sztuczny obraz z LCD Samsung LE40A656

logar4

New member
Czy tylko ja czy może i wy macie takie wrażenie że obraz z LCD (w moim przypdku LE40A656A1F SAMSUNGA dla zwykłej TV SD) jest .... sztuczny .... (trudno mi to wyrazić) w porównaniu ze zwykłym TV CRT. Mam wrażenie jak bym oglądał teatr TV, pirewszy plan wyraźnie odróżnia się od tła ...jest może trochę jak namalowany... sztuczny poprostu. Może mam coś żle ustawione w tym TV? Jakie jest wasze zdanie, wskazówki, obserwacje ? Czy może ktoś ma podobne wrażenie jak ja ?

PRo.
 

goresh

New member
witam

po włączeniu takich funkcji jak poprawa filmów, czy wysokie poziomy "ulepszeń" samsung ma taki dziwny lekko obraz, ja mam plazmę 42 i po włączeniu ulepszacza filmu, jest dokładnie to samo o czym mówisz.
Tatulo ma 37cali 656 i tam po włączeniu robi się ten sam efekt. Poredukowałem niektóre wspomagacze i jest ok.

Faktyczną bolączką Samsunga jest brak jakiegokolwiek efektu przy automacie rozszerzeń ekranu, ale nadrabia to jakością obrazu :) cóż coś za coś :)

pozdrowionka 8)
 

andkar

New member
Wydaje się, że wyłączenie 100Hz lub ustawienie na niski załatwia sprawę "teatru telewizji"... Ja mam chyba większość ulepszaczy albo wyłączonych albo ustawionych na niski i jest OK.
 
Do góry