Szybki temat - 55" bez bajerow

noname123

Member
Witam,

Panowie, zastanawialem sie na zakupem TV od dluzszego czasu, im wiecej czytalem tym bylem glupszy i z tego co widze, nie ma telewizorow bezproblemowych. Nie wazne czy wezmiemy tv za 4 tys., 6 czy 10 tys. Kazdy na cos cierpi, a to nie dziala to a to tamto, a to sie cos wiesza itp. Poczatkowo szukalem 60-65", jednak powyzej 55" ceny juz ostro szybuja w gore, a telewizory do powiedzmy 10 tys. zl wedlug mnie, nie sa warte tej ceny z uwagi na swoje bolaczki oraz szybki rozwoj technologii.
Osobiscie potrzebuje TV do sporadycznego grania w ps3/ps4, obejrzenia filmow (wieczorem) z dysku (sporadycznie z dotwarzacza dvd) no i zeby codziennie wieczorem na chwile zawiesic na nim oko - wlaczajac jakies discovery czy kanal muzyczny.
Nie zalezy mi na 4k i wodotryskach. Potrzebuje TV ze stabilnym softem, z mozliwoscia odpalenia youtuba. Chcialbym zeby telewizor nie zepsul sie w ciagu chociaz 2-3 lat :)
Czytajac rozne testy i porownania wybor padl na moim zdaniem swietny TV:
Samsung UE55H6400. Stosunek ceny do jakosci i stabilnosci softu tego TV jak najbardziej na plus. Z testow wynika ,ze obraz i czern jest na bdb poziomie, czyli w sumie do moich potrzeb wystarczy.

p.s. Tak wiem, ze model wyzszy ma wbudowany tuner, ale nie przeszkadza mi zew. tuner po hdmi :)

Teraz mam 2 pytania do Was szanowni koledzy:

1. Telewizor moge kupic za 3700 zl z uchwytem Skymaster 4D65 i dostawa do domu oraz 2x okulary 3d w zestawie. Czy ta cena jest dobra? Ogolnie to juz malo kto ma na sprzedaz ten tv :)

2. Wiadomo, ze ten tv nie nalezy do najnowszych, czy to oznacza ,ze sa tylko modele sprzed 2-3 lat? Czy mam szanse zalapac sie na model wyprodukowany np. w tym roku- jesli w ogole sa jeszcze produkowane?

3. Z testow wynika ,ze ten tv ma input lag ok 42 ms, z opinii wynika ,ze jest to nie zauwazalne przy graniu na konsoli? Czy ktos mial z tym problemy?

4. Czy ten telewizor ma jakiegos sensownego rywala w tej kwocie? Nie chce doplacac, nie ma sensu, to tylko TV. Dopoki technologia nie bedzie na cacy to wedlug mnie nie ma sensu brac TV z wodotryskami, wole wydac 10 tys. zl na sredniej jakosci kino domowe, ktore nie bedzie miec "ze soba" problemow :)

Dzieki!
 

Marta84

New member
Ja bym poleciła LG 910v czyli OLED.
Nie ma bajerow, ma za to genialną jakość obrazu i w swojej cenie jest pod tym wzgledem bezkonkurencyjny.
Aktualnie ok. 5,5k pln
 

noname123

Member
Co ile lat zmieniasz telewizory ?
Chcesz mieć z z matrycą 50 HZ ?

Co ile zmieniam... w sumie nie zmienialem nigdy, bo zmienilem mieszkanie i starego Philipsa dalem do sypialni na sciane, a ten potrzebuje do salonu.

Czy te 50HZ bedzie robic mi roznice? Alternatywa dla tego tv w tej kwocie jest ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgadza się - ten ma 100 Hz ale raczej nie dokupienia i problem ma z kurzem w matrycy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
A pytałem aby się upewnić czy 50Hz czy 100Hz.
W klasie cenowej przy deklaracji zakupu telewizora na dłużej niż na 3-4 lata:
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
- TCL 58S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
Do każdego kalibracja profesjonalna gratis.

Na inne modele o tym wyposażeniu kasy nie wystarczy. Chyba, że dołożysz 1,5-2 tyś zł ?
To dostaniesz nową extra ofertę .
 

noname123

Member
Zgadza się - ten ma 100 Hz ale raczej nie dokupienia i problem ma z kurzem w matrycy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
A pytałem aby się upewnić czy 50Hz czy 100Hz.
W klasie cenowej przy deklaracji zakupu telewizora na dłużej niż na 3-4 lata:
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
- TCL 58S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
Do każdego kalibracja profesjonalna gratis.

Na inne modele o tym wyposażeniu kasy nie wystarczy. Chyba, że dołożysz 1,5-2 tyś zł ?
To dostaniesz nową extra ofertę .

Odnosnie tych dwoch Philipsow z opinii w sieci wynika ze maja problem ze stabilnoscia softu i bandingiem. Dodatkowo 4k i matryca IPS, gorsze odwzorowanie czerni od Samsunga.
Gdzie znalazles info ze w tym modelu Samsunga jest problem z kurzem? Wiem, o nowszych modelach, a o tym nikt nie pisal, w sumie ma sporo opinii i wlasciwie same pozytywne.
Ambilight na plus dla Philipsow. U mnie tv bedzie wisiec na scianie, ktora jest pokryta imitacja kamienia, nie wiem jak to bedzie wygladac na takiej scianie.

To teraz powiedz mi w czym Philips 55PUS7101 jest lepszy od Samsunga UE55H6400, bo mam teraz ciezki orzech do zgryzienia.

Raczej szybciej niz 3-4 lata TV nie bede zmieniac. To tylko tv :)

no i ten temat: http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/126150-philips-pus-7181-7101-opinie-wrazenia.html troche przeraza odnosnie 55PUS7101...
 
Ostatnia edycja:

noname123

Member
A w tej kasie jakies sensowe Sony ?

Samsung sie kurzy..
Philips slabe odwzorowanie czarnego i kontrast...
Na smartach mi nie zalezy.. chromecasta mozna kupic jak cos.. Chcialbym miec porzadny obraz :)

wiecie co troche to paranoja do czego to doszlo... za 4k nie mozna kupic tv, ktory poprostu dziala bez problemu... tesknie za moim starym crt...

np. Sony KD-55X8509C moge miec za 4700 zl, ma tak duzo opinii negatywnych ,ze az wieje sciema ze soy moglo taki badziew wypuscic o_O
 
Ostatnia edycja:

noname123

Member
A moze ktorys z nich ?

Thomson 55UA7706
Sony KD-55X8509C
Sony KDL-55W805C
PANASONIC TX-55CS630
Samsung UE55KU6450

Sony 55X8509C drozszy i ma gorsze opinie jak Thomson..

no chyba, ze dolozyc i wziac Thomson-55ua9806... z opinii niby wymiata :)
 
Ostatnia edycja:

noname123

Member
natywne 100 Hz, input lag okolo 34-37

To chyba brzmi najsensowniej wziac tego Samsunga z ponizszej trojki:

Sony KDL-55W755C (3150 zl)
sony kdl-55-w805c (3400)
Samsung ue60j6240 (3700 zl)

za 3 lata dam go do inne pokoju, a do salonu dam jakies 4k jak bedzie juz standardem. Co myslicie ?

Jeszcze jedno pytanie odnosnie matrycy VA.Mam do telewizora z naroznika 3m. Naroznik ma szerokosc 3,6 m. czyli bedzie 1,8 m od jego osi w lewo i prawo. Teraz pytanie, jak bedzie z takich kątow widac obraz, czy nie bedzie utraty kontrasu, kolorow itp.? Szukam tego tv w ktoryms ze sklepow stacjonarnych we Wroclawiu, ale troche bieda z tym modelem Samsunga...
 
Ostatnia edycja:

suchy0070s

New member
Podobno w tych samsungach są matryce 60 i 120Hz, niektórzy twierdzą, że w 60 calach sa 120 Hz Sharpa a inni, że bywają też 60Hz, można to sprawdzić w menu serwisowym : 1 w symbolu to właśnie te matryce 120 Hz jeśli jest 6 to matryca 50/60Hz
 

noname123

Member
Wiec bylem w Saturnie i przetestowalem dwa modele:

- Sony kdl-55-w805c
- Samsung ue60j6240

Pierwsze wrazenie na temat Sony - jakis taki maly. W moim odczuciu nie wygladal na 55" :) Ale do rzeczy, podpialem pendrive'a z roznymi zdjeciami w wysokiej rozdzielczosci i roznego rodzaju sample video oraz kilka filmow z napisami w roznych formatach.
Albo jestem za glupi albo na pilocie nie ma mozliwosci szybkiego wejscia w pliki pendrive'a. Ogolnie pilot taki jakis z zeszlej epoki. Zdjecia wygladaly bdb, bardzo ostre i dobrze odwzorowane kolory. Filmy mialem roznej jakosci wiec d*** nie urywalo. Szkoda ze akurat nie widzial na pendrivie filmow w najlepszej rozdzielczosci. Srednio mi sie podoba cale menu Androida jesli chodzi o liste plikow, brakowalo mi tez jakis informacji o aktualnie odtwarzanym pliku, prawie w ogole zadnych ustawien jesli chodzi o napisy do filmow. Sprzedawca oczywiscie zachwalal, ze ten Sony lepszy od Samsunga. Plus za skrot na pilocie do netflixa i za szybkie przewijanie filmow, bardzo plynnie to chodzilo. Chociaz 2-3 razy probowalem wejsc w jakies tam opcje to potrafil sie przywiesic czarnym ekranem i musialem wyjsc z menu i wejsc ponownie.

Co do Samsunga to nie ma co tu duzo mowic ten caly Tizen czy jak on tam sie zwie, to bieda straszna, ale wlasciwie wiecej nie potrzeba. Przycisk na pilocie odpowiedzialny za ustawienia napisow, mozliwosc zmiany kodowania, przesuniecia, rozmiaru. Mozliwosc szybkiej zmiany trybu Dynamiczny/Kino itp. bez wchodzenia do menu - tego nie widzialem w Sony. Samsung poradzil sobie z odtworzeniem wszystkich materialow, na filmach w divixie mialem wrazenie ,ze przy ciemnych scenach czern jest zbyt czarna, a powinna byc bardziej szara. Zdjecia wedlug mnie wygladaly lepiej jak na Sony. Filmy w HD - wporzadku, zero problemow przy dynamicznych szybkich scenach. Jak mialbym sie do czegos przyczepic to z bliska na filmach HD takie male kropeczki - ziarnistosc byla widoczna, ale nie wiem czy to wina samego jakosci filmy czy tv. Na minus suwak przewijania w filmach, niezbyt szybko sie przewija film, Sony pod tym wzgledem wypadl lepiej. Chodz tutaj tragedii nie ma.

Podsumowujac, obydwa TV bardzo podobne wypadly, kazdy z nich ma plusy i minusy. Polaczyc te 2 razem i bylby calkiem fajny TV. Sprzedawca powiedzial ,ze nie ma pojecia ile hz ma matryca w Samsungu bo producenci to ukrywaja. Ogolnie mowil ze bez apelacyjnie Sony lepszy. Osobiscie sam nie wiem.. Samsung jest poprostu tv do ogladania filmow, a Sony taki niby ulepszony i zbajerowany, ale nie do konca to mi pasuje.

Acha, jesli chodzi o katy widzenia to probowalem z roznych katow i odleglosci - utraty kontrastu itp. nie widzialem.
Probowalem zmieniac na jednym i drugim opcje obrazu, ale nie znam sie na tym za bardzo wiec pewnie nie wiele mi to dalo :)

Jesli te tv sa do siebie zblizone, i ciezko sie zdecydowac to narazie za Samsungiem przemawia wieksza matryca. Orientuje sie ktos czy Samsung ma mozliwosc uruchomienia netflixa? W ostatecznosci mozna go puscic z laptopa po HD, ale nie bedzie sterowania pilotem.

Jutro jeszcze chce zabrac zone i moze zauwazy cos czego ja nie widze. Poki co jestem za Samsungiem.
 
Do góry