TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

olo21

New member
farenthide20:
1. Może spróbuj wgrać jeszcze raz najnowszy soft.
2. Jaki system plików masz na pendrive (fat, ntfs...)?
 

olo21

New member
powiedzcie mi prosze czym czyścić matrycę w tym tcl bo za cholere nie moge jej doczyscic pomimo tego ze ja poleruje zostaja smugi.
Są specjalne środki do czyszczenia ekranów lcd, do tego może miękka szmatka\ręcznik papierowy.
A jak Twoje problemy z oprogramowaniem?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale czym już czyściłeś ?
Bo może już uszkodziłeś powłokę antyrefleksową ...
 
Witam wszystkich, którzy posiadają wspomnianego TCL 50 lub 58 cali. Jakie wrażenia, obraz, z czym problemy itd. Widziałem ten tv w MM i wygląda całkiem, ale leciał materiał dedykowany. A jak z sygnałem z nc+ lub naziemna .
 

rwojt

New member
Też mam 58 cali i NC+. Dopiero od piątku, więc jeszcze testuję, bawię się suwakami, ale obraz jak najbardziej OK. Chciałbym wiedzieć, jakie ustawienia mają inni posiadacze, możecie się podzielić?
Nie stwierdziłem na razie problemów z odtwarzaniem filmów 4K i FHD z dysku twardego i pendrive.
Złapał jedną zwiechę na jakiejś aplikacji ze SmartTV.
 

rwojt

New member
Stwierdziłem problem z moim serwerem DLNA na NAS, TV raz go widzi, raz nie, po wejściu na zawartość dysku totalny zwis, pomaga tylko wyjęcie wtyczki. Do poprawy w update softu.
 

farenthide20

New member
Stwierdziłem problem z moim serwerem DLNA na NAS, TV raz go widzi, raz nie, po wejściu na zawartość dysku totalny zwis, pomaga tylko wyjęcie wtyczki. Do poprawy w update softu.

jeśli chcesz dam ci link do najnowszego update

u mnie po aktualizacji wszystko smiga jak trzeba

wczesniej bylo naprawde zle ale teraz jest super
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, zainteresował mnie model U58S7806S. Chciałbym się dowiedzieć jak radzi sobie z wyświetlaniem filmów z pendriva? Zależy mi głownie na ładnym obrazie. Mam Cyfrowy Polsat HD. Konsola, filmy 3d, smart TV mnie nie inetersują, no może poza ogladaniem filmów na cda czy zalukaj. Będę wdzięczny za informację. PS. Czy ten model ma matrycę 100-120hz?
 

farenthide20

New member
Witam, zainteresował mnie model U58S7806S. Chciałbym się dowiedzieć jak radzi sobie z wyświetlaniem filmów z pendriva? Zależy mi głownie na ładnym obrazie. Mam Cyfrowy Polsat HD. Konsola, filmy 3d, smart TV mnie nie inetersują, no może poza ogladaniem filmów na cda czy zalukaj. Będę wdzięczny za informację. PS. Czy ten model ma matrycę 100-120hz?

Ten TV nie odtwarza filmów w 3d
z serwisów cda czy zalukaj nie da sie ogladac filmow

reszta jest OK

tak ma matryce 100/120Hz
 

rwojt

New member
Oprogramowanie z datą 29.10.2015 jest do pobrania na stronie TCL. Jeżeli ktoś ma dostęp do nowszego, to proszę o info.
Stwierdziłem prawdopodobny brak możliwość odtwarzania dźwięku w formacie DTS, pojawia się komunikat o nieobsługiwanym formacie audio. Może ktoś to potwierdzić?
Pliki napisów w formacie SRT czyta bez problemów.
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten TV nie odtwarza filmów w 3d
z serwisów cda czy zalukaj nie da sie ogladac filmow

reszta jest OK

tak ma matryce 100/120Hz
gdzieś czytałem ze 100/120hz mają TCL od 60" wzwyż a 58" ma 60hz,
czyli ten TV nie ma dostępu do serwisów ipla, cda i zalukaj?
Ewentualnie który TV do 5000zł odtwarza filmy i seriale z tych serwisów?
 
Dzięki wszystkim za info, nie jestem zdecydowany, czy jest wydawać ponad dwa tysiące więcej za samsunga czy Sony ? może jak się się śmiga po Mart to tak ale jak filmy z pena lub tv to czy potrzeba wydawać 6 tys. zł ? Głównie obraz ma być jak dla mnie wyraźny, nie smużyć, i mają byc naturalne kolory.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co kupili TCLa po kalibracji mają dokładnie wyraźny obraz, nie smużący i bardzo dobrymi kolorami. A jeszcze bardzo dobrze upscaluje sygnał do 4K, czyta z największej ilości nośników materiały 4K.
 

mafia35

New member
Bez reklam
To może z innej strony: jak wygląda serwis tego wynalazku? Door to door, ilość punktow serwisowych, na ile gwarancja..?
 

rwojt

New member
MaXeN84, aż się przez Ciebie zakrztusiłem przy śniadaniu :).
Swoją drogą co do gwarancji: nie znalazłem u siebie karty gwarancyjnej. Wystarcza tylko rachunek? Kupiłem w EuroAGD.
 
Do góry