Szczegółowy opis funkcji z menu serwisowego

crash

New member
Witam, czy posiada ktoś rozpiske opcji z menu serwisowego, dokładnie chodzi mi o opis poszczególnych pozycji, za co odpowiada i co możemy przy jej pomocy zmienić. Może osoby, które eksperymentowały z tym menu napiszą coś z własnych doświadczeń i powstanie taki opis, który może być pożyteczny dla pozostałych
 

crash

New member
Witam, czy posiada ktoś rozpiske opcji z menu serwisowego, dokładnie chodzi mi o opis poszczególnych pozycji, za co odpowiada i co możemy przy jej pomocy zmienić. Może osoby, które eksperymentowały z tym menu napiszą coś z własnych doświadczeń i powstanie taki opis, który może być pożyteczny dla pozostałych

UWAGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! OSTRZEŻENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DO WSZYSTKICH,KTÓRZY ZACZĘLI SIĘ BAWIĆ MENU SERWISOWYM W
LCD TV SAMSUNGa:LE26,32,37,40,46 Z SERII R LUB N 31,51,71-72 B/BX!!!!!!!!!!!
Mam od 2,5tygodnia TV 40"LCD SAMSUNGa LE40R72BX - HD READY i...
Po pierwsze radzę nie wchodzić do:
1. A/V CALIBRATION , bo nie ma tam nic ciekawego,a można uwalić sobie TV na AMEN (jesli już tam wejdziecie,to szybko"spadać"z tamtąd EXITem lub ESC na pilocie - BROŃ BOŻE ŻADNYM INNYM PRZYCISKIEM PILOTA!!!),bo inaczej można sobie rozkalibrować dane wejście wideo,a jeżeli serwis nie znajdzie do danego TV nowego wsadu pamięci,bo np. TV jest za świeży,to czeka was wymiana bloku płyty głównej TV z softem lub całej płyty głównej w TV - wiem,bo u mnie tak było,dobrze że serwisant był miły i zrobił to na gwarancji(ingerencja w menu serwisowe grozi UTRATĄ GWARANCJI!!!),a zaznaczam,że z pomocą laptopa serwis odczyta wszystkie niekontrolowane wejścia do SERVICE MENU(chyba,że się coś wiarygodnego wymyśli)!!! Zachciało mi się tam wchodzić,bo sobie poczytałem pseudopodpowiedzi na forach i takim sposobem narobiłem sobie na świeta kłopotów!!!
Jednym nieświadomym nacisnięciem pilota rozkalibrowałem A/V COMP Calibration i z SUCCES przestawioło się na FAILURE!!! A potem to już cała lawina niespodzianek.Na początku pixel'oza przez COMPONENT i po HDMI na kanałach telewizji "N" w HD i na innych źródłach obrazu (A BYŁO SUPER PRZED MOJĄ WIZYTĄ W MENU SERWISOWYM).Potem lekko rozjechały się także kolory - nie trzymały się w konturach wyświetlanych obiektów!!! Lekka pixo-mgiełka na obrazie przy niektórych tłach.Czy warto było się doswiadczać???
Nigdy w życiu więcej tam nie wejdę!!!...
Ponadto radzę nie kombinować też z przestawianiem w punkcie 2. Option Byte
funkcji DYNAMIC DIMMING(CONTRAST DIMMING) i DYNAMIC CONTRAST , bo przy wyłączeniu tego pierwszego - na pozór uporczywego CONTRAST DIMMINGu (OFF) pożegnamy się ze świetną jak na ten LCD czernią i wrócimy do epoki paneli LCD sprzed 5lat z czernią o ciemno-niebieskiej poświacie! ...Lecz bez uporczywego dla niektórych automatycznego regulowania się kontrastu,do którego idzie się przyzwyczaić(ta"męcząca" funkcja występuje u większości producentów LCD TV na rynku,jedynie widnieje pod inną nazwą i może mieć mniejszy stopień ingerencji w wyświetlany obraz)!Po drugie ta funkcja - słowa specjalistycznego serwisu - pomaga,wbrew pozorom,wydłyzyć znacząco żywotność świetlówki i matrycy!!! Więc pomyśl zanim wyłączysz tę funkcję!!! Apropos DYNAMIC CONTRAST , to wraca ona do punktu wyjścia,bo taki poziom kontrastu,jaki ona oferuje nie jest dedykowany do tych matryc i świetlówek - to takie zabezpieczenie przed uszkodzeniem świetłówki!!! Więc nie kombinujcie,bo kontrast dynamiczny 3000:1,czy 5000:1 to nie 8000,czy 10000:1 i w życiu z tańszego LCD TV tyle nie wyciśniecie no chyba,że chcecie zmienić soft i ugotować na dobre swój TV!!! Wiem z życia,że POLAK POTRAFI i POLAK ZROBI,ale po co poprawiać konstruktorów Samsunga i stracić fajny TV???

3.W/B , to głównie wprowadzone zestawienia kolorów i balansu między bielą,a czernią(tu też odradzam grzebania , bo czasami nawet RESET nie pomoże z przywróceniem ust.fabrycznych).
4.W/B Movie - patrz wyżej!
5. MTK8202 lub STV83X...coś tam... - oznaczenie układu wideo do przetwarzania obrazu.
6. Sound - ustawienie fabryczne głośności startowej TV i cech pochodnych dla kazdego żródła/wejścia av(także regulacja głośności melodyjki przy wł/wył TV).
7. YC Delay - tez nie ruszać (j.w. - patrz.3).
8. Adjust - prawdopodobnie zapamietywanie zmian , ale możliwe do zniwelowania przez Reset
9. Bus Stop - tu u mnie było coś innego , ale odradzam również grzebania.
10. Password - patrz wyżej!
11. Checksum - prawdopodobnie wyświetlanie błędów systemu , bo po wciśnięciu strałki w prawo na pilocie wyświeliło coś w postaci A21C4...chyba jakoś tak (podejrzewam,że to kod błędu,bo wyswieliło mi się po rozkalibrowaniu AV COMP CALIBRATION , gdy tam wszedłem i wcisnąłem wspomnianą strałkę w prawo
(a może to zbieg okoliczności?...) .
12. Spread Spectrum - jakieś ustawienia dopasowywujace coś...chyba - tego tez nie dotykałem.
13. Reset - wiadomo...powrót do ust.fabrycznym,ale nie naprawi napewno rozkalibrowanych wejść A/V - jak niektórzy na forach radzą zrobić!!!
Analizując moją wypowiedź zastanówmy się wspólnie,czy warto bawić się w serwis,jezeli nie ma sie z nim nic wspólnego,a po drugie odnośnie automatycznego ściemniania i rozjaśniania się obrazu (DYNAMIC DIMMING) w tych TV LCD SAMSUNGa , to zapewniam,ze SAMSUNG wie,co robi-w końcu to najwiekszy na świecie producent matryc LCD i dla siebie z pewnościa nie bedzie produkował bubla - a wykorzystana funkcja automatycznego regulowania natężenia kontrastu daje naprawdę realistyczną czerń i w przyszłych modelach tez pewnie to bedzie,jedynie bardziej dopracowane.Jak zapewnił mnie Samsung Electronics Polska - nie ukrywali niczego - inzynierowie tworzący te TV LCD mieli na celu stworzenie układu tak szybko przełączającego aut.reg.kontrastu,by była ona prawie niewidoczna dla ludzkiego oka.
Eliminacja całkowita tego zjawiska łączyła by się z lekkim opóźnieniem transmisji programów,ponieważ telewizor musiałby przetrzymywać i przetważać precyzyjnie i super szybko w buforze pamięciowym ok.1sekundy materiału i mielibyśmy 1sek. opóźnienie programu,a co się z tym wiąże z jednej strony znacznie droższe TV z takim układem,a z drugiej pretensje od klientów , że zobaczyli np.bramkę na mundialu z sekundowym opóźnieniem w stosunku do sąsiada!!!
MORAŁ?... Nie da się wszystkich uszczęśliwić na raz!!!!!!!!!!!!!!
WNIOSKI?... 1.Nie traktujcie tego rozwiązania technologicznego,jako wady!!!! Pomyślcie,że ktoś stworzył ten TV z myslą o was , a nie przeciwko wam (dla zainteresowanych:NIE SYMPATYZUJĘ Z SAMSUNGIEM,a to mój pierwszy TV w i ogóle pierwszy sprzęt od tego producenta,a miałem już 3 odbiorniki TV w ciągu kilkunastu ostatnich lat)!!!
Dostałęm ten opis od znajomego jest to opsi napisany przez usera MIKESAX, mam nadzieje, że nie bedzie mial nic przeciwko temu ze go tu zacytuje.
 

smo

New member
potwierdzam słowa przedmówcy...
grzebanie samemu w menu serwisowym jest świadectwem polskiej głupoty
wogle działanie wg zasady że znam się na wszytskim lepiej od specjalisty jest po prostu śmieszne...

od wielu lat pracuję w firmie zajmującej się produkcją oprogramowania do urządzeń RTV i śmiało mogę powiedzieć że każda ingerencja w menu serwisowe takich urządzeń pozostawia ślad w systemie dlatego może ona powodować utratę gwarancji.
 
Do góry