TCL 55EP680 + Soundbar Samsung + Kabel optyczny

epifan

Member
Pisałem wcześniej w wątku firmware ale sam wątek chyba umiera, więc spróbuję tutaj.

Podłączyłem sprzęt z tematu kablem optycznym i nic, zero dzwięku, w TV ustawione kodowanie jako PCM i dalej gra przez głośniczki w TV. Soundbar nie ma hdmi więc wyjście ARC nie wchodzi w grę, konwertery też bez sensu.

Soundbar i kabel są ok co sprawdziłem przez podłączenie do Playstation 4.

Może po prostu nie umiem znaleźć ustawienia wyjście dźwięku (w samsungu jest ładnie: Wyjście optyczne, głośniki TV - na tcl nie umiem tego znaleźć, może menu serwisowe, może coś.... NIE WIEM i liczę na to, że ktoś tu to przerabiał)

Oprogramowanie 653.
 

Fofek16

New member
Ja mam taki sam problem tylko soundbar jest po hdmi, lecz dźwięk nie działa tylko w tv, w aplikacjach typu Netflix YouTube jest okey

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Czy macie pilota do soundabara? Trzeba wybrać źródło na optical (jeśli jest kilka możliwości) i sterować głośnością pilotem od soundbara. Przynajmniej tak jest u mnie na moim LG soundbar
 
W Tv mam zaznaczone ustawienie earc na włączone, i HDMI-CEC.
Niestety nigdzie sie nie wybiera źródła dźwięku w TV więc wyciszyłem go do zera. W samsungu masz ładnie i przejrzyście
1.jpg


Tutaj brak takiego menu, co jest poważnym brakiem.
Myślałem, że to będzie bardziej dopracowane, tymbardziej że juz kilka ładnych lat robią telewizory.
Źródło dżwięku wybrałem AUTO, w zasadzie czy biore pcm, czy inne niczego to nie zmienia
 

epifan

Member
Dobra :), myślałem że walczysz z TCL androidowym.
Samsungowe menu znam, przesiadłem się na TCL i nie umiem znaleźć tego czego szukam.
 

epifan

Member
Zrobiłem reset TV i ruszyło, nie mam nadal pojęcia w czym był problem...
jeszcze jedno pytanie o wyciszenie tv...
Gdy dźwięk leci z amplitunera to wyciszam TV i gdy jest wyciszony to widzę na ekranie wyciszony głośniczek (mute), czy da się to wyeliminować, czy włożyć wtyk słuchawkowy w tv i będzie spokój ;)
 
właśnie ta ikonka głośniczka jest irytująca. Nie znalazłem nigdzie funkcji przenisienia dźwięku (zablokowania w innym źródle) i ja zostawiam głośność na 1. I tak tego nie słychać przy soundbarze przynajmniej nie ma tej idiotycznej ikonki
 
rozmawiałem ze wsparciem TCL, jak podlaczysz po optyku nie ma opcji wyciszenia glosu w TV. mozesz podlaczyc tylko HDMI- wtedy dźwięk automatycznie zniknie.
Brak mozliwosci usuniecia ikonki przy glosnosci zero jedyna opcja jest ustawienie glosnosci na 1
 
Do góry