TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

pwil

New member
Co do watku dot. matrcy 10 bitowej to z uzyskanych przeze mnie informacji od tcl takze wynikalo, ze 58 cali 7806 i 55 cali 7906 maja 10 bitowe matryce oparte na 100hz (dokladne parametry wklejone przeze mnie w jednym ze wczesniejszym watkow).

Wg mnie 58" 7806 ma FRC lub inną formę zwiększania ilości odcieni kolorów, więc 8-bit, albo nie w pełni wykorzystany potencjał matrycy. Oglądając z bardzo bliska to zauważam (jestem na tym punkcie przewrażliwiony), ale krok w tył i już jest ok.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ja słyszałem ze serie były takie same ale różniły sie przekątnymi i typami matryc. W tej samej serii siedziały i IPS i VA
Nie wstawiaj linków z hdtv polska bo silnik forum je kasuje

Wysłane z mojego SM-N910C
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dane z Fabryki określają tak jak podałem 8bit+FRC.
Te same modele mogą mieć różne matryce i to się nie pokrywa z danymi displayspecyfication więcej niż dwa razy.
 

mygen

Member
Kiki po pierwszym update softu (nieudanym) pisałeś, że na dniach będzie kolejny. Minęło już dobre dwa tygodnie i cisza. Czy coś w tym temacie się dzieje?
 

pwil

New member
Ja słyszałem ze serie były takie same ale różniły sie przekątnymi i typami matryc. W tej samej serii siedziały i IPS i VA

Właśnie w tych samych monitorach (wg oznaczeń modelu, P/N, koloru) na półce obok siebie można było trafić na różne matryce. Pamiętam, bo sam się zastanawiałem nad zakupem i wtedy wszyscy polecali te na IPS. To samo było/jest wśród TV:

"I had a Samsung UE40ES5700 with a terrible panel, it couldn't show black or brown. Black was dark navy blue and brown was grey!!

It was a CMI and I sent it back for full refund after 2 days. I didnt bother with any more samsungs because of the stupid time consuming panel lottery."

"Does anyone know (hristoslav2) what panels are inside the samsung 32EH5000 and in what percentage is possible the trashy (cmi)? Is it worth the risk?
The first one i have with cmi panel (32P6AFOD) was unwatchable (dark scenes and black and white films) because of unacceptable viewing angle and gamma color shift."



A odnośnie różnych matryc w jednej serii, w zależności od przekątnej w:
Samsung UE50JU6800 – od 4490 zł
Samsung UE55JU6800 – od 5199 zł
Samsung UE60JU6800 – od 7700 zł

"Przeprowadzony przeze mnie test wykazał, że mniejszy 50JU6800 wykorzystuje tajwański wyświetlacz LCD typu VA (Innolux), natomiast większy 55JU6800 ma chińską matrycę typu IPS (BOE, Pekin). Co ciekawe, wskaźnik jakości obrazu (PQI, Picture Quality Index) według producenta jest dla obu ww. modeli… identyczny i wynosi 1400"

I dalej porównanie kontrastu - _3088:1_ dla 50" i _602:1_ dla 55"...



"Toshiba, Sharp, Loewe – podmieniają dostawców paneli, by zaspokoić potrzeby rynku.
Panasonic – przyznał się do tego, ale obiecał zaprzestanie praktyki od 2011 dzięki otwarciu nowych linii fabrycznych.
Samsung – używa różnych paneli, ale obiecuje dbałość o jakość każdej z nich.
Sony – robi to w niższych seriach, w wyższych mniej.
LG i Philips – w 2011 roku zdaniem DigitalVersus robiły mniej, głównie ze względu na wykorzystywanie własnych matryc IPS. Ale i tak robiły to w przypadku telewizorów z matrycami TN."
 

pwil

New member
"To jużnie pierwsza taka zagrywka samsunga - kilka lat temu był model C650 z bardzo dobrymi recenzjami. Jednak po krótkim czasie na rynku pojawił się _z_czterema_różnymi_rodzajami_matryc_. Jedynym sposobem na rozróżnienie było sprawdzenie naklejki na matrycy przez otwory wentylacyjne z tyłu obudowy."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe update - ponieważ ludzi opisywali nie sprawdzone i fałszywe rzeczy , nie wiem czy teraz fabryka zdecyduje się na dostarczenie ich nam wcześniej.
Trzeba będzie czekać zamiast kilka dni , kilka miesięcy nim trafia na stronę TCL.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego @pwil wszystko to co piszesz jest nam znane od dawna ! po drugie to jest wątek o TCL 50s7806,proszę trzymać się tematu...
 

pwil

New member
Nowe update - ponieważ ludzi opisywali nie sprawdzone i fałszywe rzeczy , nie wiem czy teraz fabryka zdecyduje się na dostarczenie ich nam wcześniej.
Trzeba będzie czekać zamiast kilka dni , kilka miesięcy nim trafia na stronę TCL.

Podejście do sprawy (TCL) na poziomie przedszkolaka. Robić takie rzeczy, zamiast wprowadzić szerszy dostęp do wersji testowych dla zaawansowanych użytkowników i zbierać feedback.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jak ktoś jest bardzo zawiedziony tym ze TCL nie dostarczy softu wcześniej bo ktoś tam zle napisal o nich na forum to prosze swoje żale wysylac ma mają skrzynkę
Krzysztofie piękne zagranie socjotechniczne . Zamiast przeprosić ludzi za zamieszanie które jesteś jedynym twórcą. To teraz ludzie Tobie będą dziękować za udostępnienie czegoś tam co sie należy wszystkim nabywcom a nie wybranym
BRAWO BRAWO BRAWO

Wysłane z mojego SM-N910C
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pochlebiej sobie.
Kto chce dostanie, kto nie - nie.
Nie jesteś beneficjentem tej firmy więc Ciebie nie dotyczy.
 

piteron

Active member
Bez reklam
I całe szczęście ze nie jestem klientem tej firmy
Czasami warto też zajrzeć do slownika jeśli chce sie użyć mądrego zwrotu

beneficjent
1. osoba czerpiąca zyski z beneficjum, czyli z nadanych dóbr, ziemi lub urzędu; beneficjant;
2. w ekonomii: strona umowy franczyzy będąca dawcą, organizatorem sieci franczyzowej; franczyzodawca, franchisedawca, franchisodawca, franchisingodawca, franczyzer
beneficjent - Słownik SJP
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałem dokładnie to co chciałem, nie napisałem że jesteś klientem - nie jesteś. Napisałem że Ciebie nie dotyczy bo nie masz udziałów w firmie , więc nie jesteś beneficjentem. Nie musisz się popisywać....
 

mygen

Member
Czy ktoś z forumowiczów kto posiada ten telewizor i ma domowy serwerek sieciowy (np. Qnap, Zyxel itp.) to czy czyta wam napisy .srt z tych dysków?

Druga kwestia to czy jak macie podpięty dysk na usb w tym tv i na przykład katalog z serialem + napisy do każdego odcinka (takie same nazwy plików) to po odpaleniu każdego odcinka czyta ciągle tylko napisy z pierwszego? Nieważne, który odcinek się zapoda czyta tylko napisy od pierwszego odcinka. Strasznie to denerwuje.

Jedyna metoda to każdy odcinek w osobnym katalogu.

Kiki ja czekam na soft. Trzeba ich cisnąć, żeby czytało napisy .srt z dysku sieciowego i to automatycznie jeśli jest ta sama nazwa. Dla mnie to jak bez ręki w tym momencie. Brakuje mi tego w porównaniu do starego Samsunga.
 

kd222

New member
Widzę, że temat sie powoli konczy to z moich doswiadczen dodam tylko, ze wszystkie moje problemy zostaly rozwiazane i nie byly one spowodowane zlym dzialaniem tv czy cos takiego tylko raczej moja nieznajomoscia obslugi sprzetu. USB i napisow jeszcze nie testowalem, ale dla mnie akurat ma to drugorzedne znaczenie bo nie wiem czy bede kiedykolwiek z tego korzystal. Jedyne do czego moge sie przyczepic to sama aplikacja tcl do obslugi tv, ktora nie wiem po co ma funkcje youtube skoro nie da sie jej obslugiwac?
 

greg128

New member
Widzę, że temat sie powoli konczy to z moich doswiadczen dodam tylko, ze wszystkie moje problemy zostaly rozwiazane i nie byly one spowodowane zlym dzialaniem tv czy cos takiego tylko raczej moja nieznajomoscia obslugi sprzetu. USB i napisow jeszcze nie testowalem, ale dla mnie akurat ma to drugorzedne znaczenie bo nie wiem czy bede kiedykolwiek z tego korzystal. Jedyne do czego moge sie przyczepic to sama aplikacja tcl do obslugi tv, ktora nie wiem po co ma funkcje youtube skoro nie da sie jej obslugiwac?
A konkretnie o jakie funkcje chodzi?
 
Do góry