szybka podpowiedz sony 55hx850 czy Philips 55PFL7007K?

gacek80

New member
mam prosbe...
zastanawiam sie nad tymi tv ostatecznie...no chyba ze jeszcze w gre by wchodzil samsung es7000 ale wydaje mi sie ze jest przebajerowany a mnie najbardziej zalezy na jakosci obrazu...w koncu tv do tego ma sluzyc...problemem w sonym jest mkv i podobno napisy...ale to chyba idzie nadrobic wszytsko odtwarzaczem blu-ray co nie?? a co do philipsa to wlasnie ciekawi mnie ten ambilight ale wlasnie nie wiem jak to jest z jakoscia obrazu w stosunku do tego sonego bo obok sie ich nie widzialem i nie wiem czy warto wlasnei doplacac do tego philipsa...wiec czekam na wasze podpowiedzi
wielkie dzieki za pomoc:)
 

marcin103

New member
Witaj
Stoję przed podobnym wyborem z tym że ja rozważam es7000 a hx850.

I z informacji jakie udało mi się uzyskać wydzwaniając po rożnych sklepach i serwisach (MM,ME,NEO,Elektro,itd.) szala przechyla się na stronę ES.

1. W hx850 prawdopodobnie jest wada fabryczna w postaci białych pasów podczas oglądania i zdecydowanie dużo bardziej awaryjny model a także gorszy i bardziej problematyczny serwis niż u S.

2 .ww.ceneo.pl/16996149#tab=reviews_scroll]Sony Smart TV KDL-55hx850 - Ceneo.pl[/url]

Pozdrawiam

P.S. Powyższa opinia jest zbiorem informacji uzyskanych w rozmowie z konsultantami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy z tych telewizorów multimedialnie ma coś.
Wkrótce ruszy -
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/93604-panasonic-tez-dolaczy-do-smart-tv-alliance.html
I rozwiąże te problemy.
A telewizor wróci do swojej funkcji wyświetlania extra jakości.

Philips ma najnowszy system dyfuzorów które dają najlepszą czerń i równość podświetlenia matrycy. Lepszy zdecydowanie rozwiązaniem multimedialności jest zakup dongla z Androidem :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html
Jakości obrazu się nie dokupi.

Ambilight sprawia że wzrok się znacznie mniej męczy, że czerń jest znacznie głębsza , ilość szczegółów w drugim planie znakomita iefekt wizualny niesamowity
http://www.hdtv.com.pl/forum/848412-post2.html
 

gacek80

New member
kiki czyli stawiasz na philipsa??...
bo ja czytalem akurat duzo opini ludzi i wlasnie duzo wskazywalo tez tego hx850....a co mowia w sklpepach sie zbytnio nie sygeruje bo w kazdym co innego...mnie sie wydaje ze kazdy sprzedawca ma swoje modelesprzedac i wprowadza to ludzi w blad niestety....a troche to kaski jest wiec zastanawiam sie bardzo....zeby nie trafic wlasnie na problemy w stylu kupie nowy tv a zaraz bede o serwisach dzwonil albo na obraz narzekal:(
 

amoorek78

New member
Ja ciągle nie wiem co kupić.
Myślałem najpierw o Panasonicu ST50, ale że niby migotanie (efekt 50Hz)widać wiec zrezygnowałem, potem wpadł na tapęte zachwalany Philips 6007 - niby spoko, ambilight itp. ale ma teatr, który nie bardzo da się zlikwidować, więc pomyślałem o Sony HX750 niby bez teatru i płynność jest super. Myślałem też o Sharp LE830 szczególnie dlatego, że to matowe i też ogólnie dobrze oceniany (lub nawet jakiś niższy model).
Ale ostatnio czytałem niepochlebną recenzję na Ceneo na temat HX850 a wychwalającą plazmę ST50.
I sam już nic nie wiem.

Wziąłbym tego 6007, ale trzeba kalibrować, niektórzy piszą, że ma latarki w narożnikach no i ten teatr i wolny soft.


Tomek
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie - bo 8007 ma już nieporównywalne lepsze wyposażenie niż Sony. Jakość obrazu na serii 7 i 8 jest niemal identyczna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie. Odpowiednikiem jest PFL 7007.
Jeśli chciałbyś mieć w Sony HX850 to samo co w serii Philipsa 8007 to musiałbyś dopłacić ponad 2500 zł.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
hmm to zabiliscie mi cwieka.Chyba liczyłem ze napiszecie ze to inna klasa i problem sie rozwiaze sam. Kurde w sumie zdecydowalem sie chyba na philipsa jednak w testach sony zdobywa wiecej pkt wiec rozterka nadal trwa.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A jak to jest z dlna w philipsie. W tej chwili mam zainstalowany PS media center który współpracuje z sony w5500. Czy philips ma jakis swój media center czy ten co mam tez go obsłuży?
 

gacek80

New member
tomek koko
to zakupiles jednak philipsa??
i jak wrazenia??...nie zalujesz ze nie hx850??
co cie przekonalo do ostatecznego wyboru??
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jeszcze nic nie kupiłem. Czekam czy sony wprowadzi 5 letnia gwarancje lub ktos mnie przekona co do ostatecznej decyzji. Cały czas bije sie z myslami. Philips bardziej mi sie podoba, poza ty mysle ze obsłuży wiecej formatów niz sony. NIe wiem tylko jak tam jest z dlna. I nie rozumiem czemu skoro to taki dobry tv tam mało informacji od uzytkowników.
 

gacek80

New member
no dokladnie ja tez nie wiem ostecznie co wybrac.....mnie to juz tez strasznie meczy i chyba sie wkurze i kupie hx850 i juz nie bede patrzyl na zadne opinie:p
a tegio philipsa zadko gdzie mozna spotkac...przynbajmniej ja nie mialem zbyt duzo okazji.,...a duzo opinii i testow jest na plus do sonego....a o philipsie cichutko niestety
 

koralgolo

New member
Witam serdecznie z uwagą i zainteresowaniem śledzę wątek ponieważ sam zmagam sie z problemem podobnej natury. Decyzja o zakupie 55HX850 w 99% we mnie dojrzała ale....zawsze zostaje ten 1%. Mam jednak kilka wątpliwosci .A mianowicie.Philips jest ok ! Pod warunkiem ,ze trafimy na udaną matrycę a to jak 5-ka w lotto -opinie i uwagi z tego forum :) Po drugie coraz bliżej seria 900 ! Już zapowiedziana i ukarze sie na wiosnę. Wiadomo co sie z tym wiąrze... cena 850 sporo spadnie ale nie wiadomy jest koszt nowych modeli:( I chyba najważniejsze.Jeden z wypowiadających sie dnapisał ,że posiada do dziś starszy model W5500.Podobnie jak ja z resztą . Zastanawia mnie kwestia czy nowe HX-y tak bardzo rzucają na kolana te leciwe aczkolwiek b.udane modele? Załorzyłem nawet wątek na forum w tym temacie i ....cisza. Może Wy coś na ten temat wiecie? Czy aż tak dużo sobie poprawię ? Do tej pory Wi Z /5500 mają b.dobre opinie.
 

gacek80

New member
mnie zostaje troche wiecej niz 1% ale i tak wiecej przemawia za hx, chociaz wiesz za tyle kaski to chcialoby sie miec pewnosc ...hehhehe....a przyznam ze ciekawi mnie ten amblilight ale kurde obawiawiam sie ogolnie tego phila...masakra...ze tez nie robia wszytskich takich samych tv tylko pod inna nazwa i wtedy problem by znikl:p
 

koralgolo

New member
Oglądałem ostatnio tego full leda 55 HX 950 i...13,5 tysia za h.... nie zapłacę .Totalna paranoja! Któryś z topowych Panasonikow jeszcze przykół moją uwagę.Dużo gram na ps3 a ten miał 0 -owy input lag i dobre oceny pod tym kątem dostał.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Co do trafienia na udany egzemplarz to chyba można miec takie same uwagi również do sony. Z tego co czytałem tu tez trafiaja sie modele co maja latarki w rogach. Jeszcze raz przeczytałęm opinie o philipsach i kurcze zarówno seria 6000 jak i 8000 ma chyba same pozytywne. W sumie to bedzie mój 4 tv i za kazdym razem wybieram inna markę. Teraz mam W5500 i jest super ale moze warto spróbowac znowu z inna marką?
 
Do góry