Tania [nawet bardzo] kamera dla totalnego amatora

RaV579

New member
Cześć,

Planuję kupić sobie na gwiazdkę kamerę. Chciałbym, aby była tania, bo będzie mi służyła głównie, żeby sfilmować rodzinkę na wakacjach, grilla u znajomych itp. Oto moi kandydaci: [kolejność nie ma znaczenia]
1. http://www.pixmania.com/pl/pl/2433688/packpromo/toshiba/kamera-wielofunkcyjna-ca.html
2. http://www.pixmania.com/pl/pl/3299917/packpromo/jvc/kamera-everio-gz-mg610-po.html
3. http://www.pixmania.com/pl/pl/2930412/packpromo/sanyo/kamera-high-definition-x.html
4. http://www.pixmania.com/pl/pl/2557277/packpromo/jvc/kamera-gz-mg630a-niebiesk.html
5. http://www.pixmania.com/pl/pl/2573236/packpromo/jvc/kamera-gz-ms120-kolor-cz.html

Oczywiście możecie polecić mi coś innego w tym przedziale cenowym co ww. kamery.

Z góry dzięki za pomoc.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
RaV579 napisał:
Cześć,

Planuję kupić sobie na gwiazdkę kamerę. Chciałbym, aby była tania, bo będzie mi służyła głównie, żeby sfilmować rodzinkę na wakacjach, grilla u znajomych itp. Oto moi kandydaci: [kolejność nie ma znaczenia]
1. http://www.pixmania.com/pl/pl/2433688/packpromo/toshiba/kamera-wielofunkcyjna-ca.html
2. http://www.pixmania.com/pl/pl/3299917/packpromo/jvc/kamera-everio-gz-mg610-po.html
3. http://www.pixmania.com/pl/pl/2930412/packpromo/sanyo/kamera-high-definition-x.html
4. http://www.pixmania.com/pl/pl/2557277/packpromo/jvc/kamera-gz-mg630a-niebiesk.html
5. http://www.pixmania.com/pl/pl/2573236/packpromo/jvc/kamera-gz-ms120-kolor-cz.html

Oczywiście możecie polecić mi coś innego w tym przedziale cenowym co ww. kamery.

Z góry dzięki za pomoc.

750zł, to cena kamery Practica z jakośćią HD
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/filtr/_17287_8660_0_0_0_0_0_0_0_0
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
RaV579 napisał:
Czyli polecasz tą kamerę Practici?

No nie ma takiej optyki jak np Sony HDR-XR520VE, ma słabszą matrycę, bardziej szumiącą, ma gorszą ale nie bardzo rozdzielczość.
No ale czymś się muszą różnić np rowery za 750 zł i 6000, nie?

Filmy, moze nie doskonałe ale przyzwoite.
Jak masz wybór, nie mirć nic to lepiej kupić odtwarzacz Blu-Ray manta jak aktualnie nie chcesz wydawać pięć razy tyle na powiedzmy denona.

Tak, mogę ją polecić, najlepiej idź do sklepu i zobacz jakość obrazu który sprzedawca sfilmuje na Twoja kartę pamięci.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest kamera - to jest zabawka dla dzieci aby miały pierwszy kontakt z kamerą. Te co wymieniłeś wcześniej są znacznie lepsze.
A najwyższy model to GZMG 630 jest w specjalnej ofercie.
 

RaV579

New member
kiki, a może wato byłoby dokupić coś takiego: nr. aukcji Allegro: 789001315 [forum nie pozwala mi załączać linków:(] ?

Warte tych pieniędzy?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Z tych najtańszych kamer HD to tylko Praktica DVP 5.4. Ma stabilizacje obrazu co prawda tylko do max 720p, ale ma ;) Za cene 650 zł to nic innego nie ma.
 

RaV579

New member
A którą z tych kamer mam wziąć?

a) Samsung SMX-C10GP
b) TOSHIBA CAMILEO H20
c) Praktica DVC 5.1 HD
d) Praktica DVC 5.4 HDMI Full HD
e) Praktica DVC 5.2 Full HD
 
Ostatnia edycja:

Berserker

New member
RaV579 napisał:
A którą z tych kamer mam wziąć?

a) Samsung SMX-C10GP
b) TOSHIBA CAMILEO H20
c) Praktica DVC 5.1 HD
d) Praktica DVC 5.4 HDMI Full HD
e) Praktica DVC 5.2 Full HD

Nie znam samsunga i nie chcę Ciebie namawiać na to co sam posiadam.

Na pewno po obejrzeniu filmów kamer Praktica (bo niedawno stałem przed podobnym wyborem) mogę powiedzieć, że są one stosunkowo kiepskiej jakości.

Proponowałbym skoncentrować się na pozycjach a i b, ale wybór i tak należy do Ciebie.
 

Berserker

New member
RaV579 napisał:
Ponawiam pytanie:

Co wybrać: Toshibę Camileo H20 czy Samsunga C10?
Ja posiadam Toshibę.

Z tego co widzę C10 to kamera SD, a Toshiba kamera HD. Trudno je porównywać, bo sam musisz określić czego oczekujesz.

Na pewno jeżeli zdecydujesz się na Toshibę przypilnuj aby dostać nową rewizję (różni się od starej tym, że na klapce ekranu ma białą naklejkę z wypisanymi parametrami w stylu standardowych bzdur HD1080p, HDMI, USB, YOUTUBE READY itp - stara nie miała żadnych nalepek).

Nowa rewizja wprowadza spory szereg poprawek: nagrywanie filmów w avi (chyba H264, a poprzednio nagrywała w mov), szybszy autofocus, szybsza przesłona, szybszy zoom zdjęć w galerii itp.
 

RaV579

New member
A jak jest z zoomem? 5x optycznego wystarcza? Ja to głównie chcę kamerę na wakacje itp. Chyba wezmę Tośkę, bo widzę, że dużo osób wyraża się o niej bardzo dobrze/dobrze, a co do tego Samsunga to nigdzie się nie mogę dopatrzeć jakichś opinii jego użytkowników ...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
RaV579 napisał:
A jak jest z zoomem? 5x optycznego wystarcza? Ja to głównie chcę kamerę na wakacje itp. Chyba wezmę Tośkę, bo widzę, że dużo osób wyraża się o niej bardzo dobrze/dobrze, a co do tego Samsunga to nigdzie się nie mogę dopatrzeć jakichś opinii jego użytkowników ...


MOże to Cię zainteresuje, jednakl Sony to Sony
SONY Mini-kamera Mobile HD Snap MH-SPM1

Mini-kamera Mobile HD Snap MHSPM1 marki Sony posiada rozdzielczość 1 440 x 1 080 pikseli.Dysponuje 5 megapikselowym sensorem CMOS umożliwiającym nagrywanie w formacie MP4 H.264 i zapisywanie ich na karcie Memory...
Na skapiec.pl kosztuje 680-700zł
g_03732561.jpg


Uważam, że to rozsądny kompromis absolutnie małej ceny<1000 i jakości.
Dlaczego.
Trochę z innej beczki. Mam aparat Sony R1. Rewelacja niestety kosztował 3000. 10Mpic, 15krotny zoom itd itp. Matryca pełnowymiarowa 36mm.
Kolega kupił sobie aparat Benq. 12Mpic, 30 krotny Zoom optyczy, 120krotny cyfrowy. Dał za niego w promocji w Tesco 340zł.

Jego aparat ma wszystkie parametry o niebo lepsze od mojej R1, jedynie zdjęcia są do d..y.
Kamera za 600zł, z zoomem 10 krotnym, FullHd itp itd to pewnie taki Benq. Nie warto. Jak chcemy tania kamerę HD, to aby miała ona odpowiednia jakość , producent musi zrezygnować z "ekstrasów" aby utrzymać cenbę i jakość.

Albo "dać wszystko" tyle że byle jakie.
Uwqżam że są 2 alternatywy, warte rozważenia. Practica i Sony.
Practica daje więcej, ale ma słabszy obraz.

Pozostałe "wszystkomające" to śmieci, niestety. Sam się zresztą o tym niedługo przekonasz, jak kupisz Samsunga lub Benq-a. uważam bowiem, że dyskusja na tym wątku zboczyła z tematy tania kamera dla początkującego( a w domysle o niezbyt wymyslnych cechach), na temat "Najtańsza, wszystkomajaca, byle jaka"

Coś co jest tanie, nie musi być śmieciem. Może mieć mniej ale być dobrej jakości.

Podobnie jest z autami. Sąsiad zarobił około 45tys zł. Co mam kupić. Ja mu na to: Peugeot, mały 200 lub 300. To dobra niemiecka marka.
On kupił, wszystkomającą .... i ma komputer pokładowy, SUW dość duzy, nnawigacja satelitarna.
Wszystko razem tandeta. Juz o tym wie. Jak opowiada o swoim aucie, to mówi jak właściciele "Skoda Octavia", że to właściwie Volksvagen. Ja na to , że jakby to był folkswagen, to miałby to napisane.:p


Jako początkujacy filmowiec amater, nie powinieneś się wstydzić tego, ze kupjesz kamerę tania, nie wiesz czy filmowanie spodoba Ci się. Czy stanie sie pasją. Bez zbytniego zalu, jak kamera jest tania ale porządna, dasz ją kommus z rodziny albo znajomemu jak sie przekonasz że jednak filmowanie nie ciekawi Cię. Jak się spodoba, to za parę lat kupisz "nie lepszą" bo teraz juz kup dobrą, ale "więcejmająćą" dobrą więc drozszą.

Jedyne czego nalezy sie wstydzić to kupowanie smieci, bo maja więcej, a jakość mnie nie obchodzi.
 
Ostatnia edycja:

RaV579

New member
Gucio50, widzę, że masz duże pojęcie w sprawie kamer. Bardzo podoba mi się ten Soniak, tylko szkoda, że nie ma zoomu optycznego... Widzę, że nie masz zbyt dobrego zdania o tej Tośce H20 czy Samsungu C10. Mógłbyś zaproponować coś jeszcze w tej cenie i z zoomem optycznym min. 5x? Chyba, że przekonasz mnie, że najlepiej będzie jak kupię tego małego Soniaka.
 
Ostatnia edycja:

Berserker

New member
RaV579 napisał:
A jak jest z zoomem? 5x optycznego wystarcza? Ja to głównie chcę kamerę na wakacje itp. Chyba wezmę Tośkę, bo widzę, że dużo osób wyraża się o niej bardzo dobrze/dobrze, a co do tego Samsunga to nigdzie się nie mogę dopatrzeć jakichś opinii jego użytkowników ...
Co do Toshiby to uważaj: swego czasu trafiła na Polski rynek uszkodzona partia tych urządzeń (kamery się przegrzewały!) Moja właśnie taka była i po wakacjach trafiła do serwisu gdzie wymieniono ją na nową (właśnie nowa rewizja nagrywająca w avi).

Co do zooma to jest on tak na prawdę x10 z czego x5 to zoom optyczny, a dodatkowe x2 to zoom cyfrowy.

Nie masz jednak co się bać zoomu cyfrowego, bo jest on tu realizowany na trochę innej zasadzie niż np w telefonach komórkowych.

Podczas nagrywania cała 5MP matryca pobiera obraz i przeskalowuje go w dół do 1920x1080, a kiedy dajesz zoom cyfrowy (po osiągnięciu maksimum zooma optycznego) układ w kamerze do nagrywania pomiera już nie cały 5 megapikselowy obraz a właśnie fragment (czyli rzeczone 1920x1080). Dzięki temu nie ma widocznej utraty jakości, a szczegółowość pozostaje na takim samym poziomie. Jedyną wadą zooma cyfrowego jest brak płynności przybliżania, ale ogólnie stosuje się go już raczej w ostateczności.



Gucio50: jesteś kolejną osobą wydającą opinię o produkcie, którego nie widziałeś poza fotkami w internecie, a tak się składa, że opisywana tu Toshiba nie jest urządzeniem wszystko mającym jak tu sugerujesz. Producent obciął prawie wszystkie dodatki jakie można spotkać w droższych urządzeniach aby uzyskać tanią kamerę, ale co nawjażniejsze: NIE obciął jakości - masz Full HD (w pełnym tego słowa znaczeniu: ostrość i szczegółowość obrazu), Auto focus, optyczny zoom (nie gigantyczny, ale w przypadku filmów prawie zawsze wystarczy), balans bieli, tryb makro (dotkniesz obiektywem filmowanego obiektu, a nadal jest on ostry!) i zapisywanie na standardowych (i dzięki temu tanich) kartach, a nie na wynalazkach.


Natomiast proponowane tu przez Ciebie badziewko jest bardziej alternatywą dla kamerki internetowej niż dla faktycznej kamery.. Nie ważne jaki badziew byle miał znane logo na obudowie o czym zresztą świadczy samo stwierdzenie: "jednak Sony to Sony" - firma licząca sobie na dzień dobry wysokie ceny za sam fakt umieszczenia swojej nazwy na produktach w większości wypadków w niczym nie przewyższających oferty konkurencji i w dodatku w ostatnim okresie mająca na swoim dorobku głównie wtopy.
 

Berserker

New member
RaV579 napisał:
Gucio50, widzę, że masz duże pojęcie w sprawie kamer. Bardzo podoba mi się ten Soniak, tylko szkoda, że nie ma zoomu optycznego... Widzę, że nie masz zbyt dobrego zdania o tej Tośce H20 czy Samsungu C10. Mógłbyś zaproponować coś jeszcze w tej cenie i z zoomem optycznym min. 5x? Chyba, że przekonasz mnie, że najlepiej będzie jak kupię tego małego Soniaka.
Gucio50 ma złe zdanie o Toshibie czy Samsungu bo nie jest to Sony.

Nie namawiam Cię na Toshibę - natomiast namawiam Cię byś nie wpadał w owczy pęd i nie kupił g.... tylko dlatego, że jest firmowane przez "bardziej firmową niż inne firmy" korporację.

Poza bzdetami HP, Benq, Practica, Medion i innymi pseudomarkowymi taniznami większość kamer bardziej znanych producentów da Ci jakość jakiej potrzebujesz.
 

lukaszalbert

New member
Toshiba? Jeśli chodzi o kamere to sobie odpuść. Nie radza sobie. Obraz jest rozmyty. Weź JVC ms-120. Za 1k ją dostaniesz i to w normalnym sklepie. Na necie pewnie taniej.
 
Do góry