Tanie dobre DVD z DIVX np: Ferguson 780HX a moze cos innego....

kolo_18

New member
witam

szukam jakiegos dobrego DVD z DIVX, mam narazie na oku Fergusona 780 HX żeby podlaczyc do mojego nowego TV Sharp 32" WD1

productimage.jpg


http://twojepc.pl/artykuly.php?id=ferguson_dvd&jedna_strona=1 jego test!!!

co o nim myslicie? czy jest cos lepszego w tej cenie? prosze o jakies opinie...
 

kolo_18

New member
Jeszcze jedna prośba, a mianowicie czy posiada ktos moze dokladne parametry jakie kodeki obsluguje Ferguson D780 DX. Chodzi mi tez o max rozdzielczosc nagranych DivX czy tez DVD. I czy jak wloze do USB czytnik kart to bedzie mi czytac z karty (czy ma zasilanie na tym USB)?
 

jarula29

Member
a może Manta DVD Lord 034 HDMI

Jesli szukasz czegoś taniego i dobrej jakości to napewno mogę polecic ci DVD manta Lord 034 HDMI. Wbrew wielu niepochlebnym opiniom dotyczącym sprzętu firmy Manta odnosnie ich awaryjności ja nie mogę narzekać na ten odtwarzacz. mam go ok. roku i jak dotąd żadnych problemów:-D .
a oto kilka szczegółów:
-cena: ok 250 zł
-HDMI( upscalling który naprawde działa)
-dolby prologic II
-odtwarza praktycznie wszystko co sie zapoda włącznie z divixami, napisami ....
-aktualizacja softu
-istnieje też forum manty, które jest bardzo pomocne w razie jakichkolwiek problemów, zapraszam wiec do lektury jesli jestes zainteresowany.
http://manta-sklep.com.pl/opis.php?...ci i wyjściem HDMI&towarID=8031&kategoriaID=1
 

Attachments

  • 5228.jpg
    5228.jpg
    14,6 KB · Wyś: 203
Ostatnia edycja:

kolo_18

New member
O mantach sie juz naczytalem i te modele starsze byly o wiele bardziej bezawaryjne niz te teraz niestety. Bo mialem kupic ktorac z mant.
A znalazlem takiego pioneeera z roczna gwarancja:

http://allegro.pl/item252882541_nowy_pioneer_dv_400_gwarancja_faktura_vat.html

i teraz sam juz nie wiem czy ten Pioneer jest lepszy niz ferguson d780 hx?
a moze jeszcze sa jakies dobre odtwarzacze? jakie rozdzielczosci odtwarza pioneer i jakie ferguson (chyba 720x500 cos takiego ferguson)

czekam na wasze opinie (bardzo cenne dla mnie)
 

redlum

New member
Bez reklam
z tego co wiem - pojawila sie nowa werjsa Manta Lord 34 z HDMI - ma inny wyglad pudelka - a w srodku ma nowy chipset uzywany w wielku odtwarzaczach ze sredniej półki
 

jarula29

Member
byc może masz racje odnosnie nowych chipsetów.troche ostatnio wypadłem z obiegu:-D .
jak wspomniałem wczesniej mam mantę z HDMI od ok roku i jak na razie żadnych ale to żadnych problemów. wszystko smiga jak należy
 

szwajcar

New member
kolo_18 napisał:
czyli ta manta lord 034 HDMI jest lepsza od fergusona d780 HX? czym sie np: roznia?
Lepsza? Chyba nie.
Wydaje się raczej porównywalna.

Wydaje się raczej kwestią indywidualnych preferencji, wyglądu zewnętrzego, aktualnej ceny.
 

matias2004

New member
Nie polecam manty lord 34 , kupilem toto kiedys w tesco za 250 zl chyba , wszyscy gadali ze to super do divx i wogole czyta wszystkie plyty.
Okazalo sie to klamstwem gdyz nie czyta wszystkich plyt , czyta tylko pierwsze 4 , no disk error pokazuje nawet na zwyklych cd.
Chcialem dac to do naprawy , ale wywlilem gdzies paragon przez pomylke i pani z tesco powiedziala ze bez paragonu kupa , sam swistek co sie nazywa karta gwarancyjna nic nie daje.
Ale do rzeczy , porownywalem obraz (jeszcze jak to g..o dzialalo) z moim starym panasoniciem podlaczonym przez s-video , i byl bardziej rozmyty przez hdmi z manty.
Oprocz tego najwieksza roznica bijaca po uszach miedzy manta a panasoniciem xv-10 , byla w basie , z manta subwoofer po prostu dudnil i buczal.
Znowu ferguson czytalem gdzies to jest w srodku to samo co philips 5960/5940 wiec jakosc obrazu i dzwieku powinna byc lepsza.
Po traumie zwiazanej z manta i wyrzuceniem 250 zl w bloto , kupilem na allegro barebona do divx i muzyki z dyskiem twardym , z wyjsciami dvi i mam spokoj na przyszlosc , ciagnie nawet hd , ale to zalezy.
 

kolo_18

New member
Ferguson D780 Hx

w przyszlym tygodniu kupuje fergusona d780 HX :D bedzie super do Sharp 32" WD1 oraz do CTR ktory bedzie kupiony za tydzien narazie sie zastanawiam jaki?

chyba ze do tej pory cos jeszcze mi podpowiecie i zmienie zdanie
 

redlum

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Nie polecam manty lord 34 , kupilem toto kiedys w tesco za 250 zl chyba , wszyscy gadali ze to super do divx i wogole czyta wszystkie plyty.
Okazalo sie to klamstwem gdyz nie czyta wszystkich plyt , czyta tylko pierwsze 4 , no disk error pokazuje nawet na zwyklych cd.
Chcialem dac to do naprawy , ale wywlilem gdzies paragon przez pomylke i pani z tesco powiedziala ze bez paragonu kupa , sam swistek co sie nazywa karta gwarancyjna nic nie daje.
Ale do rzeczy , porownywalem obraz (jeszcze jak to g..o dzialalo) z moim starym panasoniciem podlaczonym przez s-video , i byl bardziej rozmyty przez hdmi z manty.
Oprocz tego najwieksza roznica bijaca po uszach miedzy manta a panasoniciem xv-10 , byla w basie , z manta subwoofer po prostu dudnil i buczal.
Znowu ferguson czytalem gdzies to jest w srodku to samo co philips 5960/5940 wiec jakosc obrazu i dzwieku powinna byc lepsza.
Po traumie zwiazanej z manta i wyrzuceniem 250 zl w bloto , kupilem na allegro barebona do divx i muzyki z dyskiem twardym , z wyjsciami dvi i mam spokoj na przyszlosc , ciagnie nawet hd , ale to zalezy.

A wgrales nowy firmware? na tym firmowym to wlasnie dziala to jak napisales.
 

matias2004

New member
Wgrywalem jakies 2 mies temu firmware ze strony polskiego dystrybutora manty i dalej bylo to samo , nie chce czytac , naped cwierka jak wrobelek i pisze no disc , albo no play , juz nie pamietam.
Chyba ze jest jakis nowszy?
 

redlum

New member
Bez reklam
chyba nie :(

no ale firmowy sprzet tez sie psuje (moze nie tak czesto jak manty - chociaz posiadaczy manty w polsce jest o wiele wiecej niz posiadaczy jakis innych markowych odtwarzaczy - temu czesciej sie sie slyszy o problemach z nimi) i jak zgubisz dowod zakupu - to niestety gwarancji tez ci nie uwzglednia

PS Jak dla mnie Manta jest dobra tylko do odtwarzania divx z polskimi napisami i z tego co wiem sporo osob z dobrym sprzetem ma je tylko w tym celu.
 

matias2004

New member
No niby racja , ale nie za 250 zl , a nawet widze na allegro 300 pln.
Za ta kase lepiej kupic cos markowego , philips jvc lub panasonic i tez bedzie czytal divx.
Albo jakis prymitywny pc all in one i pobije wsio jasli chodzi o uniwersalnosc i jakosc obrazu np. cos w stylu asus pudit
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja mam yamahe s550 i jest rewelacyjna. Zwłaszcza po wgraniu firmware z http://itepe.net . Jest to juz dosc stary model dlatego mozesz kupic np s557 lub 657. Obejrzałem na niej kilkaset odcinków Stargate, nie mówiac o innych serialach i ani razu nie było z nia problemu.
 

paul400

Member
a ja mam pytanie trochę z innej beczki.
Miałem raz odtwarzacz DVD firmy Orawa z wyjściem HDMI . Zauważyłem , że przy podłączeniu przez HDMI nie chciał odtwarzać nagranych filmów , a przy podłączeniu przez scart , te same filmy odtwarzał .
Czy nie ma to coś wspulnego z tym protokołem zabezpieczającym .
Czy w Mantach i Fergusonach jest tak samo.?
Zalerzy mi na wykorzystaniu wejścia HDMI w TV , ale też chciałbym , aby grało wszystko.

pozdro
 

jacek.ok66

New member
Tez chce kupic niedrogi odtwarzacz z HDMI. Wybor jest w zasadzie pomiedzy Manta 034 a Fergusonem 780. Wszedzie w parametrach pisza, ze on odtwarza tylko region '2' plytek DVD. Czy to jest prawda a jesli tak czy mozna to zmienic?
 
Do góry