TCL 65C715 QLED przejaskrawiony obraz z dekodera nc+

comandos21

New member
Witam, Teściu zakupił wyżej wymieniony tv...
Po podłączeniu dekodera NC+ najnowszego 4K, obraz nie zależnie od tego jaką rozdzielczość wyjściową się wybierze na dekoderze jest bardzo przejaskrawiony(widać to w szczególności na twarzach, lekko połyskująca twarz robi cię pomarańczowo złoto czerwona do tego twarze są nie ostre-brak szczegółów jak wągry, zmarszczki).
Sprawdzany był dekoder na 3 wejściach HDMI i na 4 kablach(zawsze ten sam problem)

Grzebanie w ustawieniach takich jak sygnał HDMI 2.0 czy ostrość, kontrast, nasycenie kolorów lub samo grzebanie w kolorach RGB tv nie robi znaczącej różnicy. Dodatkowo gdy np zmniejszę na maxa kolor czerwony w tv nic się nie dzieje, czerwień nadal jest na obrazie(tak jakby nie reagował na ustawienia)

Co ciekawe gdy podepnę dekoder FHD od Orange na tych samych ustawieniach i kablach do tv TCL obraz jest dosłownie żyleta(każdy szczególik widać).
Obraz z naziemnej cyfrowej (tuner w tv) także super
Obraz z laptopa też żyleta.

Po podpięciu dekodera NC+ 4K pod tv FHD obraz jest idealny...

To samo się dzieje gdy podpinam starszy dekoder NC+ (sprzed 6lat) obraz tez przekontrastowany.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
Podejrzewam, że nc+ uzdatnia obraz przez polepszacze i idzie z dekodera coś w rodzaju sRGB ze spotkaniu z matryca 4K, która też podbija obraz zaczynają się kłócić kolory i stąd ten efekt.

I teraz tak, nc+ nie widzi uszkodzeń z ich strony... Co robić??
 
Ostatnia edycja:

comandos21

New member
Na forum dyskutuje się o tym od dłuższego czasu w kilku tematach dot. TCL na Androidzie 9 i jego najnowszych aktualizacjach. Jednoznacznego rozwiązania chyba jeszcze nie znaleziono.

A to nawet tematu nie znam,podlinkujesz?

Ale to mi wygląda nie na problem z softem lecz na problem z dekoderami nc+
 

Pawisnia

New member
Tez tak mam, czekam na wymianę dekodera jak tylko pojawi się w punkcie. Czekam na dekoder który ma przy kodzie kreskowym Itca ( nie jada ).
Podobno dekodery Itca nie powodują tego problemu.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Ja mam c715 55 cali, i obraz z Whd80 od Orange sztos. Problem. Mam z netflix ktory co jakieś 15 20 min klatkuje. Niezależnie od softu myślałem że nav 288 będzie działać ale nie po 20 min klatkuje na chwilę pomaga stop i. Play. Softy na ktore miałem to V321 v333 i powrót na v288 najlepiej chodzi ale też klatkuje. Jaki tam. Masz soft? I jakies foty masz?,

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
comeback - poprosiłem. Usera o wrzucenie zdjęć zeby zobaczyć jak to wygląda
, napisałem że na dekoderze Whd80 od Orange problemu nie ma więc o co Ci biega, czepiasz się regulaminu i non stop w każdym temacie przypominasz to? Co ci to daje? Wnosi to coś do tematu? To jest forum, nikt nie. Pisze tutaj o sony tylko o tv marki TCL i konkretnym modelu c715. Mając możliwość zapytałem czy nie. Ma. Problemu z klatkujacym netflix em bo w żadnym temacie nikt nie odpisał, nikt równiez nie znalazł odpowiedzi, zmiana softu nie. Pomaga. A niby na forum tak. Polecacie tv tej marki, głównie Kiki handlujący tym. Sprzetem i Marek który. Nie. Odpisuje. A maile ciągle śpiewka ze soft naprawi. Dramat. Jeśli masz tupet zwracać komuś uwagę to miej też odpowiedzi na zadawane pytania
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Pewnie [emoji6] że tak bo jak ktoś zakłada temat z klatkujacym netflixem to jest odpowiedź poszukaj na forum. Szukam i nie ma rozwiązania... Może je masz? Dlatego zapytałem czy inni mają również problem z netflixem i zazwyczaj w różnych modelach jest tam sam realtek.. Więc problem powiązany. Czy ja nie poprosiłem zakladajcego temat o fotki?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
O dekoderze z ORNAGE pisze sam. Zakładający temat w treści posta.. Napisałem również z prośbą o wrzucenie fot.....

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Piszesz sam... A kto to ma napisać pod Twoim nick'iem? Regulamin wskazuje, co należy pisać w danym temacie (czyli na temat) i mówi o tym, aby tematów nie powielać. To takie trudne do zrozumienia?

Dla tych, którzy tego nie rozumieją, proponuję zarejestrować się np. na forum "elektroda". M. in. tam jest moderacja i szacunek dla regulaminu. A odpowiedź lub dyskusję na dany problem znajduje się bez trudu. Ale co ja tu tłumaczę. Jest fajnie i poddaję się nurtowi tego wspaniałego forum HDTV! :cool:

Weś chłopie ogarnij się i brzydko napiszę : ROBISZ SAM BAJZEL I NIE POTRZEBNIE WTRĄCASZ SWÓJ JĘZYK BEZ POWODU !!! TY TU JESTEŚ WŁAŚCICIELEM ? tego forum ? Bo ja myślę że NIE !!! Nie podoba się ? nie wtrącam się w temat jak nie dotyczy czegoś na temat !! Rozumiesz po polsku ????
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Już nie pierwszy raz ta osoba mota jak może : to to mu się nie podoba , to tamto !!! Nikt cię na siłę nie trzyma , nie podoba się ? załóż swoją stronę i tam możesz robić i swoje prawa zakładać ale nie tutaj , nie jesteś właścicielem
 

comandos21

New member
Przejaskrawiony tzn. Twarze maja bardziej czerwony kolor jakby oblane potem. Ustawieniami tego nie da się wyłączyć.

Tv był w serwisie zewnętrznym, nie stwierdzili usterki. Za to potwierdzili błędne działanie z dekoderami nc+ 4K. Protokół poszedł do działu techn. TCL i kazali czekać na aktualizacje.
 

Pawisnia

New member
Witam,
Panowie zgłaszajcie problem też w Canal Plus, ja z nimi walczę i odpisują że nikt tego nie zgłasza. Ogólnie się wimigują.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

Pawisnia

New member
Oczywiście tego dekodera nie ma w punkcie już od dwóch miesięcy. Atakuje non stop Canal, a wiadomo jakie mają podejście. Dlatego trzeba zgłaszać problem do Canal Plus. Może też rusza dupę żeby coś poprawić.


Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

comandos21

New member
Tak to wygląda, na niektórych programach twarz pomarańczowa na innych świeci się jak złoto... Widać,że problem jest z czerwonym i ustawianie w trybie RGB nic nie daje, zmienia się jedynie jasność obrazu.
 

Attachments

  • WhatsApp Image 2020-09-18 at 14.04.00.jpg
    WhatsApp Image 2020-09-18 at 14.04.00.jpg
    32,5 KB · Wyś: 38
  • WhatsApp Image 2020-09-18 at 14.04.10.jpg
    WhatsApp Image 2020-09-18 at 14.04.10.jpg
    34,1 KB · Wyś: 37
Do góry