie żeby oglądanie było akceptowalne muszę podkręcić głośność minimum do 45.
 

DLUGI321

New member
Mam to samo żeby faktycznie komfortowo słyszeć to trzeba podkręcić tv praktycznie do połowy. żeby nie było nie mam problemu ze słuchem praktycznie od momentu androida 8 mam ciągle problemy z soundbarem którego też trzeba podkręcić ponad połowę by dźwięk był akceptowalny mam też problem ze za każdym włączeniem żeby było można regulować dźwięk w JBL BAR 5.1 to muszę go z cieszyć by zaczęła działać regulacja głośności w górę.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

DLUGI321

New member
Z pewnością dostaniesz ale nie licz że będzie to soft bez błędów. Trzeba się przyzwyczaić że TCL częściowo naprawia jeżeli wogole naprawia jakiś problem w swoim oprogramowaniu a przy okazji tworzy kolejne błędy. Taka jest jakość TCL nie potrafią zrobić dobrego oprogramowania i tyle. Wystarczy poczytać to forum ile jest już wątków o tym że coś nie działa. Na pewno więcej niż pozytywnych opinii

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

wuuuhta

New member
Witam wszystkich, niedawno kupiłem tcl c70 55' i dziś zauważyłem na czarnym ekranie jaśniejsze przebarwienie w prawym dolnym rogu nad głośnikiem około 7x7cm, widać to na czarnym ekranie najlepiej np w menu, dodam że w dzień nie do zauważyenia, w nocy zauważyłem gdy było ciemno widać to znacząco, reklamować? Dodam że była kalibracja z znanego sklep ezpertow �� już na starcie twarze złote i zmieniłem scene na: film, bo nie szło oglądać, jakieś rady? Dziękuję pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz K

New member
Witam wszystkich, niedawno kupiłem tcl c70 55' i dziś zauważyłem na czarnym ekranie jaśniejsze przebarwienie w prawym dolnym rogu nad głośnikiem około 7x7cm, widać to na czarnym ekranie najlepiej np w menu, dodam że w dzień nie do zauważyenia, w nocy zauważyłem gdy było ciemno widać to znacząco, reklamować? Dodam że była kalibracja z znanego sklep ezpertow �� już na starcie twarze złote i zmieniłem scene na: film, bo nie szło oglądać, jakieś rady? Dziękuję pozdrawiam
W podświetleniu krawędziowym to normalne. Każdy róg może być jaśniejszy.
 
Do góry