TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
Ooo, fajnie by było jak by można było te kanały edytować na kompie.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

kopiowanie kanałów na usb jest w jednym z ukrytych menu serwisowych nawet w wersji 6.
Niemniej format db jest dziwny.
Nawet jak to będzie dostępne normalnie to nie wiem skąd wniosek, że będzie możliwość edytowania na kompie. Chyba, że to tylko dodatkowe życzenie.
Zapis i odczyt listy kanałów na usb to nie to samo co edycja na kompie
 

sulko

Member
To faktycznie jestem w błędzie ale mój błąd był podyktowany tym że kiedyś kiki wspomniał że nie ma w planach tych opcji ale jeżeli będą i będą działać tak jak należy to będzie duży plus. Jednak mogli by się skupić na dopracowaniu obecnych błędów a następnie na dokładaniu kolejnych opcji bo jeżeli będą chcieli wszystko na raz dodać to chyba nigdy nie uda im się dopracować tego oprogramowania bo jak nie jedno to drugie będzie się knocić
Zgadzam się całkowicie, najpierw trzeba dopracować podstawowe funkcje. Ostanie softy nie nadają się do codziennego użytku, co najwyżej do testów.
 

wieszt1

New member
witam ,czy można uruchumić na tym androidzie tvn player,po zainstalowaniu pokazuje komunikat o błędzie i lipa.Irytuje mnie to bo żona zaczyna marudzić że nowy telewizor a serialu nie idzie obejżec .dzęki za pomoc.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak masz 6 to jej nie ruszaj, to jak do tej pory najlepszy soft

Pomimo, iż wgrałem jak się tylko pojawiła 7-ka i chyba dzięki temu, że z nią zostałem bez zmian to działa u mnie dobrze ta pierwsza 7-ka (nie chciało mi się wracać do 6-tki i może dlatego wszystko się ustabilizowało), to jednak chyba masz rację i 6-tka na razie ma najwięcej zalet.
 

Chrascher

New member
If you adjust the various dimming setting and backlight and darkness etc you will get an amazing picture. Normal TV broadcasts will never deliver a great black level as there isn't enough information in the signal. A good 1080p or 4K source will deliver excellent blacks and contrast however.

I test my screen with fireworks videos from youtube that I have downloaded and the blacks and contrast is superb with no clouding at all.

When I first got the TV I was disappointed with clouding in the corners but that has completely resolved itself now. Maybe try doing a factory reset if you are having problems. The Tv is basically just an oversized android tablet in many respects.
 

adambe

Member
Pomimo, iż wgrałem jak się tylko pojawiła 7-ka i chyba dzięki temu, że z nią zostałem bez zmian to działa u mnie dobrze ta pierwsza 7-ka (nie chciało mi się wracać do 6-tki i może dlatego wszystko się ustabilizowało), to jednak chyba masz rację i 6-tka na razie ma najwięcej zalet.

Chyba tak. Ale obecnie 7 którą mam ( 336) też mam ustabilizowaną w zakresie swoich potrzeb.

Youtube nie przycina, piloty działają , zegar na Kodi nie wariuje , instant power działa prawidłowo , a reszta to nie wiem, nie korzystam. System chodzi płynnie, bez zacięc i na razie niczego nie zmieniam. Poczekam na taki soft który przyniesie jakieś konkretne ulepszenia i będzie stabilny.
 

Pneumat2

New member
If you adjust the various dimming setting and backlight and darkness etc you will get an amazing picture. Normal TV broadcasts will never deliver a great black level as there isn't enough information in the signal. A good 1080p or 4K source will deliver excellent blacks and contrast however.



I test my screen with fireworks videos from youtube that I have downloaded and the blacks and contrast is superb with no clouding at all.



When I first got the TV I was disappointed with clouding in the corners but that has completely resolved itself now. Maybe try doing a factory reset if you are having problems. The Tv is basically just an oversized android tablet in many respects.



I share, black is great in this tv
 

xRAFx

New member
Czy ktoś zauważył mruganie matrycy na białym ekranie na sofcie ?
Na starszym sofcie nie było tego mrugania teraz wszystko co ma lekko białe tło , np. niebo z chmurami czy jakaś reklama, mruga tak że denerwuje to przy oglądaniu i aż oczy bolą.
 

urania-marek

New member
czy ktoś zauważył mruganie matrycy na białym ekranie na sofcie ?
Na starszym sofcie nie było tego mrugania teraz wszystko co ma lekko białe tło , np. Niebo z chmurami czy jakaś reklama, mruga tak że denerwuje to przy oglądaniu i aż oczy bolą.

napisz jaki model nowy soft testowałem na wszystkich modelach i nie widzę żadnego mrugania.może trzeba zrobić reset do ustawień fabrycznych.jak potrzebna pomoc to dzwoń 600059618 jestem do godziny 14.
 

pako_umrzyj

New member
Podeślijcie nowy soft to zobaczę u siebie, pisałem do marka na pw ale nie odpisał, już 2 albo 3 razy do niego pisałem i nigdy nie odpowiedział.
Czy wgranie nowego softu kasuje wszystkie ustawienia/kalibracje/aplikacje?
 

urania-marek

New member
to faktycznie jestem w błędzie ale mój błąd był podyktowany tym że kiedyś kiki wspomniał że nie ma w planach tych opcji ale jeżeli będą i będą działać tak jak należy to będzie duży plus. Jednak mogli by się skupić na dopracowaniu obecnych błędów a następnie na dokładaniu kolejnych opcji bo jeżeli będą chcieli wszystko na raz dodać to chyba nigdy nie uda im się dopracować tego oprogramowania bo jak nie jedno to drugie będzie się knocić
widzisz plany jak w życiu się zmieniają.blokadą był android 6.0 do którego nie można było dodać nowych funkcji.dopiero po wprowadzeni androida 7 będą się starać dopracować cały system co jak widać robią.
 

DLUGI321

New member
No fajnie ze coś zaczyna się dziać i próbują coś poprawić wtedy może zaczną się pochwały za takie podejście. Mnie jeszcze męczy ten nieszczęsny moduł CI gdyby to jeszcze poprawili było by super bo z tego co było napisane Balans bieli mają przywrócic tylko tak z ciekawości interesuje mnie czemu go usunęli

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

axelmateuss

New member
Powiedzcie, proszę, czy u Was występują dwa problemy, które mnie niesamowicie irytują w moim C7006, mianowicie:
1. Mając podłączony do telewizora dysk zewnętrzny, nie mogę po prostu wyłączyć telewizora - muszę wcześniej odłączyć (fizycznie, wyjąć kabel - nie wystarczy w opcjach) dysk i dopiero później wyłączyć TV. Jeśli zostawiłbym podpięty dysk, to gdy będę chciał włączyć TV po kilku godzinach, pojawi się czarny ekran (widać podświetlenie matrycy) i... nic więcej. Pomaga dopiero hard reset poprzez wyjęcie kabla i ponowne uruchomienie telewizora. Dodam, że jeśli wyłączę TCL-a z podpiętym dyskiem, to co kilka chwil słychać pracę dysku i gwałtowny stop, jak zerwanie napięcia. Czyżby TV przekazywał ciągle napięcie na USB i powodowało to zawieszenie systemu?
2. TV nie zapamiętuje ustawień dźwięku, ale w dość dziwny sposób. Spróbujcie zmienić profil dźwięku na Użytkownik, pozmieniać parę rzeczy tak, żeby dało się wysłyszeć różnicę wobec standardowego trybu i zostawcie TV na Użytkowniku. Poprzełączajcie kilkukrotnie źródło sygnału (TV, HDMI, internet), możecie nawet wyłączyć telewizor. Wejdźcie ponownie w ustawienia dźwięku, gdzie zobaczycie, że TV jest dalej w trybie dźwięku Użytkownika. Jednak u mnie, gdy zmienię profil na standardowy, usłyszę trzask z głośników, ale żadnej albo minimalną zmianę charakterystyki dźwięku. Jednocześnie, gdy znów wrócę na Użytkownika, usłyszę dźwięk taki, jak sam ustawiłem. Czyżby TV "zapominał" ustawienia dźwięku, wracał do standardowych mimo informacji o trybie użytkownika i dopiero ponowne jego uruchomienie włączało poprawne ustawienia?
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś sprawdził, jak zachowuje się jego TV i potwierdził bądź zaprzeczył moim problemom na swoim sprzęcie. Dodam, że sytuacja była zarówno na Androidzie 6, jak i na wersji 7.
 

Jarek_maq

New member
problem z trybem sklepowym

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Jestem posiadaczem C7026 od 10 dni, trzy dni temu pojawił się problem, od tego czasu telewizor włącza się rano w trybie sklepowym. Po przestawieniu na tryb dom, do końca dnia działa normalnie. Następnego dnia rano znów tryb sklepowy. W czym problem? Pomocy. Mogę go jeszcze oddać.
 

Kraczykruk

New member
Powiedzcie, proszę, czy u Was występują dwa problemy, które mnie niesamowicie irytują w moim C7006, mianowicie:
1. Mając podłączony do telewizora dysk zewnętrzny, nie mogę po prostu wyłączyć telewizora - muszę wcześniej odłączyć (fizycznie, wyjąć kabel - nie wystarczy w opcjach) dysk i dopiero później wyłączyć TV. Jeśli zostawiłbym podpięty dysk, to gdy będę chciał włączyć TV po kilku godzinach, pojawi się czarny ekran (widać podświetlenie matrycy) i... nic więcej. Pomaga dopiero hard reset poprzez wyjęcie kabla i ponowne uruchomienie telewizora. Dodam, że jeśli wyłączę TCL-a z podpiętym dyskiem, to co kilka chwil słychać pracę dysku i gwałtowny stop, jak zerwanie napięcia. Czyżby TV przekazywał ciągle napięcie na USB i powodowało to zawieszenie systemu?

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś sprawdził, jak zachowuje się jego TV i potwierdził bądź zaprzeczył moim problemom na swoim sprzęcie. Dodam, że sytuacja była zarówno na Androidzie 6, jak i na wersji 7.

U mnie taki problem nie występuje. Mogę TV wyłączyć bez problemu. Po włączeniu z podpiętym dyskiem za każdym razem pojawia się informacja o urządzeniu USB, ale to drobna niedogodność.
 
Do góry