TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Wojtasban

New member
Kolego wyżej nie masz wrażenia że po włączeniu TV dosyć długo trzeba czekać żeby np szybko wyciszyć tv? Tak miałem we wszystkich softach oprócz 395, poza tym czy występuje ten lag przy wejściu w home android że głos z kablówki zostaje tak samo było na wszystkich oprócz 395, jeśli testujesz Netflixa to upewnij się czy nie ma klatkowania przy Dolby vision od ok 25 min tylko w międzyczasie nie możesz pauzować filmu,
 

Wojtasban

New member
Wrzuciłem 634 z 378, nic złego na tą chwilę się nie dzieje nie ma laga przy włączeniu tv i przy wejściu do androida chodzi płynnie, ale oczywiście bug na HLG powrócił czego nie było na 395 i 378, zobaczę co będzie z Netflixem kiedyś przy okazji jakiegoś filmu, 65c815 ktoś potwierdzi że nie ma bądź ma ten bug na HLG w swoim tv?
 

MrRight

New member
Po dwóch godzinach z 634 jestem bardzo na plus. Porównuję do 606 na którym pracowałem ostatnio. System wydaje się że działa bardziej responsywnie. Obraz jakby był jaśniejszy. Z Netflixem brak problemów. A co najważniejsze brak opóźnień dźwięku we współpracy z soundbarem Harman Kardon po HDMI. Na poprzednim oficjalnym 625 nie dało się z tym wytrzymać. Co ciekawe te opóźnienia dotyczą gdzieś 60% wypuszczanych przez TCL firmware. Tylko co któryś działa poprawnie. Z czego to wynika? Nie mam pojęcia.
 

stasiof

Member
Jestem na ostatniej V999 ... kompilacji 19 kwietnia.
Jak dotąd nie ma problemu, tak samo jak V634, ale rozmiar oprogramowania jest nieco mniejszy (2.4 MB).


Edytować:

Od V631 (również V634) nie ma ikony Dolby Audio w lewym górnym rogu Telewizja cyfrowa / kablowa lub kanały satelitarne?
Wideo / audio zapisane klipy lub filmy, wszystko OK.


Przed V631 ...

1.png


Po V631 ...

2.png
 
Ostatnia edycja:

maciekmm

Member
A co z aplikacjami HBO Go albo Canal+ Online ? Czy filmu puszczne po cascie (google cast) np przy inicjacji np z telefonu maja opoznienie/tna sie dalej ?
 

stasiof

Member
Mój HLG działa w YouTube i lokalnym odtwarzaczu, tylko niektóre (nie wszystkie) mają artefakty.


7KYqix.png



Normalny HLG ...


2.png




Edytować:

OK, czy Google pracuje dla was?
 
Ostatnia edycja:

epifan

Member
restartowałem i mam tak:
PS 4 HDR idealnie, w którymś wcześniejszym miałem zielone artefakty na bieli teraz ich nie ma,
YT filmy HDR działają dość dobrze mikroszarpnięcia ale mam ep680, więc procek niewiele wart i można się tego spodziewać,
HLG - artefakty na białych elementach.

Podpytałem bo myślałem, że Kolega znalazł rozwiązanie - reset TCL w ciszy uziemiając do kaloryfera albo coś w opcjach serwisowych :)
 

andyd970

Member
Panowie czy mnie się wydaje że na tym sofcie v634 strasznie dominuje zielony kolor w żaden sposób nie idzie ustawić , czy może mam przewidzenia u was z kolorami na tym sofcie jest wszystko ok?Jeszcze pytanko czy u was z kartami CI działa ok bo u mnie nie chce się autoryzować i wywala błąd ?Karta z kablówki Toya.
 
Ostatnia edycja:

Wojtasban

New member
Mi się wydaje że HLG w tym sofcie to kompletna katastrofa chyba na żadnym aż tak bardzo nie było tego widać, no ale podobno niektórym działał HLG na sofcie gdzie u mnie nie działał
 

maciekmm

Member
Umnie problem z dzialaniem kieszeni cam pojawil sie juz przy sofach v 3xx. Modul CI+ Cyfrowego Polsatu nie autoryzuje sie a modul tnk hd resetuje samoczynnie co 15 sekund... Totalna porazka... Mam tcl 55ec780...
 
Do góry