Szumy w Onkyo 609, w trybach dźwięku przestrzennego

radeqs

New member
Co konkretnie poustawiałeś?
Tak jak pisałem wyjście Dolby z dekodera Vectry + wyjście dolby z telewizora no i oczywiście kalibracja Audysey 2EQ. Teram mam np. ampli ustawiony domyślnie w STEREO, jak załącze np. Discovery Showcase HD lub Canal + HD to na wyświetlaczu amplitunera samo pojawia się Dolby lub PLII Movie i czerwona ikonka dolby. W tych trybach nic nie szumi. W stereo też nic nie szumi. Ampli to 609 + Klipsch F20 SET.
W jakich konfiguracjach Wy macie szumy: (głównie chodzi mi co jest źródłem obrazu/dźwięku, jak podpięte i co się wyświetla domyślnie na wyświetlaczu Onkyo bez przełączania pilotem trybu dźwięku)? Testy sugeruje robić czymkolwiek innym niż PC'tem (DVD, Blueray, kablówka, satelita).
 

nielot

Member
Ja mam akurat podpietego PC po optyku i xboxa po HDMI. Nie mam nic innego na czym moglbym przetestowac. Potrzebowalbym cos co odtwarza mkv a nie mam od kogo pozyczyc. Nie kupie przeciez czegos do samych testow. Za kilka miesiecy bedzie TV to wtedy sprawdze. Na razie olalem temat. W koncu mam 3 lata gwarancji
 

TomaszZz

New member
Zrobiłem update do najnowszego firmware!!! I albo szumy ucichły albo już sam siebie oszukuje ;) chociaż nie.... Jak przyłoże ucho do syku we froncie szumi ale minimalnie (praktycznie nie słychać).
Zestaw: nr609 + jamo s608hcs3 + echostar z CP (mp3 z usb czy laptop z hdmi również nie szumi jak wcześniej)

Edit: najbardziej slyszalnie szumi w Theater-Dimensional, ale też o wiele ciszej niż przed upgradem
 

nielot

Member
Ja praktycznie nie korzystam z tych trybow. Wejscie optyczne mam nma stereo. Jedynie przy odtwarzaniu materialy w Dolby lub DTS ampli sie oczywiscie sam przestawia. I to mi wystarcza. Takze xbox chodzi na Dolby i wlasnie przy Dolby najbardziej wychodza szumy. Zrobie update i sprawdze
 

mario001

New member
Witam, podpinam sie do tematu i musze przyznac ze jestem rozczarowany! Na poczatku myslalem ze jakis utwor slaby na CD (ale i tak oryginalna plyta) pomieszalem cos i przeszlo. Wlaczylem inne zrodlo znowu szum. I teraz jestem na etapie, ze jak pomieszam ustawieniami (nie powiem jakimi bo nie ma reguly jak na razie) to mam szum albo na PS3 po HDMI (dobrej jakosci, zeby mi tu ktos nie zarzucal) a na CD Denona po Chinch (tez dobre) i na cyfrze+ po chinch (zwykłe) nie, albo wszystko odwrotnie. Jakas masakra dzwonie jutro do sklepu gdzie kupilem. Glosnosc tez jest jakas dziwna bo trzeba krecic na pol gwizdka w filmie zeby bylo jakos ciekawie a wtedy ten szum to juz slychac przy malych dialogach. Onkyo 609 za 2000zł? na LG z marketu tak nie bedzie!
 

florekfl

New member
Zrobiłem update do najnowszego firmware!!! I albo szumy ucichły albo już sam siebie oszukuje :wink: chociaż nie.... Jak przyłoże ucho do syku we froncie szumi ale minimalnie (praktycznie nie słychać).
Mogę to potwierdzić, po upgradzie frimware'a -szumy zanikły w kolumnach efektowych, minimalny szum w kolumnie centralnej ale na tyle mały że go dopiero słychać przy maksymalnej głośności. Dodatkowo zauważyłem zanik opóźnienia dźwięku względem video:eek:k:. Zresztą po mimo stosunkowo podobnej wagi do wcześniejszych frimware'ów wgrywa on się bardzo szybko.
 
Ostatnia edycja:

ndo

New member
Czy takie coś sie pojawia w trybie stereo? To jest tylko przy Audysseyu. Pewnie nastepna aktualizacja calkowicie wielimunuje ten problem. Czy ktos z was pisal do serwisu? co oni na to?
 

mario001

New member
Witam, a jak jest u Was z głośnością? Żeby słuchać jakoś w miarę np radia trzeba wysterować głośność na ok 30, jak podłączę USB z muzyką taką samą głośność mam już przy 20 (przy radiu internetowym też jest głośniej). Podsumowując odczuwalna głośność przy radiu internetowym i przy odtwarzaniu z USB jest zdecydowanie większa niż przy CD, Tuner, Cyfra+ i u mnie PS3.
Co do szumów regulację ich w menu mam na max czyli -15, jeżeli tego nie ustawię słychać szum, oczywiście bardziej słychać jak włączę Audyssey i EQ. Zauważyłem, że przy Stereo nie szumi.
Chyba nie powinno tak być? Robiłem aktualizację softu. Co jeszcze, jakieś ustawienia fabryczne? :/
 

mario001

New member
Jeszcze jedno, film żeby było przyjemnie muszę słuchać przy głośności ok 65-70 to jest normalne przy skali 100? U Was też tak jest? Pozdrawiam.
 

radeqs

New member
Przy głośności 70 w filmie musiałbym chyba siedzieć ze stoperami w uszach - bez nich za długo bym nie wytrzymał.
 

mietka

New member
Witam ja jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o ten sprzęt ale u mnie nic nie szumi
co prawda film mogę oglądać od 40 wtedy dobrze wszystko słychać ale jest ale a mianowicie przy odtwarzaniu materiału DD lub DTS wystarczy 25 a przy PCM już 40 pod zwykłe audio nie wiem bo nic nie mam podłączone najgorzej jest z radiem około 50 jest dobrze(cały czas mówie o dźwięku 5.1 lub ich symulacjach ze stereo)natomiast radio w trybie stereo gra od 40
PS Jak u Was działa antena FM bo u mnie kiepsko w porównaniu ze starym sprzętem z przed 10 lat?
 

TomaszZz

New member
Mario001 Dlaczego masz ustawione na -15? I kiedy Ci szumi? W jakich trybach? Mam 609 i tak jak przed aktualizacją miałem szumy dosyć głośne (kilka dni używania), tak po aktualizacji szumy są minimalne. RAZ trafiłem na materiał MP3 który przez pierwsze 3sek miał cisze i bardzo wtedy szumiało. Później już nie (po 3sek)- Chyba po prostu był nagrany szum.


Głośności w "Intelli volume" mam przy każdym źródle ustawione różnie - między 0 a +5 tak, aby przy każdym źródle nie trzeba było kręcić głośności - każde po włączeniu gra taką samą głośnością.
We wszystkich źródłach:
Bass - +6dB
Treble - +2dB
Subwoofer level (wyłączone bo nie mam)
Center level -8dB
Audyssey - Movie
Dynamic EQ - ON
Dynamic Volume - Light

W USB:
Music Optimizer - włączone

Pozostałe:
RE-EQ - zawsze wyłączone
Late night - zawsze wyłączone

Zestaw:

Wejście:
Echostar 7400HD > HDMI
DVD Samsung HD-870 > HDMI
Pam. USB 8GB Kingston > Wiadomo przez USB


Jednostka sterująca:

ONKYO NR609


Wyjście:

Jamo S608 HCS3


Monitor:
TV Samsung 32" (dźwięk całkowicie wyłączony)


Edit:
Filmy najczęściej oglądam w "TV Logic" < najbardziej odpowiada mi do źródłowego Stereo.
Muzyka najczęściej "PLII Music" i "All chanel stereo"
Do dźwięku 5.1 < "Dolby Digital" po prostu..
 
Ostatnia edycja:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem co się U Was dzieje, ale ja przez ponad rok używałem 608 (tam zupelna cisza). Teraz mam 609, po waszych postach postanowiłem sprawdzić owo szemienie i... nic kompletnie zadnych szumow u siebie nie mam. Sprawdzalem z roznych zrodel - USB, dekodera Vectry, odtwarzacza multimedialnego i w roznych trybach odsłuchowych. Na pewno sprzet posiadacie z polskiej dystrybucji a nie np. od "niemieckiego dealera" który ma sprzet z wyprzedaży po okazyjnej cenie? Szumi? To do serwisu, nie ma prawa szumieć. Proponuje przepiąc jeszcze Amplituner w inne gniazdo zasilajace.
 
Ostatnia edycja:

TomaszZz

New member
marmac500 masz możliwość podłączenie komputera pod Amplituner? Np przez HDMI?
Jeśli masz zrób proszę jeden test:
1. Podłącz kompa pod ampli
2. Ustaw włączone Dynamic EQ i Dynamic volume
3. Włącz jakąś muzyczkę np. przez WMP
4. Ustaw mniej więcej 60-70% swojej możliwej głośności (wiem może być problem w "trudnych godzinach" w stylu żona która nie lubi głośno lub małe dzieci
5. Spauzuj utwór i napisz czy wtedy Ci szumi??
Mi również po jakimś czasie (kilka sekund) wzmacniacze ampli na chwile się wyłączają - tak jakby przechodziły w inny tryb i włączają się drugi raz.
Podsumowując kiedy pauzuję utwór nie ważne w jakim trybie (poza pure, direct i stereo) BARDZO SZUMI...
I nie jest to wina kabla HDMI - w pure direct i stereo nawet minimalnie nie szumi.

Już nie wiem co o tym sądzić - czy przypadkiem poważnie nie wyślę na gwarancję.

PS> INNI UŻYTKOWNICY NR609 sprawdźcie również tak jak opisałem i podzielcie się co u Was się dzieje.....

Edit: Po spauzowaniu przełącza z hdmi (szumi) na analog (też szumi) bardziej....
Edit2: Przed sprawdzeniem WYŁĄCZCIE SUB w Speaker Setup > Speaker Configuration > subwoofer ma być Off
 
Ostatnia edycja:

mario001

New member
Ja już od dawna tak testuję, daję pauzę na odtwarzaczu CD (akurat Denon na 5CD), albo nawet po prostu nie włączam Play i szumi. Włączyłem sat przez ampli - szumi. Działo się tak nawet po przywróceniu ust fabrycznych i ponownej kalibracji. Wyłączyłem kilka razy i teraz nie szumi, aż tak głośno :) nie wiem co jest grane! Wcześniej było to słychać w przerwach dialogów, teraz tylko od głośności na 60 przy "ciszy". Stereo szumi dużo mniej. W zasadzie teraz nie będzie przeszkadzać. Nawet jak by to reklamować to co, będzie, czy nie będzie szumieć, kto wie.... Fakt jest taki, że na Pure nigdy nie szumi. Na mój rozum w Pure dźwięk nie idzie przez żadne procesory dźwięku dlatego nie szumi, a włączając jakąkolwiek inną opcję szumi przez te procesorki, kondesatorki itp czyli coś siedzi na sumieniu Onkyo!
Do TomaszZz na 15 miełem ustawione Reference Level, bo wycinało mi szumy, nie wiem czy mogłem to do tego używać, ale pomaga.
Co do pokrętła głośności dałem na "0" wszystkie ustawienia głośności poszczególnych kolumn po kalibracji, bo ampli trochę je powyciszał.
Sprzęt kupiłem w salonie audio z gwarancją dystrybutora, więc bez obaw, ale doła mam.
Nie wiem czy wszystko opisałem jak coś sobie przypomnę to dopiszę. Powodzenia!
 

TomaszZz

New member
A ja znowu kiedy wlaczylem sub (mimo że go nie mam) o dziwo przestał szumiec...
Tylko dlaczego tak się dzieje???!!! Kur...cze przecież 609 to już wysoka liczba jak na ampli... a przynajmniej tak mi się wydawało...
Dobrze by było gdyby ktoś znający się na muzyce lepiej niż ja napisał "fachowe" zapytanie do serwisu onkyo...
Reference level wg mnie zmniejsza dynamikę więc odpada.
Na tą chwilę jedyne wyjście to włączyć sub w ustawieniach.. tylko nie rozumiem co ma sub wspólnego z szumami z frontow... ;)
 

mario001

New member
TomaszZz jak tam z Twoim Onkyo? Oddawałeś na gwarancję?

Jak inni użytkownicy?

Ja na razie zapomniałem o szumach, bo nie chcę pozbywać się sprzętu na miesiąc :( Jak się nacieszę to wyślę na gwarancję.
 

TomaszZz

New member
Słuchaj nie wysłałem.. włączyłem sub i szumy ustały ;)
Czekam na aktualizację i jak nie pomoze to się będę zastanawiał. Gdyby nie wł suba to pewnie już dawno byłbym po serwisie..
 

nielot

Member
Ja mam suba od początku i wydaje mi się że szumi cały czas. Jak Niagara :) Przy włączonym DTS'ie, kiedy nic nie jest odtwarzane a głośność jest ustawiona na 40 to tylne głośniki szumią bardzo słyszalnie. Nie trzeba się wsłuchiwać. Po prostu szumią i tyle. Jako że nie za bardzo chce mi się słać sprzęt do PL to czekam... Znajomy planuje zakupy więc może namówię go na innego producenta i wtedy podepnę coś innego u siebie.
 
Do góry