Tańszy 46' czy droższy42'

brassmonkey

New member
Witam serdecznie,
od dłuższego czasu rozważam kwestię zakupu nowego TV i im więcej czytam, tym mniej wiem. Oto moje preferencje.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakość obrazu, stosunkowo nisku input lag, w miarę płynny smart mile widziany aczkolwiek nie jest to wymóg
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC
10.Jakie urządzenia ? brak
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli nie będzie to nazbyt uciążliwe
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 10%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 24 lub 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2700zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? lepiej jakby miał, preferuję pasywne

Telewizor ma służyć przede wszystkim do oglądania kanałów sportowych. Dodatkowo planuję zakupić NFL Game Pass umożliwiające oglądanie meczów NFL przez internet w wysokiej jakości, byłoby świetnie gdyby dało się to robić z poziomu telewizora, bez konieczności podłączania komputera aczkolwiek mam świadomość, że w tej klasie cenowej może być z tym ciężko. Dodatkowo szykuję się do PS4 pod koniec roku zatem TV miałby służyć również do gier.
Podstawowy dylemat mam co do kwestii rozmiaru. Telewizor będzie stał w odległości 2,5-3m od odbiorcy i nie jestem przekonany, czy szukać czegoś w wielkości 42', czy pójść w 46' kosztem jakości. Do tej pory mój wybór skłaniał się ku Panasonicowi TX-L42ET60E lub Toshibie 46TL938 aczkolwiek jestem otwarty na propozycje. Dodam, że cena 2700zł jest raczej nieprzekraczalna.
Pozdrawiam
 

pebe86

Member
Bez reklam
Przy Twoich wymaganiach zdecydowanie upierałbym się przy min. 46', choćby miało to trochę odłożyć zakup telewizora w czasie. Ja przy podobnej odległości mam 55', i wcale nie jest to za dużo...
 

brassmonkey

New member
I właśnie tego się nieco obawiam. Panasonica widziałem na żywo i robi na mnie największe wrażenie aczkolwiek kusi mnie te 46'.
Myślałem już nad Philipsem 46PFL5507K ale jest dość ciężko dostępny, natomiast kilka razy na forum przewinął się Philips 46PFL4508H. Nie potrafię jednak znaleźć jakichkolwiek opinii na jego temat, zarówno tu na forum jak i gdziekolwiek indziej. Może ktoś z was ma wiedzę co ten sprzęt sobą reprezentuje?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Jeśli sporo oglądasz kanałów sportowych, to przy ewentualnym wyborze ET60 sprawdź przed zakupem ewentualny banding- sporo osób się na to skarży przy tym modelu.
 

kivlov

New member
Gdyby nie było potrzebne 3D to nadal ten model w tej cenie jest najlepszy? Pytam, gdyż planuje zmienić tv, a w zasadzie nigdy i tak nie miałem okazji oglądać nic w 3D (posiadam NC+ max pakiet, ale i tak nic nie ma w 3D więc po co płacić za coś czego się nie używa). Brat ma tv 3D i chyba nigdy nie używał.
 
Do góry