TCL Seria C70

Kraczykruk

New member
Cześć,

pytanko do posiadaczy/praktyków serii c70 - czy model 49" lub 55" (c7006/c7026) posiada Androida w wersji 7 i jak to ma być z aktualizacją do 8?

Niestety posiada wersję 7. O wersji 8 nie ma co myśleć na chwilę obecną bo 7 to straszny bubel.
Jeśli zdecydujesz się na ten model to zostań lub zdezaktualizuj do 6.
 

Dzikiws62

New member
A w czym jest lepszy 6 od 7?
A tak nawiasem, w 7, po uruchomieniu tv, mając włożony pen w usb, nie widzi go, dopiero po wyjęciu i ponownym włożeniu wyświetla okienko do przeglądania zawartości pena, w dalszym ciągu nie pamięta ustawień, nawet jak się ustali własne i zatwierdzi dla wszystkich ustawień. Te błędy są jednak upierdliwe, też zdarza się iż podczas uruchomienia tv nie wczytuje dane karty CI, wyświetla kanał kodowany.
U mnie w TCL C7026 matryca ST5461D07-2.
 
Ostatnia edycja:

Kraczykruk

New member
A w czym jest lepszy 6 od 7?
A tak nawiasem, w 7, po uruchomieniu tv, mając włożony pen w usb, nie widzi go, dopiero po wyjęciu i ponownym włożeniu wyświetla okienko do przeglądania zawartości pena, w dalszym ciągu nie pamięta ustawień, nawet jak się ustali własne i zatwierdzi dla wszystkich ustawień. Te błędy są jednak upierdliwe, też zdarza się iż podczas uruchomienia tv nie wczytuje dane karty CI, wyświetla kanał kodowany.
U mnie w TCL C7026 matryca ST5461D07-2.

Jest cały wątek na tym forum poświęcony błędom 7, ale uogólniając: wersja 6 jest szybsza, stabilniejsza, po prostu bardziej dopracowana.
 

Dzikiws62

New member
Panowie.... a tak wracając do początku, od zakupu, tendencja we wszystkim na całym świecie, robić z kupującego idiotę, weźmy instrukcję obsługi, będącą w zestawie przy zakupie, to jakaś kpina, w niej jest jak uruchomić TV, gdzie wsadzić wtyczkę do gniazdka, jak uruchomić pilota, przecież to powinno być ulotką, nawet na stronie TCL instrukcja obsługi to jakiś żart, nic w niej nie ma, nawet ta uruchomiona w TV, z podłączonym internetem, jakie są tam opisy dla użytkownika, z niej nic nie można się dowiedzieć, nie można pobrać poprzednich wersji oprogramowania, bo nie podają, ja opis jak wgrać "firmware" to doczytałem po rozpakowaniu pliku z "upgrade", więc jak to jest, w żadnej instrukcji nie napisano jak wgrać oprogramowanie, i to dotyczy się większości problemów poruszanych w tym temacie. A tak na zakończenie do "KIKI" jeżeli w/g Ciebie to oprogramowanie działa poprawnie, to "współczuję", dla mnie da się z tym żyć, ale tak nie powinno być.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie siedzę sobie w słoneczny dzień i oglądam filmik extra i działa.
Nic się nie wiesza, nie stoję przy telewizorze , nie bawię się wtyczką - tylko raduje się z telewizora.
I innym życzę tego samego.
 

sulko

Member
Właśnie siedzę sobie w słoneczny dzień i oglądam filmik extra i działa.
Nic się nie wiesza, nie stoję przy telewizorze , nie bawię się wtyczką - tylko raduje się z telewizora.
I innym życzę tego samego.
Sielanka;-). Rano odpalam telewizor by na szybo zobaczyć pogodę i wiadomości i niestety znowu widzę logo TCL, trzeba czekać minutę by się zrestartował, loteria. Potem dzieci siadają by obejrzeć film w Kodi, ja uświadamiam sobie że wczoraj zapomniałem wyłączyć dźwięk passthrough, myślę odpali czy nie odpali, i słyszę "Tata znowu się zawiesił" , trzeba restartować, znowu loteria. Tak wygląda dzień powszedni z telewizorem TCL, sielanka ;-)
 

Kraczykruk

New member
Właśnie siedzę sobie w słoneczny dzień i oglądam filmik extra i działa.
Nic się nie wiesza, nie stoję przy telewizorze , nie bawię się wtyczką - tylko raduje się z telewizora.
I innym życzę tego samego.

Też tak mam. Odkąd tydzień temu wróciłem do Androida 6. Nic się nie wiesza, sieci nie gubi, Netflixa nie wywala i co najważniejsze... jak naciskam przycisk na pilocie to system reaguje! Polecam każdemu powrót do Androida 6 :)
 

rossoneri

New member
Siemka. Jestem tu nowy i mam pare zapytań.
Chce kupić telewizor w przedziale cenowym 4500-5500. Wybór padł na TCL 65C7026, dobrze wykonany, solidne głośniki z JBL no i przede wszystkim 65 cali robi robote. Ale czytając wasze ostatnie posty o tym, że
-telewizor sie zawiesza
-trzeba go odpowiednio skalibrować chociaż kij wie o co chodzi
-nie czyta pen drive komuś z androidem 7.0
-kanały nie chcą się u co niektórych zapisywać tylko same sie przestawiają
-kilka osób potwierdziło, że TV sam się im załącza w nocy
-nie wiadomo do teraz co to za matryca, czy to z Samsunga czy jakiś made in china

Jakim cudem taki TV otrzymał nagrode EISA ?!
Odległóść z kanapy do TV to ok 5m.
Czy możecie mi coś polecić? Rozumiem że 55 cali wypada z gry przy takiej odległości. Albo niech ktoś sie wypowie kto ma ten TV i może mnie jakos do niego przekonać lub zaproponować zamiennik. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
 

Nefrytowy

New member
Siemka. Jestem tu nowy i mam pare zapytań.
Chce kupić telewizor w przedziale cenowym 4500-5500. Wybór padł na TCL 65C7026, dobrze wykonany, solidne głośniki z JBL no i przede wszystkim 65 cali robi robote. Ale czytając wasze ostatnie posty o tym, że
-telewizor sie zawiesza
-trzeba go odpowiednio skalibrować chociaż kij wie o co chodzi
-nie czyta pen drive komuś z androidem 7.0
-kanały nie chcą się u co niektórych zapisywać tylko same sie przestawiają
-kilka osób potwierdziło, że TV sam się im załącza w nocy
-nie wiadomo do teraz co to za matryca, czy to z Samsunga czy jakiś made in china

Jakim cudem taki TV otrzymał nagrode EISA ?!
Odległóść z kanapy do TV to ok 5m.
Czy możecie mi coś polecić? Rozumiem że 55 cali wypada z gry przy takiej odległości. Albo niech ktoś sie wypowie kto ma ten TV i może mnie jakos do niego przekonać lub zaproponować zamiennik. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

tak mam 65cali od kikiego już przyszedł po kalibracji mam go od grudnia. Odległość 4m od tv, android 6. Przez ten czas raz się zrestartowal (to android ma prawo). Mam tak jak by plamy (nie równomierne podświetlenie matrycy) przy włączeniu tv (ekran przed Lido TCL 2s) i jak przez neta oglądam na słabej prędkości (netflix pierwsze 30s jak rozdzielczość jest 480) potem zjawisko zanika. Mi jakoś nie przeszkadza (żona tego nie widzi).
Ja jestem zadowolony, zgodnie z radą kikiego nie aktualizuje i powyższe problemy mnie nie dotyczą.
Co do nagrody, znajomi pytają ile to kosztowało, ten obraz i wykonanie, rzucają kwoty od 7k do 11k i stąd ta nagroda w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz.
*Wybaczcie pisownię poprawię jak będę na pc
 

krzychooo

New member
Wiesz jakim cudem? A myślisz że jury przyznające nagrody testuje każdy TV przez miesiąc? Po prostu biorąc pod uwagę suche dane techniczne i ilość funkcji i porównując w stosunku do ceny taki model wypada najlepiej. W dodatku do testu idzie wyselekcjonowany i sprawdzony egzemplarz. A że później się okazuje że większość z tych bajerów nie działa jak powinno, że android stroi fochy a producent nie radzi sobie z nim, wypuszcza aktualizacje które więcej psują niż naprawiają, że produkcja idzie na ilość a jakość produktu nikogo nie obchodzi, że serwis nie uznaje gwarancji sugerując że wszelkie ewidentne wady to nie są wady tylko ,,cechy" produktu - to wszystko już zupełnie inna sprawa.
Druga kwestia jest taka że wszędzie tam gdzie przyznawane nagrody tam i duża kasa się przelewa.
Oczywiście, możesz jak wielu zaryzykować. Możesz trafić na egzemplarz lepszy lub gorszy pod względem równomierności podświetlenia matrycy na przykład. Jednak zawsze trafisz na androida z którego ,,cechami" będziesz musiał się pogodzić.
 

Nefrytowy

New member
Wiesz jakim cudem? A myślisz że jury przyznające nagrody testuje każdy TV przez miesiąc? Po prostu biorąc pod uwagę suche dane techniczne i ilość funkcji i porównując w stosunku do ceny taki model wypada najlepiej. W dodatku do testu idzie wyselekcjonowany i sprawdzony egzemplarz. A że później się okazuje że większość z tych bajerów nie działa jak powinno, że android stroi fochy a producent nie radzi sobie z nim, wypuszcza aktualizacje które więcej psują niż naprawiają, że produkcja idzie na ilość a jakość produktu nikogo nie obchodzi, że serwis nie uznaje gwarancji sugerując że wszelkie ewidentne wady to nie są wady tylko ,,cechy" produktu - to wszystko już zupełnie inna sprawa.
Druga kwestia jest taka że wszędzie tam gdzie przyznawane nagrody tam i duża kasa się przelewa.
Oczywiście, możesz jak wielu zaryzykować. Możesz trafić na egzemplarz lepszy lub gorszy pod względem równomierności podświetlenia matrycy na przykład. Jednak zawsze trafisz na androida z którego ,,cechami" będziesz musiał się pogodzić.

popieram wypowiedź. Ja z androidem jestem od początku i ta relacja to jak małżeństwo, czasem lepiej czasem gorzej. Trzeba mieć tego świadomość. Ja szukałem tv z andkiem i to chyba najlepszy model z tym systemem. Co do aktualizacji w telefonie Asusa też mam 6.0 mimo dostępności nowszych wersji. Zgadnijcie czemu?
 

sulko

Member
Na androidzie 6 też nie jest tak różowo, brakuje paru funkcji są bugi ale przynajmniej działa szybko. Android 7 z wersji na wersje staje się coraz bardziej mułowaty.
 

Dzikiws62

New member
U mnie w TV internet mam po wi-fi, gdy testowałem oraz w obecnej chwili jak uruchamiam YT, Netflix nie używam, posiadam dekoder CP, oraz HBO GO, ale wracając do odtwarzania po wi-fi, u mnie nie zauważyłem żadnych zatrzymań, lub innych negatywnych skutków w działaniu, czasami tylko jest lekkie opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu, wreście doszedłem już, aby były zapamiętane ustawienia, u mnie ustawiłem na dynamiczny, zapisałem aby był na wszystkie wejścia i pamięta, więc jeden problem z głowy, brakuje mnie jeszcze w wejściach sygnału, aby była pozycja USB, bo jej tam nie ma, po za tym wszystko już działa poprawnie. Posiadam Android 7, a tak nawiasem, czy ktoś może podać linka do pobrania android w wersji 6, abym mógł go sprawdzić i porównać do 7.
 
Ostatnia edycja:

gregory2213

New member
Witam.
Zakupiłem niedawno telewizor TCL u55c7026.
Nie potrafię nigdzie znaleźć ustawienia, by telewizor sam wyłączył się po określonym przeze mnie czasie lub o określonej przeze mnie godzinie (np. za 30 minut, lub o godzinie 15:00).

Telewizor, a raczej jego system jest zaktualizowany do najnowszej wersji.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Z góry dziękuję.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hehe to Tobie Kiki radzi żebyś nie aktualizował.,a tutaj wrzuca aktualizacje sam je chwali i poleca więc o co Kama WTF :)

Podejrzewam, żę Nefrytowy dostał taką sugestię co najmniej kilka tygodni temu gry 7 działała słabiutko i tego dalej się trzyma. Dopiero ostatnia wersja 7 zaczęła mieć mocną rekomendację kikiego i dość pozytywne (bo prawie brak skarg) opinie.
Osobiście przyzwyczaiłem się do 6, tam wszytko co potrzebuję działa i na razie nie widzę potrzeby zmiany. Trochę brak mi timera do wyłączania tv...
 
Do góry