Synchronizacja kina domowego z tv lg

jr152x

New member
Witam. Mam mały problem, a mianowicie wygląda on tak: kupiłem tv lg i kino domowe, używam w tv tunera dvb-t (telewizja naziemna), nie wiem jak podpiąć kino domowe, aby głos szedł z głośników mojego kina domowego, kino domowe mam podpięte kablem hdmi, proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję :)
 

matejank

New member
Podaj model kina.
Tak na szybko:
- jeśli kino obsługuje hdmi 1.4 nie powinno być problemu- pewnie coś z ustawieniami - sprawdź Simplilink
- jeśli kino nie obsługuje hdmi 1.4 a ma wejście optyczne to albo kabel optyczny z tv do kina albo z tunera
 

jr152x

New member
Kino ma 3 lata, ale ma wejście hdmi więc hdmi musi obsługiwać tylko nie wiem w jakiej wersji, tv lg jest nowe, kino domowe samsung, mam podpiętą tylko antenę do mojego tv i nie wiem jak to zrobić, żeby głos szedł z tych głośników.
 

stalp

New member
jeśli hdmi kina i tv to wersja 1.4 to musisz wcisnąć przycisk ustawienia i tam wybrać gł zewnętrzne powinno pójść jeśli nie to weź przejściówkę na euro z tv zepnij z kinem ta sama operacja wybór z : przycisk na pilocie home wybierasz ustawienia tam gdzie masz wybór dysku usb av hdmi i wybierasz głośniki zewnętrzne musi pójść.
Pytanie moje kto wiec dlaczego dźwięk z tv dvbt lub analogowej jest przesyłany na w/w głośniki zewnętrzne pięknie słychać w kinie a juz z smart tv lub filmów z usb głos nie idzie dodam ze mogę podpiąć tylko kablem Euro lub chicha telewizor oczywiście lg lm 42660s kino tez lg ale starszy model z 2007 roku brak hdmi tylko w/w wejścia
 

Maniek11

New member
do stalp

Odłącz kabel HDMI, zostaw podłączony sam kabel Euro - HDMI ma wyższy priorytet i odcina sygnał podawany na scart. Napisz koniecznie czy zadziałało!

Pozdrawiam
 

Maniek11

New member
do stalp

Odłącz kabel HDMI, zostaw podłączony sam kabel Euro - HDMI ma wyższy priorytet i odcina sygnał podawany na scart. Napisz koniecznie czy zadziałało!

Pozdrawiam
 

stalp

New member
nie mam kabla HDMI podłączam TV do kina za pomocą przelotki kablem chincha dołączonej do TV jeśli włączę program z tv DVBT lub analogowej dźwięk śmiga aż miło ale gdy odpalę dźwięk z USB w TV (film muzyka) w telewizorze jest dziwek a na głośniki zewnętrzne nie idzie....tak samo ze smart TV w głosikach telewizora słychać a w kinie nie mam mowy
 

tdx

New member
Bez reklam
odpowiedz na twoje pytanie jest proste nie da się w inny sposób wyprowadzić dźwięku z TV do kina jedynie przez złącze optyczne, jeśli w kinie nie masz optyka to nic nie zrobisz.

Od biedy możesz podłączyć przez gniazdo słuchawkowe w TV do kina przez kabel minijack 2xchinch ale jest to bardzo uciążliwe...
 

stalp

New member
ok można przyjąć nie da sie...ale dlaczego gdy oglądam Tv np tvp 1 dźwięk działa na kinie?? wyjście słuchawkowe również nie działa sprawdzone....
 

tdx

New member
Bez reklam
dźwięk puszcza tylko po np analogowej kablówce ale z usb czy po hdmi tylko optyk

Jak słuchawki na wyjściu chodzą to kino też będzie

pozdr
 

stalp

New member
dzięki za trud odpisania ale nie to nie tak jeszcze raz opisze mam kino domowe przez kabel chincha podłączam go TV lg lm660s (w telewizorze jest przejściówka która umożliwia podłączenie do tego TV zewnętrznych głośników za pomocą w/w kabla) gdy oglądam program telewizyjny np. 1tvp lub jakiegokolwiek kanału tv z DVB-t lub kablówki głos pieknie jest przesyłany do kina i wszystko jest ok działa znakomicie.Problem pojawia się gdy włączam np. smart TV i chce puścic dziwek np. z youtube na kino lub gdy odpalam film z dysku podłączonego do usb tego TV czy tez muzykę dźwięk nie jest przesyłany juz do kina kompletna cisza . i tu pytanie czy dźwięk z TV z wałczonym smart TV pójdzie tylko kablem hdmi a z kanału tv normalnie?? troch to bez sensu...jakiś pomysł?
 

tdx

New member
Bez reklam
dlatego próbuje Ci wytłumaczyć
że dźwięk z USB/NETU i HDMI podpiętych pod TV wyjdzie tylko optykiem ewentualnie przez ARC i tak jest w każdym nowym TV :)

Analog od kilku lat jest w odwrocie :)
 

stalp

New member
dlatego próbuje Ci wytłumaczyć
że dźwięk z USB/NETU i HDMI podpiętych pod TV wyjdzie tylko optykiem ewentualnie przez ARC i tak jest w każdym nowym TV :)

Analog od kilku lat jest w odwrocie :)
ok doki już kumam nie zrozumieliśmy się dziękuje i pozdrawiam mądrego to i dobrze poczytać....
 

shaft45

New member
Witam
Mam podpięty jack( WEJŚCIE RGB) do Tv LM55 a do wzmacniacza technicsa 2 x chincha i niestety nie ma dźwięku. Czy jak kupię kabel z wtyczką optyczną + 2 x chinche to będzie wszystko działać? Czy może lepszy dźwięk będzie przy hdmi + 2 chinche?
 

piotrlg

New member
Witam Zakupiłem TV LG49UF695V i chciałbym go zsynchronizować z kinem LG HT552 Dekoder połączyłem z TV przewodem HDMI a TV z kinem przewodem optycznym dźwięk przechodzi ale nie mogę sterować dźwiękiem z pilota. Skala na TV się podnosi ale nie podgłasza. proszę o pomoc
 

Disto

New member
Bez reklam
W teorii tak, jest to SIMPLINK [LG]. W praktyce, mi sie nie udało. Oczywiscie TV i kino musza to wspierać.
 
Do góry