szara biel

robirem

New member
Witam,

już od kilku tygodni chodzę po róznych sklepach i wybieram nowy telewizor. Od początku założyłem że powinna to być plazma ( po setkach stron przeczytanych na różnych forach ) .Jest jednak jedna rzecz która mnie zastanawia i powstrzymuje , mianowicie w prawie wszystkich plazmach biel jest jakby to powiedzieć szara w porównaniu do lcd a sama matryca świeci z mniejszym kontrastem ( lcd ma obraz "jasniejszy" ). Brak mi wiedzy czy można to wykalibrować czy może w domowym zaciszu wygląda to już inaczej. Z racji warunków mogę wybrać duży telewizor i na dzień dzisiejszy interesują mnie Samsungi ps 58680 , ps 58850 lub alternatywnie lcd samsung le55651

pzdr
RS
 

anjin

New member
białe jest białe a czarne jest czarne

Witam.
Dzieki temu forum kupiłem TV.
Sporo sie naczytałem róznych opini - za wszystkie wszystkim dziekuje.
Zdecydowany byłem na 98% na TX-P50X10Y jednak kiedy pojawił sie w niezłej cenie TX-P50U10E byłem na niego zdecydownay na 100%.
Jedynie co sprawdzilem to czy nie świeci jakiś "piksel".
Anteny nie podłączaliśmy.
Z telewizora jestem naprawde zadowolony - odbiór i kolory - bajka !
Nic nie szumi anie nie piszczy..
Na zwykłej antenie pokojowej odbiera jak HD.
Z Nki super.
Naprawde polecam.
Pozdrawiam
 

anjin

New member
Zadna tajemnica - widze ze ludziska podają linki do sklepów wiec chyba nic w tym złego jak i ja Ci podam :
dvtech.pl/product_info.php?products_id=1655
Z tym ze odbierałem osobiście w Pruszkowie.
 

robirem

New member
I dotyczy to wszystkich modeli , również tych najnowszych? a może da się to jakoś skalibrować , a może w końcu w zaciszu domowym i bez setek obok stojacych tv to i tak bez znaczenia? mam nadzieje bo biel ma dla mnie znaczenie. Jeszcze doczytałem że plazma ma jakiś problem z grami , że niby za dużo statycznych kolorów i to wypala matrycę ? może coś pokęciłem. Jednak jak wydam te ok 8 tyś to chciałbym się cieszyć tv ładnych pare lat .

pzdr
 
Do góry