Tani zestaw

Co byś wybrał ?


  • Total voters
    0

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W ogóle to które kolumny do 2000 zł są najlepsze ? Audio Academy Phoebe II, Koda 702, TANNOY Mercury, JAMO S606 czy właśnie QUADRAL QUINTAS 500 ?
Nie ma najlepszych, bo muszą byc podobnie zróżnicowane jak gusta klientów, a z tym wiesz jak jest :)
 

juras32

Member
Witam
Swoją przygodę z kinem zaczołem dość wczesnie jeszcze przed formatem dts a co dopiero aktualne nowości łącznie z lcd.W czym rzecz.Kiedyś za dobre dvd trzeba było dać lekko 3 tysł i tyle samo za piec a zestaw kolumn był wart nie jednokrotnie tyle co calość elektroniki. Do tego dobre czy wręcz bardzo dobre okablowanie i mamy wydaną fortunę.Kiedyś użytkowałem dsp yamaha dvd yamaha,kolumny eltax ser liberty, później kolumny koda,jbl.W końcu pozostałem tylko ze sprzetem w stereo i tak pozostało az do dzisiaj.Choc nie ukrywam,ze po zakupie LCD dokupię do tego jakieś zestaw kina ale na pewno nie będą to jakieś wariackie pieniądze lecz coś tańszego aby spokojnie nagłosniło pokój 24m2.Nie wiem czy bedzie to coś z nowości raczej nie-jedynie może dvd z hd a reszta po staremu tym bardziej że na allegro dawne dobre urządzenia mozna kupic dość tanio.
Przynajmniej ja takie bede dobierał kino do lcd.
pozdr
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nie ma DVD z HD, dopiero standardy Blu-ray i HD DVD obsługują wysoką rozdzielczość. Chyba, że chodzi Ci o skalowanie. Kupując używany amplituner, zwróć uwagę, żeby był wyposażony w dekodery dźwięku przestrzennego a nie tylko w Dolby Pro-logic.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
elrubio napisał:
Trochę nie na temat, ale czy wszystkie amplitunery są takie prądożerne ? Czy zdarzają się wyjątki ?
Wyjątkiem jest perpetuum mobile. Wzmacniacz nie może pobierać mniejszej mocy niż ta, którą oddaje na wyjściu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli chodzi Ci o moc maksymalną pobieraną z sieci to amplituner czy wzmacniacz tyle nie pobiera przez cały czas, a nawet przez większość tego czasu, jest natomiast cos takiego jak sprawność, najwięcej mocy wciągają a najmniej oddają wzmacniacze lampowe, później tranzystorowe analogowe i największą sprawnością mogą się pochwalić tranzystorowe cyfrowe pracujące w klasie D.
 

juras32

Member
Tak lampa dużo ciągnie a mało daje ale pracuje w klasie A.I przy kilku watach z odpowiednimi kolumnami czytaj skuteczność potafi potęznie zabrzmieć.
Ale tranzystor nigdy nie zabrzmi jak lampa-chodzi mi o barwę.Oraz skoki dynamiczne typu makro są poprostu powalające.Ale do kina takiej barwy aż nie potrzebujemy.Najważnijesze aby kino potrafiło skutecznie nagłośnic pokój i jak to mawiał mój kolega RYK SILNIKóW ODRZUTOWCA MUSI PORUSZYć FLAKI.Bo inaczej to kino może nadawać się co najwyżej do łazienki.
Oczywiście wartości dynamiczne są bardzo ważne.Wyobraźmy sobie film typu horror.Gdzie akcja płynie sobie mozolnie i nagle trzeba widzem wstrząsnąć bo coś zaczyna się dziać.Przy nie wydajnym kinie i przy malutkiej mocy efektów napewno nie bedzie aż takich.W brew pozorom nie tylko obraz, ale duże znaczenie ma nagłośnienie całego filmu.A To głównie zależeć bedzie od amplitunera,dvd i oczywiście kolumn aha zapomniałbym o okablowaniu łącznie ze sieciówkami i listwami.
pozdr
 

elrubio

New member
W ogóle to które kolumny do 2000 zł są najlepsze ? Audio Academy Phoebe II, Koda 702, TANNOY Mercury, JAMO S606 czy właśnie QUADRAL QUINTAS 500 ?

blackninja napisał:
Nie ma najlepszych, bo muszą byc podobnie zróżnicowane jak gusta klientów, a z tym wiesz jak jest :)
A które byś polecił do onkyo 604, Yamaha 659 i H/K ? Które zestawy według Ciebie najlepiej się brzmią?

juras32 napisał:
http://www.allegro.pl/item195752584_nowosc_samsung_dvd_hd_870_skaler_hd_sklep_wroclaw.html

Znalazlem dość tani j/w dvd samsunga ze skalowaniem obrazu.
Te z blu-rayn są dużo droższe.
Czy ten samsung da lepszy obraz od tradycjnego bez skalowania?.
pozdr
Co sądzicie o tych odtwarzaczach? lepiej kupić taki, czy tej samej firmy co amplituner ?
Znalazłem jeszcze kilka Ciekawych:
http://www.allegro.pl/item195275084_pioneer_dv_490_od_dealera_f_vat_raty_.html
http://www.allegro.pl/item195808543_q_dvd_philips_dvp5960_divix_usb.html Tani z USB, opłaca się ?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DVD powinno byc tej samej formy co ampli, z lenistwa (piloty itd)

Kolumny których bym posłuchał to: JBL Balboa, Northridge, Tannoy Mercury F, Sensys, Infinity Beta, Kef Cresta, IQ, B&W. W zależności co z którym amplitunerem raz spodobaja się te a raz inne :)
 

elrubio

New member
Dziś przejechałem się do Saturna znajdującego się w Katowicach :D
Pomęczyłem miłego Pana 1:30 godz. :p I już wiem, że jedyne z czego będę kupował sprzęt to ONKYO :) Może być starszy model, ale Onkyo ma swoje brzmienie które mi najbardziej odpowiada :D
I wiem że za H/K nie opłaca się 'przepłacać', też świetnie gra, ale Onkyo wcale nie jest gorsze, a cena jaką sobie życzy H/K za swoje produkty nie jest na moją kieszeń ;p
 

elrubio

New member
Serdello napisał:
Z tego co tu ostatnio czytalem sporo ludzi do sluchania muzyki poleca Denony, moze warto bys i na nie zwrocil uwage.
Moim zdaniem Denony do muzyki się nie nadają ;p

blackninja napisał:
Amplituner do PC można podłączyc na kilka sposobów, zrób zdjęcie tyłu komputera i wklej na forum - znajdziemy najbardziej optymalny.
Np. ? Mam Acera 2413 który ma tylko: 4 porty USB 2.0 1 gniazdo monitora zewnętrznego VGA 1 gniazdo kart CardBus typu II 1 gniazdo RJ-11 modemu 1 gniazdo RJ-45 karty sieciowej 1 gniazdo głośnika / słuchawek / line-out 1 gniazdo mikrofonowe / line-in 1 gniazdo zasilacza sieciowego http://www.bluemobility.pl/mapa/produkty/bluemobility_produkt_602.html

Już zakupiłem onkyo 505 :D Teraz DVD404 albo 504, co o nich sądzicie ?
Pilociki będą zgrane ze sobą ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry