Szukam kina domowego, z małymi głośnikami.

wesolyyyy

New member
Witajcie.
Szukam zestawu kina domowego do małej sali kinowej w domu. Ważne, że wszystkie głośniki (prócz subwoofera) muszą wisieć, czyli muszą być względnie nieduże. Źródło sygnału "na codzień, do muzyki" to stereo jack/chinch, do filmów będzie to złącze optyczne z TV (wsparcie Dolby Digital). Źródłem jest TV LG86QNED913PA.
Kolor w zasadzie obojętny, najlepiej czarny. Cała instalacja głośnikowa w pomieszczeniu zrobiona na przewodach głośnikowych miedzianych 2,5mm2. Budżet... nie wiem. Kilka stów, tysiąc, dwa? Na pewno nie idziemy z nic niesamowicie drogiego, bo sprzęt używany sporadycznie, głównie do seriali na stronach ze streamingiem filmów. Prócz tego nie mam większych wymagań. Dźwięk wiadomo - jak najlepszy ale w cenie jak podałem.
Zastosowane to będzie w pomieszczeniu 4x5m, z wykonaną porządną adaptacją akustyczną.
 

wesolyyyy

New member
Nie ma mnie w domu, dwa że w weekend go skończę to wkleję zdjęcia żeby się pochwalić ;) Ale Twój dostawca był pod wrażeniem ilości pianki jaka jest na ścianach, wewnątrz ścian i w podłodze. Max co mam na już, to rysunek:
1669580351708.png

Wymiary pomieszczenia to 4,20 na 3,50 mniej więcej. Wielkość kanapy na rysunku mi nie pasuje, ale mniejsza. Głośniki to te pomarańczowe. Dodatkowo pod TV po lewej stronie mam wypuszczone gniazdo do subwoofera. Reszta gniazd głośników jest pod sufitem. Teoretycznie mam możliwość dociągnięcia kabla od subwoofera gdziekolwiek, bo zamiast listwy przypodłogowej zamontowałem kanał elektrotechniczny :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pamiętam , a w czym pomóc ?

Niestety nie znam systemu nagłośnienia do tych wymagań za 1000 zł.
Ja bym kupił podstawowy system i rozbudowywał z czasem jeśli uznasz za konieczność .
 

wesolyyyy

New member
Szukam, patrzę, coś znalazłem.
ONKYO HT-S3910B
LG LHB725

TV z LG to może połączenie bezprzewodowe będzie dobrze działać. Onkyo... niebardzo kojarzę firmę. Warte to czegoś, czy tani chińczyk?
 

wesolyyyy

New member
Niech będzie i 3000, 3000 z kawałkiem. Problem jest taki, że max co znajduję to opinie typu "mega moc, polecam". Nie mam pojęcia jak szukać.
Nie wiem czy szukać gotowego zestawu, czy głośniki i amplituner 5.1. Na zabawki typu Pionieer nie patrzę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok. przypomnij proszę jaki masz teraz sprzęt audio i na czym Ci najbardziej zależy ?
 
Ostatnia edycja:

wesolyyyy

New member
Właściwie głównie zależy mi na odpowoednim połączeniu z telewizorem. Możliwości to albo światłowód, albo bezprzewodowo (jak to kino LG które wysłałem wcześniej). Przeznaczenie, do filmów i gier, także różne wersje Dolby i DTS:X konieczne.
System 5.1, ważne żeby głośniki były nieduże i wiszące. Subwoofer bez ograniczeń co do wielkości.
Muzyka... no fajnie by było gdyby to i grać potrafiło, ale nie wymagam za wiele, w końcu i tak każdy sprzęt gra inaczej.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Takie ? :)
 

Attachments

  • IMG_20221130_182632.jpg
    IMG_20221130_182632.jpg
    645,9 KB · Wyś: 12
  • IMG_20221130_182628.jpg
    IMG_20221130_182628.jpg
    704,3 KB · Wyś: 19
  • IMG_20220926_122428.jpg
    IMG_20220926_122428.jpg
    564 KB · Wyś: 16

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Efekt szczotkowanego aluminium i akryl .
Bardzo elegancki wygląd.
Bardzo dobrze grają w kinie i stereo .
Oczywiście sub obowiązkowy :)
 

Attachments

  • IMG_20201217_195718.jpg
    IMG_20201217_195718.jpg
    1,9 MB · Wyś: 18
  • IMG_20201217_195656.jpg
    IMG_20201217_195656.jpg
    3,2 MB · Wyś: 22
  • IMG_20201217_195707.jpg
    IMG_20201217_195707.jpg
    1,4 MB · Wyś: 18

wesolyyyy

New member
Tak. Kupiłem tego LG LHB725, powystawowy za 2400. Nie dlatego że wiedziałem że jest ok, tylko nie widziałem powodów dlaczego by nie. Wygląda spoko, opinie ma mieszane ale również pozytywne, no i miał sporo fajnych opcji łączności (podłączenie bezprzewodowe do TV, podłączenie do neta...). Mam nadzieję, że będzie grało jak powinno. Martwi mnie tylko podana w specyfikacji moc. Wiadomo, to nawet 20% nie będzie miało, ale już coś świadczy o jakości.
 

wesolyyyy

New member
Cześć.
Wpadłem z wieściami i opiniami odnośnie zakupu. Model LG LHB725, przypomnę. Jak na system nagłośnieniowy to gra to powiedzmy poprawnie. Ewidentnie słychać brak tonów średnio-niskich. Dało się to podkręcić korektorem do wartości odpowiadających, aczkolwiek przy dużej głośności problem nadal jest słyszalny. Zapewne przez niedużą wielkość przetworników.
Jeżeli jednak patrzymy na wielkość tych głośniczków to muszę przyznać że jest lepiej niż dobrze. W użytkowaniu na codzień po przyłożeniu się do korekcji na prawdę przyjemnie się tego słucha, dlatego jak ktoś potrzebuje małych wiszących głośniczków to mogę polecić to kino.
Jeszcze jedną uwagę mam do subwoofera, aczkolwiek tutaj nie jestem pewien czy sam nie spowodowałem problemu. Otóż oryginalne przewody głośnikowe z zestawu to jakieś małe 0,5mm2 jak nie jeszcze mniejsze. U mnie wszystko mam podłączone przewodami 2,5mm2 a raczej nie na to były programowane procesory dźwięku we wzmacniaczu. Wydaje mi się że to z tego powodu subwoofer zachowuje się nieco nieprzewidywalnie. Czasem zagra sporo głośniej niż wydaje mi się że zagrać powinien. Nie widzę tego na charakterystyce przenoszenia, dlatego wydaje mi się że to efekty procesora który próbuje skompensować fabryczne długie i cienkie przewody.
 
Do góry