TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

Pawlo_pablo jak tam Twój xe9305 w porównaniu do TCLa x2? Pytam ponieważ chyba lada dzień kupię jednak 65xe9005... Pozdrowienia

Nie mam jeszcze xe9305. Dopiero jedzie do mnie. W weekend zdam relację. xe9005 to bardzo dobry telewizor, podobno xe9305 jest jeszcze lepszy :). Jak odsyłałem xe9005 to chodził po około 6000 zł, teraz upolowałem xe9305 w tej samej cenie - fakt że był tylko kilka godzin na stronie mediaexpert - nówka. Czekam z niecierpliwością, co najlepsze moja Pani również, nie wiem czy to nie po TCLu takie ciśnienie na 100 Hz ;) ehehehhe....
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Eeee.... Dziwne. Tym bardziej dziwi mnie fakt, że nie ma go w dużych sieciach a jest w Olsztynie. Szczerze mówiąc gdyby tak było np. w USA, że np. w Best Buy, czy HHGregg nie byłoby danego tv a byłby dostępny tylko w jakimś małym sklepie w przypuśćmy w Hawkins w Indianie (piję do Stranger Things :) ) to byłby to ewenement i coś niesamowitego na miarę lądowania UFO. Nikt w USA by nie uwierzył, że istniałaby taka możliwość. A u nas tak. Polska to dziwny kraj jak mawiał kiedyś Zulu Gula. :) Btw, jak na razie najbardziej miarodajną opinię przedstawił pablo_pawlo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To u nas Ufo jest i zapewniam, że ma się lepiej a nawet ..rewelacyjnie, ale to głównie za sprawą jakości serii X2.
Kupując via internet masz i tak więcej korzyści i przywilejów niż kupując w skelpie stacjonarnym. Ale codziennie mamy wizyty ludzi z całego kraju, a to przejazdem , a to specjalny kurs na spotkanie z TCL X2.
Aby przekonać się tego co jest już ugruntowane - czyli, że modele Qled TCLa X2 to klasa premium, która może swobodnie konkurować z każdym !!!
A, że przebijanie się przez rynek jest kosztowne to ceny póki co są lepsze niż u konkurencji. Nie wiem czy masz daleko ale zapraszam.
Pizza jest jedna z najlepszych w kraju bo częstujemy zgłodniałych gości - o czym przy zakupie właśnie TCLa X2 mogli się przekonać użytkownicy forum z Gdańska, Warszawy, Łomży czy z Elbląga.
Możesz też zamówić prezentację modeli do siebie do domu.

A duże sieci patrzą wyłącznie na kasę - ale zapewniam że wkrótce .... zapiszą się sami w kolejce po modele TCLa i to różnych serii.
A jak się ukaże seria X9 to wszystkim bez wyjątku opadnie szczęka, a nie którzy jak Panasonic pomału będą gasić światło. ( W USA już nie sprzedają telewizorów)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sugeruję zawsze sprawdzić samemu bo każdy człowiek ma inna wrażliwość o czym się przekuję niemal każdego dnia.
A przy 55" zaczaj się już na Oleda...
 

Desverger

New member
Swego czasu po powrocie z kontraktu dołożyłem ojcu do zakupu tv, tj., kupiłem mu "kurkę" od Pionner'a i był to strzał w 10, TV rewelka szczególnie dla jego preferencji czyli nałogowego oglądania piłki (liga polska, angielska i niemiecka plus filmy z HBO). Obecnie chcę aby poczuł "moc" 4K a w szczególności, że MŚ w piłce będzie dostępny w 4K. Ponadto, chciałbym aby mógł korzystać z dobrodziejstw 4K z NETFLIX-a. W związku z tym, że moja mama już w latach 80-tych za ruskim TV typu Elektron a później Trinitronie z przemytu zaczęła umieszczać lampkę (czym wzbudziła salwy śmiechu szczególnie u mnie wówczas nastoletniego "guru" RTV wychowanego na katalogu OTTO i możliwościach sprzętu z PEWEX-u oraz sprzętu zaobserwowanego u sąsiada marynarza, który gdy my mieliśmy ruskiego Elektrona miał już Panasonica) i tłumaczyła nam, że oczy się mniej męczą a i obraz wygląda lepiej (dzięki mamo - byłaś prekurosrem ambi) chciałem im zasugerować OLED Philipsa z jego możliwościami ambi. Na dzień dzisiejszy buduję dom (a dokładniej wykańczam go) i każda złotówa się liczy dlatego też ojciec postanowił kupić TV sam bez mojej pomocy (mając też na uwadze to, że chcę po zakończeniu budowy umieścić w salonie 65" OLED, który kosztuje niemało). Zasugerowałem mu OLED-a ale już na samym początku mimo preferencji mojej mamy odrzuciłem z bólem serca Philipsa z powodu działania Androida pod kątem 4K. Byłem świadkiem ścinek w oglądaniu filmów 4K z dysku gdy gość w sklepie podłączył swój dysk z filmami ważącymi 80-120GB. Co więcej, ludzie z którymi pracuję zawodowo (tj. Holendrzy z konsorcjum THALES (elektronika dla wojska) pomimo narodowego sentymentu dla swojej marki nie są zachwyceni tym OLED-em - wierzcie mi wielu stestowało go z wynikiem negatywnym pod względem przycinek). Zasmuciło mnie to dlatego, że ten odbiornik był w moim kręgu zainteresowań. Ponadto tata oznajmił,że TV ma być do 5 tys. zł. Niestety OLED-y odpadają. Chcę więc aby ojciec kupił LCD -coś co da fajny obraz bez żadnych ograniczeń. Brałem pod uwagę TCL X2 ale jak widać do sportu się on nie nadaje i nie tylko do sportu (vide opinia pablo_pawlo). Mimo to czekałem na opinie użytkowników tego odbiornika ale cosik ich tu mało. Dlatego też, podsumowując, pomimo wyglądu premium to jednak 50Hz matryca umieszcza ten TV w niżej półce. Wkurza mnie to, powiem poi raz n-ty, że zmarnowano potencjał ego TV. Mówię to subiektywnie i nieco ze smutkiem dlatego, że akurat ja (i moja druga połówka) lubię dobry design i smukłość TV. X2 jak dla mnie powala wyglądem ale... wygląd to nie wszystko. Kiki, z całym szacunkiem ale opinie nabywców, kórzy tylko Tobie powiedzieli jaki on jest fajny dla mnie (i pewnie dla innych) nie są miarodajne i szkoda strzępić języka przytaczając je.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedaliśmy ponad 50 modeli X2 i wszyscy których pytałem potwierdzili bez wyjątku, że do sportu niczym się nie różni od tych modeli które mieli.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Zakładając obecny wyniki 50:1 na korzyść zadowolonych - uważam za rewelacyjny.
Wkrótce pewnie wynik będzie znacznie lepszy.
Czy wszystkim ma się podobać - NIE !.
Jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził.
A w klasie cena do jakości proszę o wskazanie innego.
Dlatego oceniając w klasie cenowej TCL ma się ... rewelacyjnie.
Jeśli kasa ma mniejsze znaczenie i miałbym wymienić - to na Oleda.
Za 4999 zł jest 55G910.

Nie wiem co oznacza strzępić język, ale nie jesteś w stanie zamknąć ust ludziom zadowolonych choćbyś pisał nie sprawdzone rzeczy .
Bo o ile dobrze rozumiem to nie widziałeś ich na oczy i oceniasz ludzi którzy nie tylko je widzieli, ale mają w domach i śmią być zadowoleni.
Trochę więcej pokory !
 

Desverger

New member
Kiki, wstawki o pokorze są zdecydoawnie nie na miejscu. Dla TCL C70 miałeś sporo wpisów co do jego możliwości np. w sporcie ale rzeczywistość to zweryfikowała. Sam miałem możliwość dokładnego sprawdzenia tego TV i wszystkiego nie potwierdzam. Fakt, X2 nie widziałem ale to kwestia czasu i go stestuję. Polegam jak na razie na opinii innych i pewne wyobrażenie już mam tym bardziej,że w kwestii płynności nie różni się zbytnio od C70 a może i wcale. Marki jak najbardziej nie neguję a wręcz jej kibicuję i jestem rozżalony, żeby nie powiedzieć wkurzony, że X2 nie ma matrycy 100Hz (tym bardziej, że za oceanem pewnie będzie miał. To czy sprzedałeś 50 czy 100 sztuk... a wiesz ile jak mam kwiatów w ogrodzie? No nie. Więc nie pisz, (jak już wspominałeś w innym poście, że jakiś panie kupiły) że pani Basia z np. Ożarowa jest zadowolona bo to nie ma sensu ani siły perswazji. OK, idę spać. :) Dobrounoc jak mawiał Krecik.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wstawka o strzępieniu języka jest zdecydowanie nie na miejscu.
Telewizory są produkowane głownie dla ludzi i dla określonych ich potrzeb . Jeśli ktoś ma potrzeby na poziomie Oleda za kasę na poziomie manty to ma problem.

Za oceanem jest inna fabryka inne ceny jak w Europie i inni nabywcy.
Chciałbym kupić FOrda Mustanga - kosztuje 20.000$ a u nas 40.000 $
Tam zarabiają kilka razy więcej , więc siła nabywcza jest kilkukrotnie większa.
Model QLeda z matrcyą 100Hz będzie wkrótce z Philipsa 55PUS8602 za 6999 zł .
Zaś Qled TCLza jest za 4599 zł - więc ma realizować inne potrzeby.
Jak ktoś będzie miał na dopłatę 2 tyś - to zapraszam wkrótce..
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Pełna zgoda kiki , z testu Tomasza Chmielewskiego "W TCL 55C7006 zastosowano wyświetlacz LCD klasy 60Hz, czego skutkiem jest bardzo niska ostrość obrazów ruchomych. Jest to szczególnie zauważalne przy oglądaniu filmów, gdy kamera wykonuje szybki poziomy ruch (panning). Pomimo tego obrazy ruchome są czyste i pozbawione echa, przebarwień i innych niepożądanych zniekształceń i artefaktów. Telewizor oferował dość dobrą ostrość podczas oglądania meczów piłkarskich, wyjątkiem tych sytuacji, w których kamera szybko przesuwała się w bok w pogoni za piłką.

Telewizor nie posiada układu upłynniania ruchu, co znaczy, że musimy zadowolić się ruchem oryginalnym, ze wszystkimi jego skokami i zacięciami, które są dobrze widoczne na tym sporym, 55-calowym ekranie. Z tego stanu rzeczy zadowoleni będą oczywiście puryści i osoby nie lubiące jakiegokolwiek upłynniania. Z drugiej strony, wiele konkurencyjnych telewizorów z tej półki cenowej (nawet Full HD) oferuje możliwość upłynniania ruchu, tak więc potencjalny nabywca powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jestem gotów oglądać obraz bez upłynniania, tj. z oryginalnym klatkażem, czy też nie?" więc TRAGEDII NIE MA..ale wadą C70 jest zbyt wysoka cena , TCL za wysoko wycenił ten model bo w tej cenie (do 4 tysięcy zł) ma konkurenta Samsunga 55mu7002.X2 jest już tylko lepszy od C70 bo z tego co czytałem ma upłynniacz.Gdyby miał ten x2 100hz matrycę to automatycznie cena by wzrosła do poziomu OLED-a , powyżej 6 tysięcy więc nie warto by było go kupić
 
Ostatnia edycja:

AdamWGM

New member
Przy panningu (poziomym szybkim przesuwaniu kadru) jest to najbardziej widoczne, trochę to drażni, ale trzeba z tym żyć...
Ale to jest widoczne wszędzie mniej lub bardziej.

Najgorszy efekt jaki widziałem był w IMAX na Dunkierce, gdy przez kadr od lewej do prawej przepływał statek na którym stali żołnierze - nie dało się rozpoznać żadnej twarzy taka była ostrość i klatkowanie.
 

profeta

New member
Ja osobiście na początku mocno brałem pod uwagę TCL x2 do zakupu w wersji 65 cali. W tej chwili uważam że jego cena nie jest aż taka korzystna ponieważ pojawiło się wiele obniżek cen u znanych i wyżej notowanych konkurentów. Całe szczęście że mam na czym oglądać i aż tak mi się nie spieszy z kupnem, ale przez to pojawiają się nowe inne pytania.... Czy na przykład nie poczekać do przyszłego roku i może już kupię OLEDA w 65calach za 8 tyś.? Bo jeśli nie to idę do sklepu po xe9005 i problem z głowy....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cena do jakości i możliwości...
Pokaż proszę kropki kwantowe w Sony i zobaczymy jaka będzie cena.
Obecnie tylko dwie firmy mają Qleda- świadczy to o zaawansowanej technologii.
Oleda 65" za 11.500zl najtaniej dla niebieskich.
 
Płynność, płynność jeszcze raz płynność w Sony xe9305 jest po prostu lepsza i wiadomo, że za matrycę 100 Hz się więcej płaci. Jak masz kasę, kupujesz 100 Hz, a jak nie kupujesz TCLa. W xe9305 kiedy nie działa local diming - w głównym menu - widać wykwity światła w dolnych rogach. Kiedy oglądasz kablową, czy filmy w kodi - działa local diming i czerń jest idealna. Czemu w menu to nie działa nie wiem, ale jest trochę irytujące. Nie wygląda to jak w testach na i.rtings.com. tylko znacznie bardziej delikatnie, ale jest.

W ich testach to wygląda tak:

Bez local diming:
http://i.rtings.com/images/reviews/x930e/x930e-uniformity-large.jpg

Z local diming:
http://i.rtings.com/images/reviews/x930e/x930e-uniformity-local-dimming-large.jpg

Odnoszę wrażenie, że w xe9005 menu wyglądało to inaczej i było jednolicie. Jednak ten telewizor daje rade z sygnałem sd dużo bardziej niż wszystkie moje poprzednie TV, 720 p i wyżej kopara opada, jeżeli chodzi o obraz. TCL z SD słabo sobie radzi, a przy mocnym upłynnianiu lepszego źródła obrazu ja i moja pani widzimy teatr. W xe9305 jest serio jak w kinie. Ogólnie filmy wyglądają lepiej niż na xe9005 i na TCL. Jasność w HDR jest meeega. Pierwszy raz coś takiego widzę. Tylko te menu androida z jasnymi rogami....Widać to przy całkowitym zaciemnieniu, kiedy jest jakieś źródło światła i w dzień jest to zupełnie niewidoczne. Powinni włączyć local diming w menu androida na stałe i by tego nie było. W szoku jestem, że aż tak to może działać i robić smołę z czarnego. Telewizor oczywiście wygasza się na czarno tak, że go w nocy nie widać ;), w TCL tego nie ma. Głośniki w xe9305 są naprawdę dobre i biją na głowę te z xe9005, jednak ustępują TCL.

Jeszcze jedno, xe9305 jest to najcięższy telewizor jaki miałem. Jest cieńszy niż xe9005, ale waży gruuubo. TCL ma niespotykanie cieniutką górę, a grubszy dół i jest najlżejszy.

Sprawdziłem na stronie Sony i jest nowsza wersja oprogramowania do ściągnięcia, ja mam andka 7 chyba pierwszą wersję. To jest ważna różnica z TCL, do którego oprogramowania na chwilę obecną nie ma na stronie TCL.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL X2 to nie ta klasa co Sony XE9305.
Matryca 50 Hz i cena kilka tysięcy wyższa !
To tak jakby Sony 9305 porównać z Oled Tv LG 55B7.
Który wygrywa 29:1 podobnie ja Oled Philipsa z Qled .
I w dodatku obydwa są 100Hz.
 

profeta

New member
pablo_pawlo dzięki za szczery opis i dużo informacji, które sprawiają, że jestem bliżej znacznie bliżej SONY ;)
Na chwilę obecną dysponuje 8 tyś więc mogę kupić tylko 65xe9005, ale poczekam jeszcze trochę może jeszcze spadnie cena z 9305 to wtedy będę miał na bank mega banana na ustach!
pozdrowienia
 
Ważna informacja jakby ktoś odsyłał tv odnośnie kartonu - TCL. Właśnie odsyłam i środek kartonu - jego dół z wytłoczką styropianową wychodzi z kartonu ! Telewizor siedzi w kartonie na wcisk styropianów, bez żadnego zabezpieczenia od dołu. Kiki zwróć na to uwagę, ja nie wiem jak te telewizory nie wypadają z tych kartonów podczas przenoszenia/transportu. Praktycznie wystarczy złapać za górę kartonu i poruszając góra-dół zdjąć górę, a telewizor zostaje w dolnej wytłoczce. Sony ma klipsy zabezpieczające spód. Teraz zakleiłem spód taśmą, ale przyszedł do mnie bez zabezpieczenia spodu.
 
Ostatnia edycja:

zgom

New member
Ale UE55MU70xx to ta sama klasa cenowa może ktoś ma bezpośrednie porównanie jakości obrazu w tych telewizorach smart wiadomo inny.
 

witia24

New member
A powiedzcie czy do tego tv można podłączyć kolumny komputerowe 5.1 i dzwiek bedzie leciał ok.
I czy można podpiąć laptopa gemingowego po hdmi i aby dzwięk też leciał 5.1
Jak to najlepiej pospinać, laptop będzie do tv podpięty na stałe gry filmy itd Lenovo y 700 z dyskiem M2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelach X2 są zabezpieczenia w formie taśm zaciskowych - zawsze.
Smart w X2 jest znacznie lepsze niż w Samsungu ma dużo, dużo większe możliwości.
TCL ma również zdecydowanie lepszy dźwięk, obsługę, wygląd.
 
Do góry