szybkie pytanie szybka odpowiedz

bronekwoj

New member
po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw mam poraz kolejny pytanie .
Który teleizor lcd wybrac dla pokoju o wymiarach 5na 5.
40 czy 46''
samsung sharp sony toshiba philips.
kasa bo na pewno padnie te pytanie góra 6500
jaki sygnał :przez hdmi z N i przez hdmi z odtwarzacza dvd i na razie nie bezie nic lepszego.
modele z tego co czytam to jest tak.
Sharp modele le 810.820.812.822 wymagają profesjonalnej kalibracji.
Sony podobno zeszło juz na psy ze swoimi telewizorami modele KDL coś sie w nich po jakimś czasie wypala.
Toshiba z tego co sie doczytałem to jest lepsza od sharpa i sony pod wzgledem reprodukcji kolorów w sygnale sd i dvd.
Samsung nie wiem co napisać skoro wszyscy narzekają że teraz firma idzie na ilość nie na jakosc.
Philips np model pfl 9664H .
Wiec co sadzicie co można kupic żeby być zadowolony z oglądanie tv.
Sharp modele le 810.812.820.822
Sony model Z 5500. lub inny z ferlnej seri kdl
Toshiba seria WL 753
Samsung C7000
Philips pfl 9664
czekam na wasze opinie
 

Mike25

New member
Philips 47PFL9664H
Sony 46EX500
Sharp 46LE705
Toshiba 46SL733G (moim zdaniem nie warto dopłacać 1000zł do WL753 za trochę większy kontrast i 200hz - w praktyce niewiele to daje)
Samsung LE46650 (uważać na matryce, bo Samsung stosuje loterie)

Większość z powyższych modeli posiada też swoje 40'' odpowiedniki. Ponadto te TV mają matryce LCD wykonane w różnych technologiach, więc w pierwszej chwili zalecałbym zorientować się jaki typ Ci najbardziej będzie odpowiadać).

Jakikolwiek TV wybierzesz, pamiętaj o sprawdzeniu, czy nie był już zwracany (fabrycznie zaplombowane pudełko), sprawdź też czy nie ma problemów z podświetleniem (clouding) i przetestuj na obecność wadliwych pixeli. Upewnij się też, czy jest możliwość bezproblemowej zamiany/zwrotu TV i ile na to będziesz mieć dni od momentu zakupu.


pzdr
 
Ostatnia edycja:

bronekwoj

New member
MIKE 25. czyli musze miec sie na bacznosci kupując telewizor.
a tak według twojej teori który z tych modeli mógłbym sie zainteresować a które odrzucić i czy 46'' dla mojego pokoju to za dużo czy lepiej zainteresować sie 40''
 

JackS.

New member
Bez reklam
MIKE 25. czyli musze miec sie na bacznosci kupując telewizor.
a tak według twojej teori który z tych modeli mógłbym sie zainteresować a które odrzucić i czy 46'' dla mojego pokoju to za dużo czy lepiej zainteresować sie 40''
Raczej za mało, ale wszystko zależy nie od wymiarów pokoju, tylko od tego jak daleko będzie od miejsca skąd się ogląda TV do jego ekranu.

Zresztą tu masz link do konfiguratora Panasonica: Centrum Dobrego Obrazu Sam sobie dopasuj kanapę do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
MIKE 25. czyli musze miec sie na bacznosci kupując telewizor.
a tak według twojej teori który z tych modeli mógłbym sie zainteresować a które odrzucić i czy 46'' dla mojego pokoju to za dużo czy lepiej zainteresować sie 40''
Najlepszy z nich jest Philips, najbardziej uniwersalny i ma świetne głośniki.
W dalszej kolejności bym rozważał Sony, potem Toshibe, Sharpa i Samsunga.
Masz pokój 5x5m, ale nie napisałeś z jakiej odległości będziesz oglądał? Jeśli będzie to 2-3m to 40'' spokojnie styknie, natomiast jak większa to już bym się rozglądał za 46''.
 

bronekwoj

New member
odleglosc od telewizora 3.90 do 4.5 m.
mike25 czyli philips wedlug ciebie byłby najlepszy tak a mozesz mi jeszcze powiedziec troche wiecej na tamat tego modelu i wyswietlanego na nim obrazu.
Bylbym zadowolony wedlug ciebie z tego modelu.
 

bronekwoj

New member
czytałem wypowiedzi posiadaczy philipsa 9664 i zauwazylem ze w philu jest chyba duzy problem z matryca a raczej z jej podswietleniem czy jakims wpadaniem kurzu do srodka i pozniej powstaja ciemne plamy na matrycy moze ktos skorygowac to co napisalem.
CHCE WRESZCIE MIEC TO Z GLOWY I KUPIC TEN CHOLERNY TV POMOZCIE CO WZIASC I JAKIEJ WIELKOSCI CZY TAK JAK PISAL MIKE25.
CZY PHILIPSA 9664H
CZY SONY I TU NIE WIEM KTORY MODEL Z CZY KDL.
CZY TOSHIBE .
CZY SHARPA NIBY TRZEBA PROFESJONALNEJ KALIBRACJI ZEBY WOGOLE MOZNA BYLO OGLADAC TEN TV.
I NA KONIEC POZOSTAJE SAMSUNG
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

bronekwoj

New member
nie wiem nie jestem przekonany co do plazm nie jestem przekonany z powodu wypalen pikseli chociaz nie jestem w tym temacie znawca.
Nie wiem co mam zrobic jestem w dolku.
Nie mam koncepcji na marke model i wielkosc wszystko jest do dupy caly ten kit o telewizorach kiedy byly tylko crt i nie bylo problemu.
Wiec posiedze sobie jeszcze z 2 lata na forach poczytam i moze wreszcie ktos mi cos doradzi
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
:) kup WL753 widzialem naprawde fajny TV, lub LE820 jak CI sie podobaja podkręcone kolorki. Uwierz mi te wszystkie testy są ok, ale dla zwykłęgo smirtelnika nie maja w większosci znaczenia. Jedynie testy czerni i kątów.
 

bronekwoj

New member
Niech ktos poda wreszcie jakis konkret CO KUPIC JAKI LCD WIELKOSC MARKA MODEL TO CHYBA NIE JEST TRUDNE DLA ZNAWCÓW TEMATU.PROSZE BO JUŻ MAM DOSYĆ CZYTANIA ZE TAN JEST TAKI TA FIRMA TAKA A MODEL TEJ FIRMY TAKI CZY OWAKI NIE MAM TUTAJ KOGOŚ KTA MÓGŁBY POWIEDZIEĆ .
STARY DLA CIEBIE NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM BĘDZIE :TAKIEJ WIELKOŚCI TELEWIZOR TAKIEJ FIRMY BO JEST DOBRA I NIE MA DUŻO REKLAMACJI JESLI CHODZI O TEN TELEWIZOR CZY MATRYCE Z TEGO TELEWIZORA I TA MARKA JEST DOBRA BO NP SERWIS NIE ROBI KLIENTA W BAMBUKO I TYLE STYKA.POZDRO DLA FACHOWCÓW
 

bronekwoj

New member
dzieki akwidzynski widze zy tylko potrafiles normalnie podejsc z jajami do tej sprawy mozesz mi jeszcze powiedziec jedno czy zamiast le 820 nie bylo by lepiej 810 chodzi o ta szybe i w niej odbicia chyba ze nie jest az tak zle jak pisza z gory dzieki za odpowiedz
 

GrzegorzCha

New member
Z całą pewnością lepiej 810. Wiem bo mam. Kalibrację robiłem przy pomocy płyty DVD z jakiejś gazety ( takie podstawowe plansze, które można też znaleźć w internecie ) i mnie obraz zadowala w 99 %. Aż strach pomyśleć jaki byłby po naprawdę profesjonalnej kalibracji. Sądzę, że tak czy inaczej od kalibracji ważniejszy jest porządny sygnał, np. od czasu do czasu jakiś fajny filmik z blu raya. :)
 
Ostatnia edycja:

bronekwoj

New member
wiec wedlug was biorac pod uwage to ze sharp potrzebuje kalibracji i nie wiadomo czy samemu można by bylo taka wykonac dalej uważacie ze w moim przypadku lepszy sharp od toshiby 753 bo nie wiem czy decydujac sie na zakup sharpa bede zadowolony z obrazu bez kalibracji
 

Mike25

New member
wiec wedlug was biorac pod uwage to ze sharp potrzebuje kalibracji i nie wiadomo czy samemu można by bylo taka wykonac dalej uważacie ze w moim przypadku lepszy sharp od toshiby 753 bo nie wiem czy decydujac sie na zakup sharpa bede zadowolony z obrazu bez kalibracji
Moim zdaniem już lepiej bierz Toshibe. W standardach przemysłu filmowego i tak wszystko jest robione w RGB, więc zalet RGBY jako przeciętny użytkownik i tak nie uświadczysz. Kalibracja faktycznie jest kłopotliwa (właśnie przez dodatkowy kolor Y). Ustawienia tzw gotowe jak na flatpanelshd mogą być przydatne, ale pamiętajmy, że nie jest to żaden wzorzec. Zazwyczaj te same modele TV w testach różnych uznanych i wiarygodnych portali mają odmienną profesjonalną kalibrację (inne urządzenia, inne warunki oświetlenia w pomieszczeniu). Mogą być więc jakimś punktem wyjścia, ale nie na zasadzie "kopiuj-wklej". Ja sam do mojego TV (inny model inna marka) musiałem tweakować kalibrację pod mój egzemplarz, gdyż żadne profesjonalne ustawienia z neta się nie sprawdziły.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Wiadomo przeciętny śmiertelnik i tak ustawi obraz tak jak mu pasuje. Prosty przykład, kiedyś druknąłem ojcu ustawienia z avforums do Samsunga A656. Po "kalibracji" TV ojciec powiedział: daj spokoj moje ustawienia są 100 razy lepsze :D
 
Do góry