Szukam 37" z dobrym dvb-s

chele

New member
Witam,

szukam telewizora dla rodziców z tunerem dvbs, zależy mi oczywiście na jakości obrazu ale bez przesady, nie jest to priorytet, bardziej zależy mi na tym aby był niezawodny i posiadał dobry tuner DVB-S, najlepiej z HD do odbioru Astry i Hotbirda. W chwili obecnej rodzicie użytkują elemisa który ma ok. 20 lat i ani razu się nie zepsuł. Kupiłbym philipsa PFL5507 ale ten nie występuje w rozmiarze 37". Telewizor nie może być szerszy niż 86 cm. Nie wiem też jak sprawuje się w nim tuner satelitarny. Pokój ok. 25 m2, jasny, odłegłość od tv 2-4 m, w zależności od usadowienia. Sam posiadam od 3 lat b650 i osobiście jestem bardzo zadowolony. Kwota na TV to ok. 2500 zł. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

chele

New member
A czy obydwa podane przez Was modele tj.:

Samsung 37ES5700
Panasonic 37ET5

mają tunery telewizji satelitarnej DVB-S bo jakoś nie mogę znaleźć takiej informacji?
Który z tych dwóch będzie lepszy do podanych warunków?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak - ten model Samsunga też posiada dvb-s, i tylko tym się różni od es5500.
Jednak pamiętaj - aby korzystać z tunera satelitarnego oprócz karty musisz mieć też moduł :)
 

chele

New member
Jednak pamiętaj - aby korzystać z tunera satelitarnego oprócz karty musisz mieć też moduł :)

Karpaj o jaki moduł chodzi, zależy mi na telewizji darmowej niekodowanej, ja mam kilkanaście kanałów część z Astry a część z Hotbirda na ferdku hd8900, nie mam żadnej karty ani modułu, czy te kanały też wymagają kart i modułów w tym telewizorze?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
a to nie, wtedy wystarczy tylko wejściem satelitarnym podpiąć. Ale pamiętaj że korzystając z wbudowanego tunera nie będziesz mógł posegregować kanałów.
 
Do góry