Tani, dobry odtwarzacz DVD z USB i HDMI

stor

New member
Witam,

Poszukuje taniego dobrego odtwarzacza DVD z HDMI, mozliwoscia odtwarzania DivX, USB. Myslalem o DVP5960. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
 

tzbik

New member
Jeśli szukasz taniego i solidnego odtwarzacza to polecem fergusona D-890 HX. Proponowany przez Ciebie jak się domyslam jest to philips DVP5960 jest o ponad 100 zł droższy od wspomnianego fergusona i ma wolny czytnik USB. Ferguson ma o niebo lepszy desing, USB 2.0 i bardzo dobry obraz i dźwięk. Wobec czego za gorszy sprzęt płacić więcej chyba się nie opłaca ?
Testowany przeze mnie egzemlarz nie sprawiał mi problemów ale jak przeczytasz w wątku o modelu D-890 kolega jaiz trafił na wadliwe egzemplarze więc przed ewentualnym zakupem przetestuj sprzęt.
 

jedi22

New member
Hej,
Sprawa jest następująca, obecnie posiadam DVD Panasonica S42 ale chce go dać rodzicom i sobie kupić coś nowego. Nie siedzę ostatnio w temacie odtwarzaczy DVD więc proszę o pomoc w wyborze. Podstawowa sprawa to żeby odtwarzał jak najwięcej formatów np: divx, xvid itp, miał wyjście HDMI no i najlepiej żeby miał skalowanie obrazu do 1080p. Tego DVD-S42 mam podłączonego do Samsunga Le40b650 i jestem zadowolony z jego pracy no ale jak mam kupować jakieś DVD rodzicom to wolę kupić sobie nowy a im dać ten.
Aha i jeszcze sprawa najważniejsza, odtwarzacz musi obsługiwać napisy w formacie klatkowym .txt:
{1153}{1212}
{1358}{1433}
bo wszystkie filmy jakie mam w divx są właśnie z takimi napisami;)
Cena tak do 200-240 zł. Dajcie znać czy można kupić jakiś niezły odtwarzacz w tej cenie. Dzięki
 

marecki6

New member
Bez reklam
dorzuc 150zl i kup fergusona ariva 110 :) chyba ze masz material ponagrywany na plytki ... ten sprzet odpali ci praktycznie wszystko
 

tzbik

New member
Zazwyczaj markowe "Panasonic, Sony, itp." odtwarzacze mają tylko podstawowe funkcje i formaty, ale płacisz za nazwę. Możesz zainteresować się tanimi odtwarzaczami jak manta, elta, ale tu wraz ceną idzie jakość podzespołów i jakość obrazu.
Ja zainteresowałem się fergusonem bo jest to raczej solidna marka i wypuściła bardzo tani odtwarzacz DVD. Odtwarza mnóstwo formatów obrazu i dźwięku w bardzo dobrej jakości. Nie wiem jak się to przełoży na bezawaryjność, ale jak miałem mantę to równo co 9 miesięcy wysiadała.a potem tygodniami czekanie na naprawę.
 

jedi22

New member
Który DVD według was jest lepszy do odtwarzania divx-ów?
LG DVX 492H
Philips DVP 5990
Panasonic DVD - S33

A może coś innego?

 

Horhe Ortega

New member
jedi22 - Ferguson D-880 HX (to starszy model) to taki odpowiednik(klon) droższego Philipsa 5990 z ulepszonym softem.Nic lepszego w tej(200pln) cenie raczej nie znajdziesz.Jest też nowszy nawet za 150pln model D-890 HX tyle że o nim nic nie wiem-ale inni koledzy chyba już rozpracowują.O ile tylko jakościowo-softowo/inne nie ustępuje poprzednikowi-to pewny HIT.
 

gryf66

New member
Proszę o informację tych kolegów co posiadają ten odtwarzacz.
Po pierwsze czy obsługuje kodek H.264 i inne kodeki xvid (niestety stara wiwa nie obsługuje).
Oraz czy pracuje z dyskami usb i do jakiej wielkości (jaka max. partycja i czy tylko FAT32)
Niestety muszę coś kupić dla dzieciaków.

Pozdrawiam i dziękuję.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Niestety fergusony się szybko psują miałem 3 sztuki i niestety każdy po czasie przestał czytać lub zacinał.Teraz mam pionner dv 400 z wgranym softem i chodzi bez zarzutów napisy dzięki nowemu softowi perfekt.
 

tzbik

New member
W stwierdzenie o awaryjności fergusonów nie uwierzę. W sklepie w którym sprzedają także fergusony, nie mieli reklamacji na nie, za to na innej marki nie raz. Ja na razie za krótko mam fergusona D-890 i nie powiem czy jest awaryjny, natomiast manta emparor 2 psuł się średnio co 9 miesięcy. Jakość wykonania fergusona do manty jest o niebo lepsza dlatego spodziewam się po fergusonie dłuższego żywota.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Przepraszam za pomyłkę nie wiem dlaczego ferguson mi się skojarzył z mantą chyba za dużo browarka oczywiście chodziło mi o mantę miałem 3 modele i czas ich żywota był bardzo krótki ,przyznam że softy i napisy były o niebo lepsze niż np w philipsie ale niestety jakość china.jeszcze raz przepraszam użytkowników fergusona chyba mi się skojarzyło z tunerem sat tak popularnym ale dvd ferguson nigdy nie miałem i nie wiem jakie są.
Nadal polecam pionner dv 400 lub 410 projektor ma licznik który mam razem z dvd pionner i mam 1200 godzin ile filmów wyświetlił przez usb i czytnik ? czasami warto dopłacić.
 

uzielone

New member
Philips czy Pioneer?

Zastanawiam się nad zmianą mojego starego odtwarzacza dvd Philipsa na nowy model z HDMI i USB. Mam go podpiętego coaxialem do amplitunera Philipsa i komponentem do TV. Do kompletu pasowałoby dokupić np. taki model Philipsa jak DVP 5990, który kosztuje ok. 300zł. Zastanawiam się również nad zakupem np. Pioneera DV-420V, do którego mógłbym później przyszłościowo dokupić wzmacniacz z linii VSX i zmienić kino Philipsa na Pioneera. Z doświadczenia z użytkowania mojego Philipsa można mu dać duży plus za obsługę plików divix i plików tekstowych a jak ma się sprawa z Pioneerami? I jak radzi sobie Pioneer ze skalowaniem formatu dvd do HD?
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Jaki odtwarzacz dvd wybrać?

Witam.Mam zapytanie z prośbą o pomoc w doborze stacjonarnego odtwarzacza dvd.W obecnej chwili posiadam Bellwood HD-311.Ogólnie jestem z niego zadowolony.Do wad można zaliczyć ewentualnie USB 1.1 i działanie pilota, którego trzeba dosłownie celować.Jeżeli chodzi o odtwarzanie divixów to naprawdę trudno znależć pozycje której nie odpali.Teraz chciałbym coś dobrego,bezawaryjnego z USB 2.0,coś co nie będzie miało problemów z odtwarzaniem divixów z obsługą PL czcionki(m.in.powiększanie czcionki,jej przesuwania do góry i na dół).Brałem pod uwagę Pioneer DV-410.Ale nie wiem jakie możliwości są po wgraniu alternatywnego softu.Chodzi mi o manewry z PL czcionką(jej wielkość,podwyższanie i jej obniżanie).Pozostałe moje wybory to chyba coś z Fergusona D-890HX(podobno awaryjny?) oraz DVP868HD.Może coś byście doradzili...
 
Do góry