Szybki temat - 55" bez bajerow

maniek530

Banned
Netflix i YT są i bardzo płynnie chodzą (wiadomo zależy od neta - przy słabym sygnale skaluje do niższej rozdzielczości)
5" robi dużą różnicę - sam się o tym przekonałem wybierając TV.
Jeśli chodzi o czerń to chyba dobrze że jest "czarna" a nie szara :) - zawsze można to skorygować ustawieniami - gorzej w drugą stronę by było :)
Dla mnie w tej cenie trudno o lepszy TV w 60" ! (3,4k plz)
Matryca 120Hz od Sharp-a - wkleiłem w innym poście foto z MS w moim tv.
Tak jak Kiki napisał - chcę go na 2-3 lata (max. 4) - zobaczymy co się "urodzi" w tym czasie.
 
Ostatnia edycja:

noname123

Member
Panowie pojawila sie opcja zakupu Thomsona 55ua9806 uzywki, jeszcze ma czesc folii, na rocznej gwarancji w stanie idealnym za 3200 zl. Co wy na to ?

Bylem dzisiaj i testowalem sony kdl-55-w809 ale Samsung duzo lepszy, pomijam fakt ze znowu sie android wieszal...

Wiec albo uzywka Thomsona 55ua9806 quantum dot albo nowka Samsung ue60j6240.

Prosze o pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Panowie pojawila sie opcja zakupu Thomsona 55ua9806 uzywki, jeszcze ma czesc folii, na rocznej gwarancji w stanie idealnym za 3200 zl. Co wy na to ?

Bylem dzisiaj i testowalem sony kdl-55-w809 ale Samsung duzo lepszy, pomijam fakt ze znowu sie android wieszal...

Wiec albo uzywka Thomsona 55ua9806 quantum dot albo nowka Samsung ue60j6240.

Prosze o pomoc :)

Cena dobra ale dlaczego ktoś już go sprzedaje ???? Matryca mniejsza ale masz 4K - nie widziałem go na żywo.
 

noname123

Member
Jakis gracz to sprzedaje, pewnie juz za maly :) na pokladzie glosniki Harman/Kardon, 4k i 3d + 2 pary okularow. Folia na brzegach i maskownicy kabli. Uzywany 3-4 razy w tyg po 2-3 h do ps4.

Ja tych bajerow nie potrzebuje, ale kusza mnie te quantum dot'y... Warto?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena ok. Ale Za niewielką dopłatą masz nowe modele 4K, 100Hz, HDR i VP9.
I multimedia też znakomite. Gwarancja 2 lata , więc się dobrze zastanów.
 

noname123

Member
No i kupilem tego Thomsona, dam znac jak przyjdzie. Jak cos to moge go zwrocic. Dziekuje wszystkim za zaangazowanie w temat. Mam nadzieje, ze jakosc obrazu nie bedzie gorsza niz w Samsungu.
 

noname123

Member
Wiec wczoraj do mnie dotarl 55UA9806. Jak wiecie kupilem uzywke na jeszcze rocznej gwarancji. Stan idealny, w sumie nie ma sie do czego przyczepic poza moze malutkim zarysowaniem na stopce od tv. Ale juz wisi na scianie wiec stopka to nie problem. Telewizor ma jeszcze folie ochronna na ramce oraz z tylu na zaslepkach.
Po kilku godzinach gorna czesc obudowy sie grzeje, dym nie leci :) takze w pokoju odrazu cieplej :) Jesli chodzi o podswietlenie to przy zgaszonym swietle jak caly ekran jest czarny, to widac w naroznikach jasne podswietlenie. Nie przeszkadza mi to bo nie widac tego w filmach czy grach. To takie pierdoly, mi nie przeszkadzaja.
Bardzo sprawnie czyta filmy z dysku 1TB, z napisami tez nie ma problemu. Napisy sa w kolorze zoltym - nie wiem czy to mozna zmienic, zawsze mialem biale w innych tv :)
Dzwiek bardzo czysty - jak nie z tv. Kina to nie zastapi, wiadomo. Ale dzwiek naprawde jest przyjemny.
Odpalilem wczoraj PS3 do testow, obraz naprawde bdb. Pelna plynnosc.
Jakosc wykonania w porownaniu do sony czy samsunga to przepasc. Przynajmniej jesli chodzi o te modele, ktore widzialem. Chinczyki nie zalowali na materialy obudowy. Takze wyglad na bogato. Minusem jesli chodzi o wyglad jest na pewno ta pionowa srebrna kreska, ktora laczy sie z noga/podporka - powinna byc czarna.
Jesli chodzi o smart tv to niestety muli sie. Do tego nie dziala mi youtube, nie moge uruchomic aplikacji bo wyskakuje komunikat zebym sprawdzil czy mam polaczenie z internetem bo aplikacja nie moze sie polaczyc z portalem. Polaczenie z netem jest, bo tv moze sprawdzic czy sa dostepne jakies aktualizacje na serwerze. Adresacje otrzymuje z DHCP. Nie bardzo wiem co mu dolega z tym youtubem... ma ktos jakis pomysl?

Ogolnie poki co jestem zadowolony, tak po szybkich testach. Smart TV jak wspomnialem muli, dlatego pewnie i tak kupie chromecasta. Bede wdzieczny za podpowiedzi jak rozwiazac problem z youtubem.
 

noname123

Member
Udalo mi sie ogarnac temat youtuba na thomsonie. Oczywiscie wielkie podziekowania dla Kikiego za kontakt do kolegi Marka, ktory specjalnie dla mnie sprawdzil jeden z egzemplarzy jak radzi sobie z internetem i czy aplikacje na nim dzialaja. Dodatkowo podsunal mi slowo klucz do rozwiazania problemu - mianowicie zeby poprawnie dzialaly aplikacje webowe na Thomsonie musi byc poprawnie skonfigurowana data i czas !
U mnie oczywiscie nie byla skonfigurowana po resecie softu. Teraz pytanie dlaczego data jest tak wazna?
Jestem przekonany ,ze chodzi tutaj dokladnie o problem przy nawiazywaniu polaczenia z serwerem po https. Jesli data byla zla to szyfrowanego polaczenia nie nawiazemy,a certyfikat klucza publicznego serwera np. X.509 nie zostanie zaakceptowany. Widocznie chinole nie zaimplementowali wyjatku na ta okolicznosc co skutkowalo komunikatem o braku polaczenia z siecia zamiast komunikatu o bledzie certyfikatu. Mozna by to sprawdzic jakims analizatorem pakietow sieciowych.
Jesli chodzi o tvn player to aplikacja dziala, opisy seriali/filmow sie laduja, ale po wybraniu ktoregos z nich wszystko stoi i nic sie nie laduje. W wolnej chwili podepne pod TV wiresharka i sprawdze co go boli w tym tvn playerze. Chyba ,ze ktos temat przerabial i wie gdzie lezy problem?

Dzieki jeszcze raz, znowu kocham swojego Thomsona :)
 
Do góry