T200hd, T220hd, T260hd

kloss_tc

New member
Witajcie,

Mam pytanie odnośnie tych monitorów - czy ktoś ma, używa/widział, testował ?

Chcę do "gabinetu", gdzie stoi komputer, wstawić TV, ale że nadszedł czas wymiany monitora (stary poczciwy LCD Samsunga po 8 latach zaczyna mieć jakieś smugi - jakby podświetlenie matrycy siadało, albo coś z "kryształami" :) ) doszedłem do wniosku, że żeby nie zagracać - wezmę może "2w1" :)

Specyfikacja:
Rozdzielczość: 1680x1050
Jasność 300 cd/m2
Kontrast 10.000:1
Czas reakcji 5ms
Kąty 170/160 (poz/pion)
16,7 mln kolorów
Gniazda: 15pin D-sub, DVI-D, 2xHDMI, Component, DTV Tuner, Optical Out, Scart, Cl Slot
Dźwięk: 3W x 2 (SRS TruSurround XT)
Tuner DVB-T (pewnie mpg2)

Alternatywą jest oczywiście sam monitor T200, T220 + tuner tv do komputera.

Jakieś opinie ?
Pozdr
 

REddy

New member
Hmm. to jest bardzo ciekawy monitor/tv, sam planuje zakupic cos takiego. Zaleta napewno jest jego uniwersalnośc nadaje sie pod kompa-brak problemu z podłaczeniem i wyswietlaniem rozdzielczosci. Bardziej jednak ciekawi mnie jak sprawuje sie jako tv, jak skalowanie i jakie sa mozliwosci tunera, ja osobiscie planuje t240hd lub t260hd.
Pozdrawiam
 

kloss_tc

New member
no ja bardziej 220, w ostateczności 200, malutki pokój jest :)

może jednak znajdzie się ktoś, kto korzystał z tego monitora jako TV ? :)
 

grzechlo

New member
Rozwiązanie

Witam,

Od wczoraj korzystam z monitora T260HD, jak narazie testuję jako TV.
Na TV analog naziemnej spisuje się całkiem dobrze, nie mam w zasięgu nadajnika DVB-T, ale mam spory problem ze zmuszeniem monitorka do pracy w trybie HD z nbox recorderem.

Próbowałem połączeń nbox HDMI > monitor HDMI oraz nbox HDMI > monitor DVI - z przejściówką HDMI na DVI. Tuner nie rozpoznaje połączenia HD i wchodzi w tryb SD. Objawia się to tym, że po włączeniu zasilania tunera, przez kilka sekund wyświetlana jest plansza "Uruchamianie odbiornika. Proszę czekać...", po czym monitor wyświetla info "brak sygnału", a tuner wchodzi w tryb SD1 (CVBS).
Czy problemem może być obsługa HDCP? A może kupiłem słabiutki kabel HDMI (Tesco Technika) za 59,99 zł.

OK mam :)
Aby cieszyć się jakością HD, należy ręcznie wymusić tryb 1080i (HDMI) za pomocą przycisku RES na panelu nboxa.


Pozdrawiam
Grzesiek
 
Ostatnia edycja:

masturbant

New member
Mam monitor czy tez TV Samsung T240HD od kilku dni. Jest naprawdę OK. Jedyna jego wada to głośniki, które są tyle warte co najtańsze modele w media-markt. Do TV może być, ale np. do słuchania mp3 czy CD-Audio już się nie nadają. Obraz super, zarówno w funkcji TV jak i monitor. Oczywiście przy uwzględnieniu że jest to TV analogowa (PAL). Ciekaw jestem jak wygląda obraz na 20'' czy 22". Pozdrawiam Ziomali z :mrgreen: ZDOL BNIW :hmm:
 

Alundro

New member
Co lepsze 220 czy 220HD.Chciałbym mieć ten monitor pod komputer i xboxa 360.I interesuje mnie czy parametry 220HD czyli iż jest to też TV z HD lepiej nadają się także pod xboxa 360?220 ma kontrast 20.000 zaś 220HD 10.000+5ms a 220 ma 2 ms.
 

REddy

New member
zalezy czy jest ci potrzebny do tv czy nie t220hd ma 2x hdmi a t220 ma tylko jedno zlacze, apropo parametrów do xboxa napewno nie bedzie duzej roznicy ale w cenie jest dosc spora bo chyba ok. 350-400zl, wiec pomysl czy bedziesz korzystal z tunera.

pozdrawiam
 

darso1

New member
t220hd

Kilka uwag nt. T 220 HD mam ten "odbiorniko-monitor" od paru dni. Z braku miejsca wcześniej mialem też Samsunga 19" 941 MP. w nowym T220 HD TV analogowe jest o wiele bardziej czule. Możliwości dostosowania obrazu TV są bardzo dobre. nie mam w zasięgu DVB-T z Polski ale niebawem majązacząć nadawać czesi to sprawdzę cyfrową telewizję . Jako monitor to od paru dni rozsylam infa z prośbami o pomoc gdyż nie ma ustawionej prawidłowo pionowej mory co skutkuje rozmywaniem się czcionek w czterech pionowych paskach. Przy pracy z dokumentami to irytuje. Nie mogę uzyskać pomocy w tym wydawać by się mogło błachej kwestji.
 

sooboo

New member
Mam zamiar kupić T200HD jako telewizor i chciałbym się dowiedzieć, czy telewizor będzie działał niepodłączony do komputera, podłączony jedynie pod prąd i kablówkę?
 

krajesek

New member
A może ktoś pomoże z takim problemem??
Mam T220HD z niestety mpeg2 a przydałoby się
odbierać cyfrowy naziemny czyli mpeg4
Czy ktoś podjął walkę i znalazł współpracujący CI
bo nie mam za bardzo miejsca na stawianie dekodera
a eurozłącze do mnie nie przemawia tym bardziej
że wolałbym korzystać z pilota samsungowego...
 
Ostatnia edycja:
Do góry