TCL problem z 50C725 różowa poświata

pawelbuz

New member
Dwa tygodnie temu zakupiłem telewizor TCL 50C725. Od początku mam problem z obrazem.
Osoby mają jednakowy kolor skóry. Sino różowy z silna poświatą różowego. W scenach gdzie występują źródła światła, również występuje podobne zjawisko w postaci różowej poświaty.
Piasek na pustyni, biel, wszystko z poświatą różowego.
Nie pomaga żadna regulacja dostępnymi metodami.
Problem ustąpił po wgraniu najnowszego dostępnego na stronie producenta oprogramowania. Niestety po wyłączeniu odbiornika i ponownym uruchomieniu problem wraca.
Pomaga całkowity reset telewizora jednak tylko do momentu kolejnego uruchomienia odbiornika.
Problem występuje niezależnie od źródła sygnału.
Wspomnę, że po resecie i wgraniu oprogramowania zrobiłem reset all i reset shop.
Spotkał się ktoś z tym problemem?
Może jest sposób, żeby problem nie wracał
Może jest jeszcze gdzieś dostępna inna aktualizacja, która rozwiązuje problem?
Kilka dni temu zgłosiłem sprawę do serwisu.
Wysłałem dokumentację poprzez przysłany link, jednak serwis do tej pory nie odezwał się do mnie.
Przesłane zdjęcie jest przesadzone. Ten róż nie jest tak rozległy i silny. Jednak tak wyglądaj zdjęcia zrobione tego odbiornika.
Matryca nie wydaje się uszkodzona bo problem znika bądź się minimalizuje do akceptowalnego przeze mnie poziomu po resecie.
b04c88cc07188ecae1a5e3d4475001c5.jpg


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wygląda na to , że masz zakłócenia silnego pola magnetycznego.
Masz jakieś kolumny obok telewizora ?
Zrobiłeś twardy reset ?
Masz kalibrację ?
 

pawelbuz

New member
Kalibracji nie mam.
Obok w oddali stoją głośniki od kina domowego. Jednak to już któryś telewizor pracujący z tym zestawem i nie było takich problemów.
Na czym polega twardy reset?
Po wgraniu nowego oprogramowania przywrocilem telewizor do ustawień fabrycznych i zrobiłem reset all i reset shop.
Wczoraj ponownie go przywrocilem do ustawień fabrycznych i wyłączyłem z prądu na kilka minut.
Cały dzień było ok. Dziś rano znowu wrócił do sino różowego zabarwienia.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdy telewizor ma taką samą osłonę elektrostatyczną.
Był przypadki, wiec pytam.

Twardy reset - resetujesz w menu , wyjmujesz wtyczkę minimum na pół godziny.
Napisz na PW dostaniesz kontakt.
 

pawelbuz

New member
Jeśli ktoś po zakupie będzie miał podobny problem jak ja. Niech od razu zaktualizuje telewizor do najnowszej wersji oprogramowania. Następnie go w pełni zresetuje (reset all, reset shop) i wyłączy z prądu. Ja zrobiłem reset wieczorem. Telewizor podłączyłem do sieci dopiero kolejnego dnia rano.
Mam wyłączoną opcję szybkiego uruchamiania.
Problem z różowa poświata został zlikwidowany.


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry