TCL Seria C70

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kupcie najtańszego tcl-a z android boxem za 250zł i sprawa załatwiona , jeśli TCL nie potrafi tego naprawić to należy odczekać z zakupem telewizora z androidem , najtańszy TCL na allegro 1700zł z groszami + xiaomi mi box 4K i sprawa załatwiona ewentualnie nvidia shield albo tcl u60p6026 za 2300zł i nie ma nerwów z androidem.Ja od początku powtarzam że android w telewizorze to na razie to nie to...jeszcze nie teraz,lepiej TV+box
 

rossoneri

New member
To ja już polecam laptopa i projektor w tej cenie. Jak mam kupować 75 cali z TCL ktory nie działa poprawnie. Jeszcze jakies boxy dokupować bo andek nie działa xd. A co tam działa?! Tizen lub Webos 4.0 i wszystko gra ;)
 

Wild Zenon

New member
Trzeba wiedzieć czego się szuka. Omijając fakt zacinania aplikacji YT czy Netflix to obraz z tych aplikacji wyemitowany tak jak u mnie z XBoxa One X jest znacznie lepszy a to pokazuje że sam ekran kiepsko współgra z softem. Co ciekawe materiały demo nagrywane na kamerach które są w wolnym ruchu i specjalnie przetworzone dają efekt WOW pokazuje ze coś w tym ekranie drzemie. Natomiast szybki sport, szybkie akcje filmu a w szczególności szybkie przybliżenia pokazują ze jest troszkę słabo. Przy troszkę dalszej odległości wielkość ekranu zasłania jego nie odciągnięcia ale gdybym miał oglądać go z 3-3’5 metra to bym chyba żałował zakupu. Chociaż trzeba tu podkreślić ze w filmach BR czy 4K w 75% jest lepiej z obrazem. Dla kogoś kto na codzień i przez lata nie ma lub nie miał styczności z tv w jakości FHD to będzie bardzo zadowolony. Ja ten model zakupiłem jako opcja wyczekania kilku letniego na OLED 75 który na dzisiaj jest poprostu ekonomicznie nieopłacalny. Na koniec raz jeszcze zachęcam gorąco: Nie żałujcie kasy na prezentacje w domu. Sam pożałowałem i przez to mam czasami autopytanie czy rzeczywiście w tej cenie +/- 15% był to najlepszy wybór. Ja przeskoczyłem z 50 na 75 cali i dla mnie jest to skok w inna epokę chociaż mankamenty tej maszyny troszkę drażnią. Tak na sam koniec ostatnia sprawa: Mając dobre kino domowe czy dobre widowisko sportowe live to tak naprawdę zapomina się o minusach a radość z wielkości ekranu jest nie do ocenienia ��
 

janusz

New member
Bez reklam
Też mi podoba się wypowiedź Wild Zenon.
Myślę jednak, że da się znacznie więcej wyciągnąć z systemu. Ten opis pasuje do mojego 6046 jak miałem pierwszy soft androida 7, jednak przy androidzie 6 jak i przy nowszym sofcie (chyba mam v353, ale musiałbym sprawdzić w domu) efekt jest lepszy niż z boxa w pokoju córki (Może jest to spowodowane tym, że nie jest to zbyt nowy box i TV to 37 cali Samsunga), czy z komputera na Windowsie, w zasadzie mam teraz wrażenie, że jedyne co ogranicza jakość to dostępne materiały online.
Wild Zenon, może nie podpowiem za wiele bo nie jestem wielkim znawcą androida, ale wydaje mi się, że możesz wyciągnąć więcej z systemu. Jest tu na forum kilku użytkowników, którzy mogą sporo doradzić.
 

Wild Zenon

New member
W takim razie poszukam tutaj rozwiązania jaki jest najnowszy soft i jak go wgrać lub wszystko zresetować i wszystko zaktualizować do najnowszego.
Prawda jest taka że mając prawdziwe KD to tylko ścieżka dźwiękowa z You Tuba nie ma większego znaczenia czy leci z TV do Ampli czy z Xboxa do Ampli. Przy aplikacjach typu Netflix bezapelacyjnie trzeba odpalać z Xboxa (po prostu inna jakość i inne możliwości).

Pozdrawiam

P.S.
Rada dla kupujących:
- najgorsze są emocje przy zakupie i pośpiech. Naprawdę warto dokładnie przeanalizować co się potrzebuje. Np. TCL 75 ma słabe kąty ale dla mnie to bez znaczenia gdyż oglądam na wprost a tutaj jest dobrze. Oczywiście pamiętajcie WIELKOŚĆ ma większe znaczeni niż jakość :)
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Też nie używam głośników, z kina po wielu latach zrezygnowałem na rzecz stereo i tu ciekawostka. P6046 z Tidala gra znakomitym dźwiękiem, zarówno apka na androida jak i z Kodi (MQA), oczywiście dźwięk idzie przez zewnętrzny DAC. Może ustępuje dobrym odtwarzaczom audio, ale spokojnie konkuruje w odtwarzaczami DVD i BR japońskich marek.
 

whiteak

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć, szukam pomocy, mój telewizor miał problemy, więc przywrócono fabryczne ustawienia fabryczne, ale teraz mój kraj Australia nie jest już w instalacji, aby wybrać moją lokalizację. Teraz kanały telewizyjne nie będą skanowane. Próbowałem wielu firmware, Resetuj wszystko, Zresetuj sklep, wszystkie te same problemy. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Wszelkie pomysły dotyczące rozwiązania tego problemu. Mój model TV to 55C2US, który jest taki sam jak C70. Każda pomoc będzie bardzo ceniona.
 

LukaszNDM

New member
dzięki za informacje sulko ,są może gdzieś dokładne informacje o zastosowanych rozwiązaniach w tym TV , bo jest sporo rzeczy które mnie interesują bo mam ten TV(to co mnie interesowało na początku już wiem a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia ) a specyfikacja na stronie producenta jak i instrukcja obsługi jest bardzo skromna .
 

romeczek7

New member
Czy ktoś na forum ma taki sam problem jak ja z niedziałającym asystentem google. Naciśnięcie mikrofonu na pilocie powoduje chwilowe zawieszenie systemu i zamknięcie aplikacji google lub launchera. Mam najnowszy soft v.373 i im dłużej go używam tym bardziej niestabilnie się zachowuje. "Factory reset" nie pomógł. Próbowałem poprzez aplikację Tcast korzystać z mikrofonu i otrzymywałem komunikat "Twój telewizor nie obsługuje tej funkcji".
 

sulko

Member
Czy ktoś na forum ma taki sam problem jak ja z niedziałającym asystentem google. Naciśnięcie mikrofonu na pilocie powoduje chwilowe zawieszenie systemu i zamknięcie aplikacji google lub launchera. Mam najnowszy soft v.373 i im dłużej go używam tym bardziej niestabilnie się zachowuje. "Factory reset" nie pomógł. Próbowałem poprzez aplikację Tcast korzystać z mikrofonu i otrzymywałem komunikat "Twój telewizor nie obsługuje tej funkcji".
Też tak miałem, u mnie reset pomógł ale zrobiłem jeszcze nvram i shop reset w menu serwisowym. Ogólnie ten system nie jest zbyt stabilny. U mnie co parę dni wcina całą pamieć na szczęście zwykły restart pomaga. Lepiej działa wifi i power instant wcześniej miałem z tym problemy, to polepszyli.
 

romeczek7

New member
A język komunikacji ... nie wiem gdzie to sprawdzić. Dzięki kiki i sulko za reakcję. Już mi się nie chce instalować tego wszystkiego od nowa.
 
Do góry