TCL Seria C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Masz rację - Koksiu - sorry .
Model C70 jest dostępny w oficjalnej dystrybucji.
Nie ma nieoficjalnej dystrybucji.
 

OtakuZMC

New member
Dzięki za wyrozumiałość dla nowego. Można liczyć na jakiś wideo test wrzucony na youtube albo jakiś hosting który nie przekłamię jakości nagrania? By było widać jak się ma HDR i jak jasna jest wyświetlana czerń w ciemnym pomieszczeniu.
Chyba jako pierwsi dorwaliście się do tego cuda. Na zdjęciach widać co-nieco, ale co ruchomy obraz to ruchomy :).
 

OtakuZMC

New member
Dlatego wspomniałem o innym hostingu. Choć wszystkie stosują jakąś kompresję. Może zatem nagranie z kamery wrzucone na FTP albo Google Drive? Pewnie za dużo wymagam, ale tylko Wy macie jakieś sensowne materiały wynikające z bezpośredniego kontaktu a nie suche specyfikcję. Może ktoś kto kupił od Ciebie telewizor mógłby to zrobić?
 

enocyl

Banned
Dzięki za wyrozumiałość dla nowego. Można liczyć na jakiś wideo test wrzucony na youtube albo jakiś hosting który nie przekłamię jakości nagrania? By było widać jak się ma HDR i jak jasna jest wyświetlana czerń w ciemnym pomieszczeniu.
Chyba jako pierwsi dorwaliście się do tego cuda. Na zdjęciach widać co-nieco, ale co ruchomy obraz to ruchomy :).
Takich rzeczy nie ocenia się po filmach. Bez znaczenia jest tutaj kompresja.
 

OtakuZMC

New member
Dało by to chociaż jakiś pogląd na szybkość działania interfejsu i uruchamianie aplikacji. Nie oczekuję oceny jakości obrazu oglądając go na ekranie gorszej jakości, ale nagranie w ciemnym pomieszczeniu powinno zdaję się pokazać czy czerń jest szara. Jak się nie da to nie i nie draże tematu. Ocenię sam jak zobaczę w sklepie :).
 

enocyl

Banned
Dało by to chociaż jakiś pogląd na szybkość działania interfejsu i uruchamianie aplikacji. Nie oczekuję oceny jakości obrazu oglądając go na ekranie gorszej jakości, ale nagranie w ciemnym pomieszczeniu powinno zdaję się pokazać czy czerń jest szara. Jak się nie da to nie i nie draże tematu. Ocenię sam jak zobaczę w sklepie :).
W sklepie też będzie ciężko ze względu na oświetlenie. Na filmie nawet nie ma co patrzeć ;) Poczekaj na jakiś test z pomiarami to będziesz wiedział czego się spodziewać.
 

rojek35

New member
Oczywiście,że się da... Ja podłączyłem prosiaczka pod hdmi 2. Obraz ustawiłem w trybie gry. Wchodzisz w zaawansowane ustawienia systemu w tv na nr hdmi, pod które podłączoną masz konsolę i ustawiasz na hdmi 2.0 ( nie automatyczne ). W ustawieniach konsoli ustawiasz 4k z RGB.
 

OtakuZMC

New member
Jakie dokładnie działania chcesz zmierzyć czasowo ?
To jutro zmierzymy .

Hej. Dzięki, sorry że tak późno odpisuję. Generalnie chciałbym wiedzieć jak szybko wstaję z zimnego startu do momentu aż jest w pełni włączony, jak szybko przełącza się między kanałami (w niektórych tańszych to tragedia), jak szybko uruchamiają się aplikacje, czy nie ma freezow przy nawigacji w menu (rozumiem że działa na Androidzie 6.0?!).
W niektórych którymi się bawiłem są duże opóźnienia między tym co klikam na pilocie a tym co dzieje się na ekranie. Brak responsywności doprowadza mnie do szału:evil: i nie ma tu reguły że droższy cjodzi sprawniej.
Niektóre telewizory gubią się jeśli dostaną 2 polecenia jedno po drugim. Czy udało się Wam zawiesić telewizor by było konieczne odcięcie go z gniazdka? Czy są duże opóźnienia przy."castowaniu" z telefonu lub z lapka (przez DLNA). Nie mam i nie będę miał kablówka ani satelity więc zależy mi żeby telewizor bez problemu łykał co mu każe wyświetlić (możliwie bezprzewodowo). Czy są jakieś problemy z odtwarzaniem plików z usb (oraz czy zewnętrzne hdd działają jak należy)?
Generalnie dużo mam pytań... SORRY :???:
Chyba łatwiej by było to na video pokazać niż odpisywać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie ten ma zapas pamięci i mimo, że mu podasz kilka poleceń nie zawiesza się . Napisz na Pw dostaniesz kontakt do kolegi i on Ci poda wszystko co do sekundy.
Możemy zrobić film na YT ale po niedzieli jak wrócę z urlopu.
 

dnow

New member
Witam
Mam pytania odnośnie telewizora 55C70
• Gdy telewizor stoi na nóżkach – na jakiej wysokości rozpoczyna się ekran? Chodzi mi o to czy np. mogę przed telewizorem umieścić sounbar o wysokości 10 cm i czy nie przysłoni ekranu?
• Jaki jest rozstaw nóżek telewizora mierzony prostopadle do ekranu?
Może posiadacz tego modelu mógłby mi pomóc.
Pozdrawiam
 

rumbuc

New member
Mam kilka pytań do właścicieli tego modelu:
-gdzie z menu mogę wymusić próbę aktualizacji TV?, czytałem, że pojawiają się takie, ale nie mogę znaleźć tej funkcji
-jak zmienić nazwę dla wbudowanego Chromecasta? - aktualnie jest Salon i chcę to zmienić
-w Android TV i Sklepie Android nie mogę znaleźć Player.pl i Amazon Prime Video, istnieje sposób na doinstalowanie tych aplikacji?
 

PitD

New member
Witam
Mam pytania odnośnie telewizora 55C70
• Gdy telewizor stoi na nóżkach – na jakiej wysokości rozpoczyna się ekran? Chodzi mi o to czy np. mogę przed telewizorem umieścić sounbar o wysokości 10 cm i czy nie przysłoni ekranu?
• Jaki jest rozstaw nóżek telewizora mierzony prostopadle do ekranu?
Może posiadacz tego modelu mógłby mi pomóc.
Pozdrawiam

Ekran zaczyna się właśnie na 10cm, więc będzie taki soundbar na styk, oczywiście przysłoni głośniki ;)

Odległość prostopadła nóżek do TV też wynosi ok 10cm.

Mam kilka pytań do właścicieli tego modelu:
-gdzie z menu mogę wymusić próbę aktualizacji TV?, czytałem, że pojawiają się takie, ale nie mogę znaleźć tej funkcji
-jak zmienić nazwę dla wbudowanego Chromecasta? - aktualnie jest Salon i chcę to zmienić
-w Android TV i Sklepie Android nie mogę znaleźć Player.pl i Amazon Prime Video, istnieje sposób na doinstalowanie tych aplikacji?

Można wymusić aktualizację wchodząc w menu(domek na pilocie)>Ustawienia(na samym dole)>Informacje(pierwszy rząd na samym końcu) i tam są aktualizacje (z pliku lub sieci)

Nazwę też gdzieś można w ustawieniach zmienić bo przewinęło mi się coś takiego kiedy przeglądałem wszystkie możliwe operacje na tym TV(w ustawieniach oczywiście).

Jeśli czegoś nie ma w sklepie androida to można zawsze ściągnąć .apk na pendriva i zainstalować poprzez eksplorator plików np. ES Eksplorator Plików (jego napewno masz w sklepie)

Hej. Dzięki, sorry że tak późno odpisuję. Generalnie chciałbym wiedzieć jak szybko wstaję z zimnego startu do momentu aż jest w pełni włączony, jak szybko przełącza się między kanałami (w niektórych tańszych to tragedia), jak szybko uruchamiają się aplikacje, czy nie ma freezow przy nawigacji w menu (rozumiem że działa na Androidzie 6.0?!).
W niektórych którymi się bawiłem są duże opóźnienia między tym co klikam na pilocie a tym co dzieje się na ekranie. Brak responsywności doprowadza mnie do szału i nie ma tu reguły że droższy cjodzi sprawniej.
Niektóre telewizory gubią się jeśli dostaną 2 polecenia jedno po drugim. Czy udało się Wam zawiesić telewizor by było konieczne odcięcie go z gniazdka? Czy są duże opóźnienia przy."castowaniu" z telefonu lub z lapka (przez DLNA). Nie mam i nie będę miał kablówka ani satelity więc zależy mi żeby telewizor bez problemu łykał co mu każe wyświetlić (możliwie bezprzewodowo). Czy są jakieś problemy z odtwarzaniem plików z usb (oraz czy zewnętrzne hdd działają jak należy)?
Generalnie dużo mam pytań... SORRY
Chyba łatwiej by było to na video pokazać niż odpisywać.

Z zimnego startu rozumiem, że chodzi Ci jak odłączy się zasilanie. Wg mojego jedynego pomiaru to ok 55 sek. Ze stand by włącza się po ok. 3 sek.

Przełączanie między kanałami jest dość szybkie 2-3 sek. (mam tylko naziemną TV).
Aplikacje włączają się dość żwawo, oczywiście to jest android/linux więc jak każdy OS ma swoje lepsze i gorsze chwile ;)
Moja subiektywna ocena działania tego systemu na tym TV jest jak najbardziej pozytywna, szybko reaguje na pilota choć ten zwykły czasem muszę dokładniej nakierować gdyż niektóre z odbić sygnału mogą nie docierać. Dodatkowy pilot lepiej w tym względzie się spisuje ale za to jego żyroskop czasem lubi się zawiesić na 2-3 sek.(widać to jak np. ruszam kursorem, na chwilę przestanę i znowu chcę gdzieś go przenieść, słaby ruch ręką może nie być odczytany ale mocniejszy już załatwia sprawę).
Co do zawieszenie to tak jak już wspomniałem to OS więc zawsze można go czymś nietypowym zawiesić ;) Mi się to udało jak chciałem wysłać filmik z komórki przez wi-fi (może miałem słabe wifi, i trochę się kręciło długo więc chciałem zrezygnować i chyba za dużo razy kliknąłem cofnij :D ) i musiałem odłączać zasilanie bo ponad 10 min. nie reagował. Tak więc WIFI u mnie było porażką ale i tak mam port ethernetowy przy TV więc więcej wifi nie będę załączać. Uważam, że przy materiałach 1080p i wyższych wifi może nie sprostać(szczególnie pasmo B, taki mam router wifi).
Co do USB to puściłem kilka materiałów i wszystkie łyknął z KODI, poza tym mając tą apkę i wtyczki można zapomnieć o dysku :)
 
Do góry