Tani SUBWOOFER

PopaY

New member
Bez reklam
darkmajin napisał:
to kolumny ci schodza do 40 :D

mam ok 120 chociaz sklaniam sie ku 100-110 ale napewno nie nizej
jak masz odpowiednio podgłoszonego wzgledem kolumn to sie piknie zgrywa :)
Głośnik basowy jak najbardziej schodzi do 40, a nawet i poniżej. W aucie na wzmacniaczu daję cięcie w granicach 50Hz na suba, bo akurat mam w skrzyni zamkniętej, ale gdybym wsadził mojego PB do skrzyni BR to strojenie byłoby na około 36Hz po wyliczeniach. Przecież wyższe tony nie powinny w ogóle przez niego przechodzić, a przecieć dźwięki emitowane w charakterystyce 120Hz to przecież nie są pasma niskich tonów stąd moje zdziwienie, że pozwalacie by sub otrzymywał tony nawet do 120Hz. Chyba, że w audio domowym jakoś zupełnie inaczej się to wszystko rozumie :p Fakt faktem, a domu ma się mniej "watów" niż w aucie, ale to raczej nie stanowi o cięciu pasma dla suba.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a to mowimy o aucie ... nie powiem w domu ide niejako na jakosc dzwieku jezeli mozna tak powiedziec przy moich jbl:p ale w samochodzie lubie przyłozyc i tak tez robie .. nie zwracam uwagi na to ze dudni..

w furze mam 80 bo puzniej rzezi za bardzo nawet jak na moje uszy..

szczerze tez watpie zeby basy ci schodzily w samochodzie do 40 :) chyba ze ze spadkiem -90dB/okt :D

wg ciebie na jakiej czestotliwosci koncza sie niskotonowe ?
u mnie niskie to do 200 Hz ... i granicy nie przesune :)

teraz mi powiedz:

dlaczego w subach sa zwrotnice do 120-200
dlaczego nie 120 ? za bardzo ci dudni czy co ?

moze mnie przekonasz do jakis racji ale ucinac suba na 40 to dla mnie jak kładzenie 12kg kamienia na glosnikach zeby lepiej grały...czyt. przesada ... i to gruba
 

jakub1989

Member
Co do mojego postu wyżej ??


Mam jeszcze jedno pytanie myślałem ,że będzie on trochę głośniejszy :)

I stąd nasuwa mi się jedno pytanie niżej dam tekst z aukcji na której go kupiłem.

Wszystko się zgadza działa on dokładnie tak jak w opisie nie jest to czasem opis który ma nasunąć nam jak ma działać sub dla osób które nie maja innego porównania aby zatuszować jakieś braki albo wady tego egzemplarza. ??

"Wrażenia odsluchowe sa bardzo pozytywne
Szczerze przed odsluchem spodziewalem sie zupełnie innego brzmienia niz to ktore usłyszałem
Myslałem zę bedzie to bas rozlazły, bez kontroli przestawiający meble, a tu ku mojemu pozytywnemu zdziweniu
jamo sub 200 zaserwował mi mocny, dynamiczny i dobrze kontrolowany bas
Na tym poziomie glosnosci na którym ja sluchałem nie było trzesienia ziemi ale prawdziwy muzyczny bas ktory nadawał potęgi stopie perkusji i dobrze trzymał tempo co w tym przedziale cenowym jest niebywałe

Dobry subwoofer to taki ktory nie dominuje, ktory uzupełnia muzyke o to czego kolumny nie potrafią
Jamo sub 200 radzi sobie z tym znakomicie-
potrafi do tego stopnia zgrac sie z kolumnami ze kilka razy podchodzilem aby zobaczyc czy jest wlaczony
Gdy zdawało mi sie ze prawie nie gra postanowilem go wyłaczyc i wtedy nagle odczułem ze czegos jest brak...bas zniknął
To jest wlasne domena dobrego, dobrze ustawionego subwoofera
W filmach jest podobnie;
Jamo nie wychodzi na pierwszy plan, pojawia sie wtedy kiedy go rzeczywiscie potrzeba
Władca Piersceni to film z kapitalna scieżką dzwiękową w ktorym subwoofer jak i cale KD ma pole do popisu
I sub 200 zagrał wzorowo
Wybuchy(np wysadzenie bramy Helmowego Jaru)
niesamowite uczucie
Wejscie Jaskiniowego Trola czy kotły w jaskini Morii-poezja
Sadze ze moze inne suby w tym przedziale cenowym swym rozlazłym basem mogłyby sceny eksplozji bardziej efektownie zagrac bo bas w nich wolniej wygasa ale wszystko inne jest po stronie jamo, ktory moze niespodobac sie niektorym ludziom oczekujacym burzenia scian gdyz ten dunski produkt stara sie grac zdecydowanie bardziej relistycznie niż efektownie
Jamo sub 200 to subwoofer balasujacy gdzies pomiędzy wiernym odtwarzaniem basu w muzyce a mocarnymi efektami tektonicznymi filmach
Za te pieniądze nie do przebicia
Serdecznie zapraszam do zakupu
Pozdrawiam"
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
A mówiłem ci Jakub że nie będziesz żałował :D.
To jest naprawdę dobry sprzęt w bardzo dobrych pieniądzach.
 

jakub1989

Member
Może ktoś zajrzeć na zdjęcia które dałem na samej górze tej strony ??

A co do tych wątpliwości co do dźwięku dużo dało jak odsunąłem go od łóżka przestało się wszystko trząść i dziwonie buczeć po prosu jego rama zaczynała rezonansować :) (czy jak się to pisze)
 

PopaY

New member
Bez reklam
darkmajin napisał:
a to mowimy o aucie ... nie powiem w domu ide niejako na jakosc dzwieku jezeli mozna tak powiedziec przy moich jbl:p ale w samochodzie lubie przyłozyc i tak tez robie .. nie zwracam uwagi na to ze dudni..

w furze mam 80 bo puzniej rzezi za bardzo nawet jak na moje uszy..

szczerze tez watpie zeby basy ci schodzily w samochodzie do 40 :) chyba ze ze spadkiem -90dB/okt :D

wg ciebie na jakiej czestotliwosci koncza sie niskotonowe ?
u mnie niskie to do 200 Hz ... i granicy nie przesune :)

teraz mi powiedz:

dlaczego w subach sa zwrotnice do 120-200
dlaczego nie 120 ? za bardzo ci dudni czy co ?

moze mnie przekonasz do jakis racji ale ucinac suba na 40 to dla mnie jak kładzenie 12kg kamienia na glosnikach zeby lepiej grały...czyt. przesada ... i to gruba
Hmm, zwrptnice sątylkow sybach aktywnych, a w aucie takowych się nie stosuje, chyba, że jakiś "burak" kupi sobie "tubę" vioce kraft z wbudowanym wzmacniaczem, ale to już jego prywatna przegrana. Nie wiem jak to jest w HA, ale w CA cięcie daje się generalnie najniżej do danych głośnika. Przecież skrzynie są obliczane i strojone pod dany głośnik, a nie na podstawie czyjegoś widzi mi się. Ja się nie spotkałem z żadnym głosnikiem wsadzonym do skrzyni czy to BR czy closed, który miał by ustawione cięcie powyżej 70Hz... Ale tak jak piszę - to się tyczy subwooferów w autach, w domu mam suba pasywnego, a amplituner nie pozwala mi na ustawienie odcięcia. A co do zejścia basu do 40Hz w aucie to jest to na porządku dziennym. Na jakim Ty świecie żyjesz? :p Przecież charakterystyka subwooferów samochodowych jest zgoła odmienna od tych domowych.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
no wlasnie niewiem co za basy se w półe wsadziles ze ci tak schodza..( nie mowie o subie )a zwrotnice w subie jak najbardziej sa bo takowa miałem kiedys odcinała wszystko powyzej 120Hz no ale to oczywiscie jak wzmak niema odciecia ..moj niemiał..

co masz tam w tej swojej karawanie ja jezdze sedanem w tyłku ma jbl 1222 czy cos koło tego reszta jakies tam srednie(cenowo) hertz'e
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jakiej znów półce??? A co ja jakiś cieć czy jak? :] W półkę się nic nie wsadza przy subie, bo pasma przenoszenia w głośnikach niskotonowych współosiowych są zupełnie inne niż w subwooferach, bo przecież każdy, nawet amator wie, że w takich głosnikach, nie ważne, czy są to głośniki 165mm, 6x9 czy jakieś inne, odseparowane czy też współosiowe, to nie ma tam głośnika niskotonowego tylko nisko-średnio tonowy i "pseudo bas" z takiego głośnika "gryzie" się z basem z subwoofera dając efekt uderzaia cegłami o ścianę z półtłem. Hmm, przykro mi, że nikt Ci nie doradził co masz włożyć do bagażnika. JBL to raczej dno jeśli chodzi o budżetówki CA, no, ale to nie moja sprawa. Zresztą kto Ci powiedział, że przy tym subie masz zwrotnicę??? Ja mam całość w PB i jakoś to śmiga, suba mam S10, jest w skrzyni zamkniętej stąd cięcie jest ustawione dosyć wysoko, bo na 60Hz. A dlaczego na 60Hz? Bo minimalne pasmo przenoszenia przodu wynosi 60Hz i takie też mam ustawione. A wiadomo, że jeśli ustawię wyższe lub niższe na suba to całość będzie kiepso słyszalna z uwagi na to, że bas z subwoofera nei będzie się rozchodził po aucie w taki sposób by współgrać z tonami śrendnimi i wysokimi z głośników przednich. Btw. cięcie na suba w aucie zawsze musi być niskie, nie żadne 120Hz i pamiętaj, że opór wynosi od 1 do 4 omów, a nie, jak w przypadku HA, 8. Poczytaj może FAQ by Nazar kolego i może odwiedź jakieś profesjonalne forum o CA? ;)
 
Ostatnia edycja:

brzozek_wuwua

New member
Może przynajmniej wrócę do tematu ;) patrząc na zdjęcie pierwsze jak masz ustawionego to ja mam cięcie około połowy a może nawet mniej, głośność na 1/2 czasem więcej.

Co do głośności to u mnie w pionku jak na początku miałem ustawione fronty na - "duże" a sub jako " plus " to rzeczywiście Jamo cieniutko grał ( i jeszcze skręciłem zwrotnice w ampli na 50 Hz ) a jak fronty mam teraz na " małe " to sam się zdziwiłem jak Jamo odżyło ( w ampli zwrotnica na 200 Hz ).

Ja osobiście jestem zadowolony z zakupu i jeszcze teraz jak patrze na ceny na allegro to się ciesze że za takie pieniądze kupiłe - dobrze że nie posłuchałem żony - żeby kupić po świętach ;)

Jakub - tak mój wygląda od spodu więc jest OK
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
no widzialem polonezy z 20cm basami w polce myslelem ze ty z tych :D

i kolego to nie jest pseudo bas tylko mid bas i wcale sie nie gryzie tylko poprostu nie umiesz ustawic glosnosci odpowiednio do innych glosnikow..

heheh jbl to dno dobre :) mysle ze ten moj jbl 1222 z 93dB skutecznosci z pewnoscia dnem nie jest ..

pozatym mowiłem ze sa zwrotnice do suba a ty mi tu wyjezdzasz ze mam podlaczona :D

to ze skrzynia jest strojona na np 42hz nie znaczy ze masz przy tej odciac :D:D:D niewiem cos ty narobil z basem w tym swoim samochodzie ale tracisz spore pasmo hz..

wiem ze ohmy sa do 4 ale co ma piernik do wiatraka ( oprocz tego ze wiatrak zapiernicza ) piernicze jakies faq bo sam umiem sobie wlozyc sprzet i gwarantuje ci ze pyka mi ostro :)

jak chcesz prowadzic rozmowe zapraszam na priv z checia porozmawiam :)
koncze offtop i w tym temacie juz sie wypowiedzialem :

odciecie do 120Hz ,
faze trzeba poprostu samemu sprawdzic u mnie na 0,
volume daje na max 70% tylko jak slucham bum cyka jakiegos..

wg mnie tak jest najlepiej :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Audio Fence SM-450G ok 300 pln , podkladka antywibracyjna jak napisał kolega tylko z drewna a nie z marmuru i z jakiegos wypełnienia niewiem jakiego bo po koreansku było :shock:

tylko po co skoro sub ma juz gumowe nogi zeby nie wibrowalo...
 
Do góry