Tak dobrze "zarlo" i "zdechlo" :-)

marek301

New member
Takie byly postanowienia o kupnie nowego proja
i "kryzysik" plany "u.upil" 8)

Pisze o tym bo widac golym okiem jak malym zainteresowaniem
cieszy sie ten dzial.

Ludzie ida na "latwizne" i kupuja LCD TV.
Projektor dla nich to "czarna magia" :cool:

Po prostu nastal czas "hamburgerow i chipsow"
Proletariat kreuje codzienne "badziewne" zycie ! :p;):mrgreen:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja o projektorze myślałem od daaaaawnych czasów, gdy można było tylko se pomarzyć.

Z czasem stawały się coraz mniej niedostępne, potem coraz przystępniejsze. Przez pewien czas rozważałem plazmę, jak zeszły do 3000...4000 PLN za 42 cale, stawia się toto na stoliku rtv, krótki kabelek do DVD, et voila! Ale nieco męczył mały format 42". Rok temu kusiła mnie "okazja", powystawowy KDS 55" Sony za 4500. Ino wahałem się, bo nie było gwarancji na lampę, obsługa sklepu miała problem z wydostaniem pilota, co uniemożliwiało sprawdzenie ilości lampogodzin...

A co przeważyło? Na ścianie w pracy narysowałem prostokąt 55", 16:9, usiadłem w "domowej" odległości 2,2 m od niego i pomyslałem że wydawanie 4500 na mały obrazek to zbyt duża, jak dla mnie, perwersja...

;) :D
 

tomek67

New member
Fakt trochę ruch na forum ostatnio mniejszy.
Myślałem też, że w tym roku
będzie się sprzedawał tylko Full HD.
A ceny elektroniki nieco oszalały
i HD Ready kosztuje teraz tyle co półtora roku temu.
 

Smartek

New member
A mój Słonik nadal śmiga. Ostatnio Quantum wyświetlał.
I wszyscy zadowoleni ;>.

PS. kupowałem plazmę 42" jak kosztowała 6500zł... jaki ja mógłbym mieć teraz projektorek za tę cenę... :-(
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam te zsi edolacze i stwierdzam ze malo tu sie ostatnio pisze niczym nastapil krysyz to bylo dobrze ceny projektorow hd redy byly male kto mial mneij kasy upowal takie fulhd tez tanialy i zauwazyc mozna bylo ze juz hdredy nei sa produkowane tylko producenci wypuszczaja same projektory fulhd i jak juz pisalem na poczatku gdyby eni krysys to ten rok by byl dobry duzo osob zaczelo by kupowac proj. fulhd ceny by spadaly konkurencja by sie rozwijala a tak wielki zastoj i zwiazana z tym cisza na forum bo jak by ludzie kupowali to by i byly tematy do rozmow, troch eszkoda teraz tylko mozna pomazyc o tamtych czasach kiedy euro bylo za mniejwiecej 3zl i najtanszy proj. fulhd niewiele ponad 4000zl.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
eee.... troche za bardzo "kraczecie".... a to ze ceny w Polsce skoczyly -wydaje mi sie ze jest to spowodowane tez zabiegami dystrybutorow ktorzy tak jakby stwierdzili ze "poniewaz bedzie sprzedawac sie mniej sprzetu to trzeba odbic sobie na tych sztukach co pojda"....
latwo to moge stwierdzic na podstawie porownania cen mojego proja...
roznica kursu waluty 10% a wzrost ceny w Polsce - ponad 20%....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pare miesiecy temu funt byl po 4.55 zl a teraz jest po 5 zl...
tak napewno 10%.... ;)

poniewaz czesto transferuje pieniadze w jedna i druga strone to moge ci nawet dokladne daty podac razem z kursem....
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
mat74 napisał:
pare miesiecy temu funt byl po 4.55 zl a teraz jest po 5 zl...
tak napewno 10%.... ;)

poniewaz czesto transferuje pieniadze w jedna i druga strone to moge ci nawet dokladne daty podac razem z kursem....
Ale ceny projektorów u nas zależą głównie od Euro i $.
$ było po około 2.1 teraz jest 3.3-3.4, to jest ponad 50%
Przypuszczam, że funt też stracił na wartości.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
2007...... no jak ktos sie dwa lata szykuje do kupna projektora to go faktycznie moze cena waluty zaskoczyc....:D

jesli ceny w Polsce sa uzaleznione od kursu euro ,jednoczesnie funt stracil na wartosci a ceny projektorow w funtach pozostaly bez zmian (a pozostaly...-wystarczy sprawdzic...) - wiec trzeba troche pomyslec zamiast nabijac kabze cwaniakom.... lub tylko sie "oblizywac" i marudzic...
 

dread

New member
Bez reklam
Kursy srednie NBP

USD
2.02 - lipiec 2008r.
3.90 - luty 2009r.
3.34 - dzis

EUR
3.20 - lipiec 2008r.
4.90 - luty 2009r.
4.44 - dzis

GBP
4.03 - lipiec 2008r.
5.52 - luty 2009r.
4.89 - dzis
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
timonek napisał:
troch eszkoda teraz tylko mozna pomazyc o tamtych czasach kiedy euro bylo za mniejwiecej 3zl i najtanszy proj. fulhd niewiele ponad 4000zl.

calkiem niezly projektor full hd mozna dostac od 950 do 1050 £ pomnoz to sobie razy 4.89 zl.........
albo pozostan ze swoimi marzeniami.....kolejne dwa lub dwanascie lat......;)
 

dread

New member
Bez reklam
Dla mnie największa porażka to jest ten dolar.
W poprzednim roku w okresie maj-grudzien sprowadzilem dwadziescia pare plyt BR z USA, nowosci wychodzily po ~50zl, w tym roku zakupione sztuk dwie i do konca roku raczej niewiele sie w tym wzgledzie zmieni jesli dolar pozostanie na obecnym poziomie.
 

timonek

Member
Bez reklam
mat74 napisał:
calkiem niezly projektor full hd mozna dostac od 950 do 1050 £ pomnoz to sobie razy 4.89 zl.........
albo pozostan ze swoimi marzeniami.....kolejne dwa lub dwanascie lat......;)

Wiesz malo mi to mowi bo po pierwsze jaki projektor i masz na mysli i czy jet on dostepny w polskich sklepach bo jezeli masz na mysli jakies sciaganie z zagranicy do mnei to nei interesuje zobacz za iel teraz mozna u nas kupic najtaniej projketor fulhd a za ile mozna bylo kupic wczesniej np. majtanszy sanyo z700 zdrozal ponad tysiac zl.
A gdyby byly takie kursy jak wczesniej to projektory byly by tansze a co wiadomo wiaze sie z tym wiecej ludzi by kupowalo a z czasem pod koniec roku ceny by jescez spadly i mozna by przypszczac ze fulhd mozna by dostac ponieezj 4000zl a teraz co masz i nawet nie ma co sie szybko spodziewac takich cen dla wiekszosci osob te ceny sa za wysokie i nie kupuja a jezeli ceny spadaja to i wiecej osob cos kupi a tak jest zastoj.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
950 £ kosztuje wlasnie ten sanyo z700....
co do reszty wypowiedzi- jedni kupuja,sprowadzaja,ogladaja,korzystaja....
inni siedza i marudza.....
kazdy robi to co lubi.....;)

a "gdybac" to sobie mozna do woli....
 

timonek

Member
Bez reklam
mat74 napisał:
950 £ kosztuje wlasnie ten sanyo z700....
co do reszty wypowiedzi- jedni kupuja,sprowadzaja,ogladaja,korzystaja....
inni siedza i marudza.....
kazdy robi to co lubi.....;)

a "gdybac" to sobie mozna do woli....

Wiesz ja nie marudze i nie gdybam tylko widze jakie sa ceny w sklepach i jakos za tyle nie wdizalem a w sprowadanie sie nie bawie , wiec nie moge kupic i ogladac bo nie widze za taka kase gdyby byl za tyle w sklepach lub inne modele w przyzwoitch bardziej cenach to co inengo ale tak to nadal jest za drogo , i jak juz pisalem gdzyby kursy nie poszly w gore to i ceny by sporo jescez spadly wraz z popytem na sprzet a gdy teraz ceny podskoczyly to wieksosc osob comiaal zamiar cos w tym roku kupic a maial okreslona kwote to jej to nie wyszlo wlasnie zpowodu wzrostu cen spowodowanych wzrostem kursow walut i tyle taka jest prwada.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
timonek napisał:
gdyby byl za tyle w sklepach lub inne modele w przyzwoitch bardziej cenach to co inengo ale tak to nadal jest za drogo , i jak juz pisalem gdzyby kursy nie poszly w gore to i ceny by sporo jescez spadly wraz z popytem na sprzet a gdy teraz ceny podskoczyly to wieksosc osob comiaal zamiar cos w tym roku kupic a maial okreslona kwote to jej to nie wyszlo wlasnie zpowodu wzrostu cen spowodowanych wzrostem kursow walut i tyle taka jest prwada.

nie - wcale nie "gdybasz"......

a prawda jest taka ze jedni czekajac nie wiadomo na co obudzili sie "z reka w nocniku" ,a drudzy "kupili by wies lecz pieniadze gdzies..."
 
Do góry