Tani telewizor ~42" Bez smart i bajerów Budżet 1400zł

mateusztbg

New member
Witam

Jako, że w poprzednim wątku zrobił się śmietnik i udziela się tylko jeden użytkownik postanowiłem założyć nowy temat, decyzja zakupu Tv padnie lada dzień, tylko chciałbym bardzo rozwiać wszystkie wątpliwości.

Na początek standardowa tabelka:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Czasem na wprost czasem bokiem do ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od tyłu telewizora, telewizor stoi przed oknem
7. Jaki masz obecnie telewizor? crt philips 29"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jak na tą cenę jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
10 .Jakie urządzenia ? brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 7-8
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Raczej nie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wiadomości, seriale inne programy telewizyjne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? minimum 42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Rano i wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1400zł maks
21. często wymieniasz telewizory w domu ? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.


Zadnych smart tv nie potrzeba, rodzice mają po 60lat.

W firmie w której pracuję mam możliwość kupna następujących modeli w podanych pieniądzach (szef zgodził się odjąć połowę vatu)

LG 43LH510V 1150zł

LG 43LH500T 1170zł

Jedyne różnice jakie sam znalazłem to

LG 43LH510V współczynnik płynności obrazu PMI 300 klasa energetyczna A++ liczba złącz HDMI 1
LG 43LH500T współczynnik płynności obrazu PMI 200 klasa energetyczna A+ liczba złącz HDMI 2 NIe posiada DVB-S2 (cokolwiek to jest)

Prosiłbym by ktoś zerknął w specyfikacje tych telewizorów/modelów i pomógł wybrać lepszy oraz napisał czym one się różnią.

Ewentualnie proszę jeszcze o podanie czegoś lepszego w cenie do 1400zł jeśli warto dopłacać te 200zł

Z góry bardzo dziękuje za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz tylko model 50Hz:
- Philips 40PFS5300
- Philips 40PFS550
- Panasonic 40 DS400
- Hitachi 40HBT42
Te CI polecam. Jak Ci zabraknie multimediów to dokupisz za 299 zł Boxa Androida HD250 i masz 1.000.000 aplikacji w nich jeszcze setki podprogramów , filmów, gier, audycji itd.
 

mateusztbg

New member
Pytałem o to czy miałeś okazję używać któregoś z tych 2 modeli LG które podałem i czy ich parametry techniczne jak na taką cenę (1150zł) Są w porządku i który z nich i dlaczego lepiej wybrać.

Dla osoby znającej się na rzeczy to chyba nie są trudne pytania i bardzo prosze o odpowiedzi...
 

mateusztbg

New member
No i nadal nie ma odpowiedzi na pytania, nadal nie ma porównania tych 2 modeli które podałem.

Na szczęście w innym temacie otrzymałem odpowiedzi na pytania które zadałem więc ten już chyba można zamknąć.

PS te modele które mi podałeś kosztują dużo więcej od tych 2 modeli LG które ja podałem, no i są 40" a nie 43" :)

Mimo wszystko kiki dzięki za odpowiedzi, chociaż mam wrażenie, że nie czytasz w ogóle moich postów, bo nie odpowiadasz kompletnie na moje pytania.

No ale dzięki za próby. Pomoc odnośnie tych 2 lg które podawałem uzyskałem już w innym temacie i wybieram na 99% LG 43LH510V
 
Ostatnia edycja:

mateusztbg

New member
LG 43LH510V ma tuner satelitarny i gra lepiej od 500T. Wydaje mi się ze jest też jaśniejszy. Jedyny minus to straszna bieda w wyjściach/wejsciach


Śliczne dzięki thor777 o takie odpowiedzi mi mniej więcej chodziło :)

Co do wyjść/wejść to wiem, 1 hdmi ale w zupełności to wystarczy a prawdopodobnie i tak nie zostanie użyte, bo do tv nie będzie podpinany żaden dekoder, konsola komputer itp. To ma być tv tylko do oglądania programów telewizyjnych z kablówki/dvb-t i tyle, żadnych multimediów.

Czyli Thor Twoim zdaniem, za ta cene którą robi mi szef: 1150zł brać tego LG 43LH510?

Nasze oczekiwania już poznałeś co do tv :)
 

mateusztbg

New member
Zdecydowanie tak, sam się zbieram od jakiegoś czasu i ten lg 43LH510V był jednym z głównych faworytów, ja jednak potrzebuję trochę więcej wejść.

Bawiłem się tym 510v i porównywałem bezpośrednio z samsungiem 40j5100 i wypadał lepiej. Na tle o wiele droższych TV też było dobrze. 500T to ciut słabsza wersja. Gorsza matryca, podświetlenie. W tej cenie co masz to 500V będzie idealny.

Noo i o takiej odpowiedzi marzyłem :) Tzn konkretna i odpowiada na moje pytania wyczerpująco :)

Thor ogromne dzięki za pomoc.

500V - tu miałeś na myśli 510v tak?
 
Do góry