TAGA HARMONY F100 v2

WiTT

New member
Bez reklam
rfneo - gratulacje zakupu, witamy kolegę posiadacza Platinusów :)
Co do meritum, w punktach:
1. Daruj sobie amplitunery w tym zadanym budżecie.
2. Nie zawracaj sobie głowy W(acikami). A to z tej przyczyny, że Platinusy bardzo łatwo napędzić - a tym bardziej wzmacniaczem.
3. pomieszczenie 30m2. Zaproponuję tak -> NAD C356. Wiem, wiem, znacząco ponad budżet. Chodzi mi o zobrazowanie jakiej klasy wzmaka powinieneś poszukiwać. Coś, co ma znaczną rezerwę mocy i nie boi się głośno zgrać.
4. Płynne loudness? A po kiego grzyba loudness na 30m2?? toż ta funkcja jest do cichego słuchania, a jak tu cicho słuchać z dobrymi efektami na 30m2? :)

Kierunek kolegi Krzysia jest jak najbardziej słuszny - używane wzmaki. Nowe w tej kwocie stłamszą i ograniczą walory Platinusów.
 

rfneo

New member
Starsze NODy odpadają ze względu na brzydotę.

Poszukam czegoś z używek, w tej chwili rzuciła mi się w oko Yamaha ax 750 oraz Onkyo 9511.
Ważne aby sprzęt miał pilot zdalnego sterowania.
 

rfneo

New member
Zdecydowałem się zakupić tymczasowy wzmacniacz Onkyo 9511. Wiem, że to nie jest idealny wzmacniacz ale sądzę że odczuje różnicę między Unitrą i Altusami :). Zapłaciłem z przysłką 400 zł.

allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-9511-stan-bdb-org-pilot-i4003622760.html
 

WiTT

New member
Bez reklam
No i elegancko, czekamy zatem na opis wrażeń :)
Fajnie że od właściciela prywatnego. Faktycznie wygląda na zadbany egzemplarz. No i cena - gdyby nawet nie trafiony zakup, wielkiego płaczu by nie było ;)

Jak dostaniesz i posłuchasz, napisz :eek:k:
 

lentym

New member
Witam was.
Ja również dołączę się do tematu, ponieważ zakupiłem w tym tygodniu cały zestaw 5.1 Taga Harmony Platinum Slim F-90SL z subem SW10 v2.
Póki co mam stary amp Yamahy 595 i wydaje mi się, że bez zmiany na lepszego amplitunera się nie obędzie.
Na odsłuchach w sklepach przody grały bardzo fajnie i dźwięcznie a u mnie w domu póki co jest bardzo płytko ze słabą górą.
Czytając wasze posty robię sobie nadzieję, że z każdą godziną grania, będą grały coraz lepiej.
Zastanawiam się nad NAD-em SR 5008, może jakimś Denonem.
Przed zakupem odsłuchiwałem wiele kolum i te Tagi naprawdę przypadły mi do gustu.
Podpowiedzcie mi tylko, z jakim ampkiem to może fajniej zagrać???

Oczywiście mówiłem o amplitunerze Marantz sr 5008 a nie NAD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sdolas

New member
Jak jeździłem na odsłuchy to zawsze ze swoim ampli, po podłączeniu w domu nie było żadnego negatywnego zaskoczenia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zawsze jak kupiłem coś nowego do domu, to jakoś nie było efektu WOW. Dopiero jak się wygrzało to było miło i przyjemnie:) Sprzęt musi trochę pograć i się dopasować, zaczynając od kolumn a kończąc na kablach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze jest inna opcja, czlowiek sie przyzwyczaja do brzmienia, ktore nie do konca pasowalo mu na poczatku, to ze sprzet sie wygrzewa to jedno, ale przyzwyczajenie tez moze platac figle i tracimy kontakt z rzeczywistoscia :)
 

lentym

New member
Ale jesteście w stanie mi doradzić jeśli chodzi o wybór amlitunera do tego Tagi f-90SL???
Mogą być też jakieś używane.
Ostatnio znalazłem na model MARANTZa 7200, starszy ale podobno dobry jeśli chodzi o brzmienie. Jestem ciekaw waszych opini odnoście tego modelu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, np. do kobitki mozemy sie przyzwyczaic, a potem na stare lata dowiadujemy sie ze sasiadka "brzmialaby" lepiej :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co jak co ale armanig jest niezawodny w tym temacie:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartfine

Member
Dawno nie pisałem,widzę że rodzina się powiększa ze swojej strony dodam że odkąd w ampli podbilem w Source level na +12 to kolumny zaczęły grać pełną piersią (membranki chodzą aż miło) i tak jak na początku kiedy były nowe zauwazalem poprawę a z dalszymi godzinami wygrzewania Jeszcze na plus (co opisywałem zresztą) to faktycznie jest tak że człowiek sam siebie zaczyna oszukiwać albo uzasadniać zakup i zatraca się w swojej utopii.Dzisiaj wiem że ustawienie prawidłowo dźwięku w pokoju może zająć nawet rok i że samemu trzeba przez to przejść (wtedy jest przyjemniej) i myślę że ampli nie są złe tylko naprawdę trzeba umieć się z nimi obejśc,przy wzmacniaczu stereo już tych problemów nie ma bo wszystko jest bardzo prosto ustawić od razu i stąd moim zdaniem u wielu użytkowników wzmacniacz zagra dużo lepiej niż ampli jeżeli mamy je źle ustawione. Oczywiście nie mówię że tak jest zawsze ale tu tkwi moim zdaniem pies pogrzebany,;-) pewnie mi się teraz dostanie po głowie:) ale takie zdanie sobie wyrobione na podstawie własnych doświadczeń.
 

lentym

New member
...może masz rację, ale jeśli masz amplituner, który idzie wąskim gardłem to zacząłbyś pewnie od zmiany elektroniki a potem zajął się właściwą kalibracją.
Dlatego moje pytanie brzmi - jakie są fajne amplitunery które dadzą sobie dobrze radę w stereo z Tagami Platinum SL-90SL?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dawno nie pisałem,widzę że rodzina się powiększa ze swojej strony dodam że odkąd w ampli podbilem w Source level na +12 to kolumny zaczęły grać pełną piersią (membranki chodzą aż miło) i tak jak na początku kiedy były nowe zauwazalem poprawę a z dalszymi godzinami wygrzewania Jeszcze na plus (co opisywałem zresztą) to faktycznie jest tak że człowiek sam siebie zaczyna oszukiwać albo uzasadniać zakup i zatraca się w swojej utopii.Dzisiaj wiem że ustawienie prawidłowo dźwięku w pokoju może zająć nawet rok i że samemu trzeba przez to przejść (wtedy jest przyjemniej) i myślę że ampli nie są złe tylko naprawdę trzeba umieć się z nimi obejśc,przy wzmacniaczu stereo już tych problemów nie ma bo wszystko jest bardzo prosto ustawić od razu i stąd moim zdaniem u wielu użytkowników wzmacniacz zagra dużo lepiej niż ampli jeżeli mamy je źle ustawione. Oczywiście nie mówię że tak jest zawsze ale tu tkwi moim zdaniem pies pogrzebany,;-) pewnie mi się teraz dostanie po głowie:) ale takie zdanie sobie wyrobione na podstawie własnych doświadczeń.

No nie do końca się zgodzę. Ja jak nie miałem wzmaka, to przerobiłem wszystkie opcje jeśli chodzi o dźwięk stereo na amplitunerze, i nigdy nie uzyskałem satysfakcjonujących efektów. Sporo kolegów też dokupiło wzmak, bo mieli podobny problem. Zobacz kolegę Whiplash, który już prawie biblię napisał w temacie "kalibracja kina domowego-dyskusja", próbował na wszystkie sposoby wycisnąć więcej ze swojego ampli i w końcu go sprzedaje na rzecz wzmacniacza stereo. To nie sztuka podbić na max. bas żeby był on pełniejszy i bardziej mięsisty. Wtedy przy większej głośności mogą występować przesterowania. Jednym wystarcza stereo z ampli a innym nie, ale jak dla mnie to bezdyskusyjna sprawa że wzmak za 2k zagra i tak lepiej od ampli KD za 2k, i żadne kombinacje nie pomogą.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Oho, koledzy na koniec weekendu się obudzili, bo coś za cicho było w weekend tutaj ;) :D

Rodzinka Platinusów faktycznie się rozrasta, aż miło, dobrze dobrze, chwali się :)

lentym - Na początku, gratulacje zakupu nowego zestawu :) jaki kolorek kolumn? :)
Co do ampli - napisz proszę na czym słuchałeś w sklepie, na czym się tak spodobał tam dźwięk. Marantz to dobry klocek, wspomniany (niechciany) NAD tym bardziej ;) Czego oczekujesz od ampli, wejścia/wyjścia, funkcjonalność, wygląd, moc/pomieszczenie, kwota etc. Jaki procent stereo/kino(koncerty)?

To że kolumny nowe muszą się "wygrzać" to już oczywiste i doświadczone przez wszystkich kolegów tutaj. Nie umniejszałbym jednak znaczenia ampli w zestawie, tak jak piszesz.
 

Sdolas

New member
.... ale jak dla mnie to bezdyskusyjna sprawa że wzmak za 2k zagra i tak lepiej od ampli KD za 2k, i żadne kombinacje nie pomogą.
Miałeś pewnie na myśli że ....w stereo ... ale nie napisałeś.
Ale i tak się nie zgodzę, wzmak stereo jest dwu kanałowy czyli i tak nie zagra lepiej, bo filmu czy koncertu wielokanałowego i tak nie pociągnie :D

lentym
A może 2113 ?
Jeszcze powinieneś dostać nówkę jak poszukasz w dobrej cenie.
Ja jestem z niego bardzo zadowolony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałeś pewnie na myśli że ....w stereo ... ale nie napisałeś.
Ale i tak się nie zgodzę, wzmak stereo jest dwu kanałowy czyli i tak nie zagra lepiej, bo filmu czy koncertu wielokanałowego i tak nie pociągnie :D

Porownujac wzmacniacz do amplitunera, naturalnie zawsze chodzi o tor stereo. Nie trzeba tu nic dopisywac.
Wzmacniacz jest 2 kanalowy, wiec rozumie sie samo przez sie.
Tu nie chodzi o kino, a wlasnie o stereo, a wzmacniacz zawsze zdeklasuje amplituner w tym temacie.
Do kina, jest amplituner i nikt tego nie kwestionuje.
Nie oznacza to ze na ampli nie mozna posluchac stereo, owszem mozna i to z powodzeniem, ale dla bardziej wymagajacych milosnikow stereo, zakup wzmacniacza to podstawa.
To dziala w dwie strony, film tez mozna obejrzec (odsluchac) na wzmacniaczu, ale dla milosnikow dzwieku wielokanalowego, amplituner z natury bedzie lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
armanig
Teraz to wyłożyłeś mi oczywistą oczywistość jak blondynie :-(
Gdybyś zauważył w mojej wypowiedzi fajną emotkę :grin:, to powinieneś załapać ironię w niej zawartą :)
 

lentym

New member
Oho, koledzy na koniec weekendu się obudzili, bo coś za cicho było w weekend tutaj ;) :D

Rodzinka Platinusów faktycznie się rozrasta, aż miło, dobrze dobrze, chwali się :)

lentym - Na początku, gratulacje zakupu nowego zestawu :) jaki kolorek kolumn? :)
Co do ampli - napisz proszę na czym słuchałeś w sklepie, na czym się tak spodobał tam dźwięk. Marantz to dobry klocek, wspomniany (niechciany) NAD tym bardziej ;) Czego oczekujesz od ampli, wejścia/wyjścia, funkcjonalność, wygląd, moc/pomieszczenie, kwota etc. Jaki procent stereo/kino(koncerty)?

To że kolumny nowe muszą się "wygrzać" to już oczywiste i doświadczone przez wszystkich kolegów tutaj. Nie umniejszałbym jednak znaczenia ampli w zestawie, tak jak piszesz.

Zastanawiałem się nad kolorem i mimo, że mam podłogę drewnianą merbał to wziąłem czarną okleinę, ponieważ jakinie to współgra z telewizorem sony 55" a białe membrany fajnie kontrastują z czarną obudową.
Generalnie chodzi mi o dobre brzmienie w stereo bo chcę tego do muzyki i koncertów.
No właśnie nie wiem na czym odsłuchiwałem ale potencjał te kolumienki pokazały.
Moja Yamaha 596 ma pobór mocy tylko 250W i wydaje mi się, że po prostu ten amp za mało prądu dostarcza kolumnom aby je napędzić - przynajmniej taką wersję usłyszałem w jednym ze sklepów zajmujących się zawodowo tą tematyką.
Dużo osób poleca mi marantz-a 5xxx,6xxx,
Słyszałem na tym forum dużo fajnych opinii na temat Denonów z serii X-x000
Budżet? jeszcze się nie zastanawiałem ale 2-3k/zł mógłbym wydać.
 
Do góry