Tanie dobre DVD z DIVX np: Ferguson 780HX a moze cos innego....

pka

New member
Czy miał ktoś możliwość porównać DVD fergusona 780 z markowymi n.p. Onkyo 405, Panasonic 600, itp.. ? Jest duża różnica w jakośći obrazu lub dzwięku?
 

kozi170

New member
podobnie jak wielu z Was wcześniej wacham się jaki kupić tani odtwarzacz DVD z HDMI. Na początku wybrałem mantę lord 34 ale pojawiły się opinie, że słabo odtwarza dvd po hdmi, ze obraz jest słabej jakości czy to prawda? wiem, że dobrze radzi sobie z divixami ale jak z dvd po hdmi?

alternatywą jest napewno Ferguson D-780 HX - z tego co wyczytałem minus, że nie ma możlwiości zwiększenia wielkości napisów ale czy lepiej od manty odtwarza dvd po hdmi bo o to mi głównie chodzi.

i trzecią propozycją jest Pioneer DV-400V-S, marka sama w sobie bije renomą dwie poprzednie propozycje al ejak to wyglada w praktyce?

Kupiłem teraz telewizor full hd i chce się cieszyc dobrą jakością obrazu z dvd a przy okazji oglądać również divixy...
 

don111

Banned
masz słabe źródło informacji ;)

jeśli chodzi o wygodę użytkowania to właśnie najlepszy jest zdecydowanie Ferguson, jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra
ja wybierałem z trójki Ferguson 780hx, Pioneer dv 600, Philips 5980

z opcji napisów Feruson 780 ma:
- wybór czcionki (mała, średnia, duża)
- wybór koloru czcionki
- wybór koloru podkładu czcionki (w tym pólprzeźroczysty)
- płynne podwyższanie/obniżanie napisów
- przesuwanie czasowe napisów co 0,1s w przód lub tył do 10s (po wgraniu zmoderowanego softu bez ograniczenia)
- możliwość wybóru dowolnego pliku z napisami (może być max 10 plików w 1 folderze)

zna ktoś drugi taki odtwarzacz ? :)

Philips i Pioneer nie mają tylu funkcji i nawet nazwa pliku z napisami musi być identyczna (możliwe że po zmianie softu coś na lepsze się zmienia)

- Philips i Pioneer - mają możliwość skalowania do 1080p (Ferguson do 1080i), jak masz full hd to teoretycznie powinno być lepiej ale w praktyce niekoniecznie bo skalery w samym tv mogą być lepsze niż te w dvd i tak np u mnie najlepiej odbiera tryb 576p (720p i 1080i - kolory są gorsze, ostrość, jedynie krawędzie są bardziej gładkie), na poprzednim dvd (Samsung 950HD) miałem to samo

na plus dla Pioneer'a że obsługuje pliki wmv
 
Do góry