TCL Seria C70

adambe

Member
No to się kikiemu dostało.
No i dobrze, kłamstwa trzeba piętnować.
Ciekawe co teraz zrobi?
Usunie niewygodne posty, zbanuje niepokornych, wszak to jego forum i żeby mu tu takie rzeczy wypisywać:razz:

I żeby nie było. Z tego telewizora jestem bardzo zadowolony. I kiki pisze prawdę że to jest bardzo dobry wybór w tej klasie cenowej.
I tylko po co te krętactwa ,to mu może przecież zrazić potencjalnych klientów. Lepiej zawsze pisać prawdę, wszak kłamstwo ma krótkie nogi.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Wojna pomiędzy forami internetowymi ma bardzo ciekawy przebieg i wieloletnią tradycję. Dochodzi nawet do tego, że przeciwnicy tego forum dokonują jakiejś obsesyjnej walki z oferownymi tu TV.
Przykład
Przed zakupem TV marki TCL oprócz tego forum poczytałem też inne. Trafiłem między innymi na bardzo pozytywne testy na hdtv polska, które można podsumować w skrócie: bardzo dobre TV w swojej cenie (ale z modelami konkurecji droższymi o kilkadziesięt procent przegrywają). Przyznaję, że testy dość obiektywne jak na konkurencję. Niestety już niektórzy forumowicze na tamtym forum nie zachowują żadnego poziomu i próbują najmniejsze wady TCL uznać za tragedię, pomijając wady innych TV. Wszystko wygląda na walkę na zasadzie: skoro na hdtv marka jest chwalona to staje sie wrogiem publicznym.
Następnie jeszcze przed zakupem prześledziłem opinie na ceneo. Na pierwszy rzut oka średnio, ale ciekawie było jak zacząłem czytać wszystkie opinie. Okazało się, że około 90% opinii to maksymalna ocena zadowolonych klientów, jest kilka procent użytkowników średnio zadowolonych mających krytyczne uwagi i coi ciekawe kilka wpisów osób moim zdaniem ...chorych psychicznie. Ewidentnie da się, odczuć, że te osoby nigdy nie widziały tych TV. Oczywiście jest wtedy ocena "0" i co ciekawe w opisie często coś piszą negatywnego o Kikim i tym forum. To już jakaś obsesja, pewnie po to by TV TCL-a miało gorszą średnią ocen i wyglądało,że nie są zbyt dobre.

Mam wrażenie, że forumowicz klonxxx też ma jakiś niezrozumiały problem. Cały czas krytykuje modele TCL-a, wszędzie pisze jakie są złe. Pytam się, skoro nie ma tego TV, to po co wpisuje się w wątkach w dziale TCL (wiele wpisów). Jeszcze mógłbym zrozumieć jakby w dziale LCD osobom zainteresowanym zakupem doradzał inne modele wskazując, że TCL ma jakieś wady, ale po co wpisuje się w tematach o TCL o którym się tylko naczytał? Co jeszcze ciekawe to często powołuje się na inne fora. Rozumiem, że może nie lubić Kikiego i krytykować jego sposób sprzedaży, jednak problem wydaje się większy. Nienawidzi TCL z powodu osobistych urazów do Kikiego, ewentualnie zazdrości, że ktoś kupił taniej lepszy TV?
Ślepy nie jestem i widzę, że Kiki chce sprzedać jak najwięcej i jak każdy sprzedawca reklamuje swoje produkty jak może. Wiem, że kalibracja nie zawsze jest w pełni profesjonalna, troszkę ilość idzie nad jakość, ale w większości przypadków efekt jest co najmniej dobry. Natomiast nie zgodzę się z zastrzeżeniami co do bezstronności wobec maral. Jak każdy sklep ma dostęp do praktycznie wszystkich marek i wybiera te które jego zdaniem mają najlepszą relację ceny do jakość bo takie się najlepiej sprzedadzą. Jego opinie co do marek są subiektywne ale na pewno nie stronnicze.

Oczywiście nie tyczy się wpisów merytorycznych np. użytkownika uysy wnoszących wiele do tematu.

Cóż może ja odniosę się do twoich wpisów.We wszystkich zachwalasz tylko TCLa i Philipsa.Dodatkowo po każdym wpisie piętnującym "oszustwo" lub "mataczenie" na forum ,próbujesz usprawiedliwiać takie praktyki.Pewnie jesteś jednym z tych marnych opłacanych po 20 gr trollem.A twój styl wypisywania bredni przypomina zbanowanego tutaj blurey (alias 2018 )lub powszechnie znanego na innych forach trolla,niejakiego - janunio (choć reki sobie za to nie dam uciąć).
Co do kalibracji to albo jest robiona profesjonalnie przez osobą z certyfikatami oraz na sprzęcie za kilkaset tysięcy (tyle kosztuje jakbyś nie wiedział),albo nie jest to kalibracja.Próba kalibracji przez "jakiegoś janusza" bez certyfikatów potwierdzających umiejętności,nawet mającego odpowiednie oprogramowanie (np:calman), jedynie może pogorszyć obraz .Zresztą w podanych w moim wpisie linkach jest to dokładnie opisane jak wyglądał obraz na TV OLEDP skalibrowanym i zakupionym na forum.

Co do krytykowania TCL ,to akurat jakbyś prześledził moje wpisy to wiedziałbyś że miałem zamiar kupić 75".Jednak czekałem z decyzją dopóki nie zobaczyłem na żywo jak ten TV wygląda i gra .Teraz mogę się z tego śmiać,bo gdybym dostał go z takim androidem to chyba bym go przez okno wyrzucił.

Cóż możesz sobie usprawiedliwiać do woli co tam chcesz.Są ludzie którzy może lubią użerać się z tymi według ciebie drobnymi wadami zakupionego nowego produktu.Ja szanuję swoje pieniądze i nerwy i na szczęście nie ma tego problemu z tym super produktem TCL.

Skoro piszesz że trzeba być bezstronnym to gdzie ta twoja bezstronność (ciągle tylko TCL i Philips).Jakim prawem polecasz TCL skoro sam go nie masz (pewnie na oczy nie widziałeś).

Nikt by nie krytykował TCL gdyby wszystkie informacje były jasne i przejrzyste a co chwila wychodzą nowe "kwiatki" :
- zamieszanie z matrycami w modelu TCL 70 (miały być Samsunga jak w testowanym modelu)
- różne matryce w różnych wielkościach P60
- upłynniacze w C70 ,których nie ma
- jeden nie działający upłynniacz w 75"C70 (może kiedyś będzie działał)
- aktualizacja androida miała być chyba już kilka miesięcy temu a ta udostępniona z dużym opóźnieniem nadaje się do śmietnika
- naprawienie bugów (fabryka miała ponoć przekazywane informacje na bieżąca)
- wyimaginowana różnica między modelami 7006 a 7026

Cóż ale przecież na forum nie powinno się pisać prawdy i mieć swoje zdanie.Zawsze trzeba wiedzieć że :"Moja racja jest mojsza niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!" albo post znika.
 

janusz

New member
Bez reklam
W tym co napisałeś w sposób oczywisty mijasz się z prawdą.
Wystarczy prześledzic moje wpisy z okresu chyba 10 lat, by całkowicie podważyć Twoją teorię o opłacaniu i innych nickach. 10lat temu kupiłem Samsunga, 5 lat temu LG, kilka miesiecy temu TCL (pierwszy TV kupiony dzieki temu forum), poprzednie były nieco wbrew opiniom z tego forum. Wszystko to możesz sprawdzić czytając moje wpisy.
To odnosi sie takjże do uwagi, że nie mam TCL-a. jakbyś poświęcił chwilę to byś poczytał moje posty sprzed i po zakupie. Dopiero po zakupie, jako bardzo zadowolony użytkownik zachwalam innym i to wszystko możesz sprawdzić wystarczy troszkę czasu poświęcić na poczytanie moich wpisów.
Akurat o Philipsie to najmniej pozytywnie się wypowiadałem, choć przyznaję, że najnowsze modele tej marki robią na mnie pozytywne wrażenie.
Co do Twoich zarzutów do TCL, to podobne można odnieść do innych marek np. matryce Samsunga ips/va, LG RGBW, sytemie Panasonika itp. TCL nie jest tu na pewno liderem.
Zapewniam Cię też, że android w TCL P60 to znakomity system, w testach benchmarku określany jako jeden z najlepszych androidów w TV.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
"Co do Twoich zarzutów do TCL, to podobne można odnieść do innych marek np. matryce Samsunga ips/va, LG RGBW, sytemie Panasonika itp. TCL nie jest tu na pewno liderem."

Pewnie że można zarzucić pewne grzechy innym producentom ale tylko w wątku o TCL-u próbuje się celowo "naginać", rzeczywisty obraz za pomocą niedomówień oraz jawnych kłamstw.Co do systemu Panasonica to nie rozumiem ,jest tak prosty i bezproblemowy że chyba tylko zarzucić mu można brak problemów takich jak w androidzie.

"Zapewniam Cię też, że android w TCL P60 to znakomity system, w testach benchmarku określany jako jeden z najlepszych androidów w TV."
Akurat w tym teście jest napisane nie że jest najlepszym tylko jednym z najszybszych - "szybkie działanie – jeden z najszybszych telewizorów z Androidem jakie testowaliśmy!".To mała różnica ale dość znacząca,a gdyby testowali wersji siedem pewnie by napisali że "gorszego"nie widzieli .

Ale meritum tematu jest podejście sprzedawcy do użytkowników oraz potencjalnych nabywców.Powinno opierać się na wzajemnym szacunku i uczciwości.Wystarczy mieć trochę pokory i czasami przyznać się do błędu...
 

adambe

Member
Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników ,ale o działaniu androida w tym tv. to mogę się wyrazić
,przynajmniej na razie, w samych superlatywach.

Wszystko chodzi bardzo płynnie, aplikacje otwierają się błyskawicznie bez zająknięcia. Bardzo dobrze działa ten pilot głosowy. Nie zdarzyło mi się żeby wybrał mi coś innego niż to co chciałem. No i bardzo przydatna jest wirtualna myszka, szybka i precyzyjna.

Ja wiem, to brzmi trochę jak reklama kikiego, ale tak rzeczywwiście jest .

Telewizor ma generalnie 2 wady. Pierwsza to bardzo małe kąty widzenia i kto nie ma możliwości oglądania na wprost lub co najwyżej pod niewielkim kątem, niech wybiera inny tv.

Druga wada to takie ( choć nie zawsze ) dziwne terkotanie przy zmianie kanałów. Ale że mam tv połączony z dekodera nc+ przez amplituner, to to zjawisko nie występuje
 

janusz

New member
Bez reklam
klonoxxx
Co do 7-ki to nie jest wcale tak czarno jak piszesz (aktualnie użytkuję i nie narzekam), niemniej są w tej chwili problemy we wszystkich firmach stosujących ten system tj. Sony, Philips, TCL.

Co do Twojego ostatniego zdania to w pełni się zgadzam.
 

pioterek9

New member
wielu użytkowników pisze na forum o przeinstalowaniu systemu do wersji androida 7 czy androida 6 v173 i tu moje pytanie jak sprawa się ma w przypadku instalacji systemu pozyskanego w postaci piku Update.pkg w przypadku modelów 7006/7026 od TCL ? Zdaje się że w P60 trzeba wcisnąć jakiś przycisk pod diodą czego w C70 już nie ma. Proszę o proste opisanie procedury aktualizacji systemu w C70
 

ligeza

Member
wielu użytkowników pisze na forum o przeinstalowaniu systemu do wersji androida 7 czy androida 6 v173 i tu moje pytanie jak sprawa się ma w przypadku instalacji systemu pozyskanego w postaci piku Update.pkg w przypadku modelów 7006/7026 od TCL ? Zdaje się że w P60 trzeba wcisnąć jakiś przycisk pod diodą czego w C70 już nie ma. Proszę o proste opisanie procedury aktualizacji systemu w C70


Przycisk jest za TV, aktualizacja przebiega podobnie. Pendrive do TV i włączamy TV z wciśniętym przyciskiem(joistick) z tyłu telewizora.
 

ebola1972

Member
Ja podziwiam samozaparcie janusza i strażaka. O toczącą się zawzięcie między wami walkę w polecaniu TCL i Panasonica. W każdym temacie. Jakby nie istniały inne tv. Nie szkoda wam panowie czasu? Każdy średnio rozgarnięty człowiek zada sobie trud żeby przeczytać testy, pójść do sklepu i samemu popatrzeć jak gra kilka wybranych tv. Dla takich co zakładają setny w tygodniu temat jaki kupić tv mogę jedynie powiedzieć że są śmierdzącymi leniami.
 

pioterek9

New member
Przycisk jest za TV, aktualizacja przebiega podobnie. Pendrive do TV i włączamy TV z wciśniętym przyciskiem(joistick) z tyłu telewizora.

Hej,
Dzięki za odp.
Tak też właśnie próbowałem ale nic z tego, więc myślę - zapytam :) ,w woli ścisłości pendrive FAT32 nazwa pliku Update.pkg wrzucone "luzem" na pena, pytanie czy port USB do którego się wpinam ma znaczenie ? jeden opisany jest jako USB 2.0 (Service Port) i drugi USB 3.0 ?
 

ligeza

Member
Ja aktualizowałem z portu 3.0. Wersja 173 poszła za pierwszym podejściem. Natomiast 6.0 który dostałem od urania-marek nie udało mi się wgrać i po kilkunastu próbach zrezygnowałem. Wersje 173 wrzuciłem na pendriva (FAT32) na którym było pełno jakichś starych plików.
 

pioterek9

New member
Ja aktualizowałem z portu 3.0. Wersja 173 poszła za pierwszym podejściem. Natomiast 6.0 który dostałem od urania-marek nie udało mi się wgrać i po kilkunastu próbach zrezygnowałem. Wersje 173 wrzuciłem na pendriva (FAT32) na którym było pełno jakichś starych plików.

Hej,

Dzięki. Jestem już o krok bliżej - istalacja rusza ale w połowie wywala błąd i TV się restartuje, poszukam jeszcze innych plików update wie ktoś jaka była najnowszy wersja z Androidem 6.0 ?
 

lakatus

New member
niczym ...porownaj ceny. Matryce te same wyposażenie te same. Media Expert/innych sieciach masz szanse zobaczyc Tv przed kupnem chyba ze do Kiki masz blizej. Matryce w 55C7006 i 55C7026 jak się wczytasz w ten temat to te same wyświetlacze. Kiki wmawiał ludziom, że kupując model 55C7006 dostaje sie lepszy wyświetlacz Samsunga SVA a okazuje się, że na forum potwierdzono iż Tv kupione u niego posiadają tą sama matrycę LCD VA CTOS. Co do nastaw kalibracyjnych, które otrzymałem od Kiki i które wklepałem do swojego TCL na matrycy CTSO: dramat nie idź tą drogą i "nie bądź niebieski". Kiki do tej pory nie odpowiedział mi na pytanie czy da mi gwarancję kupna u niego modelu 55C7006 z matrycą produkcji samsung (chciałem zwrócić TV zakupiony w MEDIAEXPERT i zakupić u niego sztukę z tym panelem SAMSUNGA), nie odpowiedział też na pytanie na jakiej matrycy dokonywał kalibracji TV, którą potem rozsyłał ludziom, którzy dokonają wpisowego na forum za 19 zł na rok (jakiś dostęp premium do treści forum). Kiki nabrał wody w usta odkąd wyszło na jaw, iż jego magiczne TV nie posiadają matryc Samsunga. Nie wiem czy było to w 100% sprzedanych przez niego TV niemniej jest to faktem, iż parę osób zgłosiło iż posiada panel CTSO, natomiast nie potrafię znaleźć żadnej forumowej, iż ktoś dostał 55C7006 z panelem Samsunga. Jesli ktoś znalazl takie potwierdzenie proszę wkleić odnośnic do tego komentarza.
 
Ostatnia edycja:

axelmateuss

New member
... nie odpowiedział też na pytanie na jakiej matrycy dokonywał kalibracji TV, którą potem rozsyłał ludziom... .

Model w wydruku kalibracji oznaczony jest jako 7006-sample, a jak wiemy z innego testu, sample miały matrycę Samsunga. Wiadomo więc, dlaczego kalibracja obraz psuje, a nie poprawia. Fajnie by było, gdyby kiki zrobił ją przynajmniej jeszcze raz, dla matrycy CSOT i rozesłał do kupujących od niego poprawną wersję ustawień...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

lakatus

New member
tak wiem na alledrogo ..widzialem za 2900 to w mojej opini bdb cena zapytaj sprzedawce jaka matryca jest zamontowana. moze to sprawdzic wchodzac w menu nastepnie zakladka obraz nastepnie zakladka zaawansowane ustawienia a nastepnie wchodzi na zakladke kontrast i z pilota wpisuje sekwencje 9735. po chwili pojawia sie menu serwisowe i wyswietla czarno na bialym model matrycy.
 
Do góry